Kapaklı yolları ‘Yolbeton’ ile yenileniyor

26 Ağustos 2016 Cuma - 10:15
Kategori: Beton

PAYLAŞ

Kapaklı yolları ‘Yolbeton’ ile yenileniyor
Kapaklı yolları ‘Yolbeton’ ile yenileniyor

Türkiye’nin önemli yapı malzemeleri üreticilerinden biri olan Akçansa, Betonsa markasıyla, son yıllarda giderek artan karayolları onarım masraflarına ve harcanan zamana etkili bir çözüm sunmak amacıyla hazırladığı ‘Yolbeton’ ürününü Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde uygulamaya koydu

Akçansa tarafından hayata geçirilen ve sektörde fark yaratan Yolbeton Projesi Tekirdağ'ın Kapaklı İlçesi'nde düzenlenen törenle uygulamaya koyuldu. Törene Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Türkiye Hazır Beton Birliği Yapı Malzemeleri Laboratuvar Müdürü Cenk Kılınç, Akçansa Genel Müdür Yardımcısı Musa Keşaplı ve çok sayıda davetli katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, güzel bir Tekirdağ gerçekleştirme hedefiyle hareket ettiklerini vurgulayarak şunları kaydetti: “Yapılan yol çalışmalarını yakından takip ediyorum. Bin 700 kilometre köy ve belde yolumuz var. Tekirdağ’a yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu yolumuz Karaağaç'a ve Tekirdağ'a hayırlı olsun, bundan sonra da hizmetlerimiz aralıksız ve hız kesmeden devam edecek.”

 

Tekirdağ Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün yaptığı konuşmada beton yol yapımında yüzde 100 yerli mal yapımına sahip olduklarını belirterek ekledi: “Silindirle sıkıştırılmış beton yollar, uzun ömürlü olması, nakliye masraflarının düşük olması ve alternatiflerine göre yüzde 49 daha ucuz olmasıyla nedeniyle avantaj sağlıyor. Üstelik yılın on iki ayında yapımı gerçekleşebiliyor”.

Türkiye Hazır Beton Birliği Yapı Malzemeleri Laboratuvar Müdürü Cenk Kılınç betonun avantajlarını anlattığı konuşmasında ise beton yolların, asfalt yollara göre 2 kat daha avantajlı olduğuna dikkat çekerek daha iyi performans sunan, uzun ömürlü beton yolların yapımı için Türkiye'nin oldukça elverişli olduğunu kaydetti.

Akçansa Genel Müdür Yardımcısı Musa Keşaplı, Kapaklı’da düzenlenen açılış töreninde tüm Türkiye’yi Yolbeton ile çevrelemek istediklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Asfalt ve geleneksel beton yollara oranla maliyet olarak daha ekonomik olmasının yanı sıra ayrıca dayanıklılık açısından çok daha güçlü olan Yolbeton, hızlı uygulama ve onarım gerektirmeyen yapısıyla iş gücü açısından da yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlıyor.” Beton yolların asfalt yollara göre daha dayanıklı ve daha az sıklıkta bakım gerektirdiğini hatırlatan Keşaplı, Yolbeton ile Kapaklı’da gösterilen başarıyı Türkiye geneline yayarak daha fazla karayolunun Yolbeton’a dönüşmesini amaçladıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER