Müşteri odaklı hizmet

09 Eylül 2016 Cuma - 09:00
Kategori: Beton

PAYLAŞ

Müşteri odaklı hizmet
Müşteri odaklı hizmet

Çin'in en büyük kule vinç üreticilerinden QLCM kule vinçlerinin Türkiye ve Ortadoğu distribütörü Kasırga Kule Vinç, çalışmalarına hızla devam ediyor. Kule vinç satışı ve kiralaması ile kule vinç teknik servis hizmeti veren firma, yeni yatırım olarak kule vinç sayısını artırmayı hedefliyor

2011 yılının sonunda Çin'in en büyük kule vinç üreticilerinden QLCM kule vinçlerinin Türkiye ve Ortadoğu distribütörlüğünü üstlenen Kasırga Kule Vinç, müşterilerinin talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.2003 yılında inşaat sektöründeki kule vinç üzerine teknik servis hizmeti verecek firma eksikliğini fark ederek yola çıkan firma, 2016 yılı itibari ile kule vinç satışı, kule vinç kiralaması ve kule vinç teknik servis hizmeti veren firmalar arasında marka olmayı başarmış bir kuruluş.

Uzun bomlu makineler

Müşterilerine kalite odaklı hizmet veren Kasırga Kule Vinç, 2016 yılında hedeflerini büyüterek yoluna devam ediyor. 2015 yılı ve 2016 yılının ilk yarısını değerlendiren Kasırga Kule Vinç Genel Müdürü Hasan Kasırga, 2015 yılına göre 2016 yılının daha hareketli geçtiğini aktardı. 2015 yılı Haziran seçimlerinde işlerinde ciddi bir durulmanın olduğunu ve bu durgunluğun Kasım seçimlerine kadar devam ettiğini aktaran Hasan Kasırga, Kasım ayından sonra işlerinin açılmaya başladığını belirterek şunları söyledi: "2015 yılında Kasım'a kadar toplam 12 makine sattık. Hedefimiz yıl sonuna kadar 20'nin üzerine çıkmaktı ve Kasım ayına kadar bu sayıyı yakalamamız gerekiyordu ama makine satamadık. Fakat Kasım ayından sonra 11 makine satışı daha yaparak 2015 hedefimize ulaştık. Satışlar bir anda üst üste geldi ve yoğun bir dönem geçirdik. Bu seferde işler yoğun olunca teknik servis yetiştiremiyorsunuz. İşlerimizin fazlasını dışarıdan bize teknik destek veren arkadaşlara yaptırıyoruz. Bu şekilde yoğunluğu atlattık." 2016 yılının 2015 yılına göre daha iyi gittiğini türkiyenin dışında yurt dışında da işlerinin çok iyi gittiğine değinen Hasan Kasırga, Cezayir'e 12 adet makine gönderdiklerini ve 10 adet daha sipariş aldıklarını söyledi. Kasırga, "Yurt dışı işleri olarak Cezayir'le yoğun olarak çalışıyoruz. Onun haricinde Irak ve Libya olmak üzere bir çok ülkeye makine gönderiyoruz" dedi. Türkiye pazarına yeni bir model getirdiklerini vurgulayan Hasan Kasırga, müşteri talepleri doğrultusunda uzun bomlu makinelere yöneldiklerini dile getirerek şunları kaydetti: "Yeni makinemiz var. Bu makine 2015 sonunda Türkiye'ye getirdiğimiz bir model. Müşterilerin talepleri daha uzun bomlu makineler olunca bunlara bizde bu modellere yöneldik. Yeni piyasaya sürdüğümüz makinenin 61 metre serbest yüksekliği var 65 metre bom uzunluğu olan sekiz tonluk bir makine. 65 metrede bin 300 kilo kaldırıyor. Özellikleri iyi bir makine. Makinenin üzerinde hiç bir değişiklik yapmadan 182 metreye kadar çıkarabiliyoruz."

Haberin devamını "Beton Kalıp İskele Teknolojileri'nin" Eylül-Ekim sayısında okuyabilirsiniz"

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER