Başkentin kalbinde Doka

15 Aralık 2016 Perşembe - 11:00
Kategori: Beton

PAYLAŞ

Başkentin kalbinde Doka
Başkentin kalbinde Doka

Kuzu Grup tarafından Başkentte hayata geçirilen 'Kumru Ankara' projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İskele-kalıp ürünlerinde Doka'yı tercih eden firma, projedeki güvenli çalışma ortamını da Doka Xclimb 60 koruma perdesi ile sağladı

Çankaya’nın tam kalbinde 'Kumru Ankara' projesi binayı çepeçevre saran sarı perdeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Karma proje olarak inşa edilen proje toplam 164 adet konut ve açık çarşıdan meydana geliyor. 60 bin 216 metrekare inşaat alanına sahip olan projede iskele ve kalıp ürünlerinde Doka tercih edildi.

Doka ile güvenli çalışma ortamı

Tamamlandığında 125 metre yüksekliğe ulaşması planlanan projede güvenli çalışma ortamı Doka Xclimb 60 koruma perdesi ile sağlandı. Her türlü değişik geometrideki binanın yapısına adapte edilebilen Doka Xclimb 60 koruma perdesi ile betonarme yapının çepeçevre boşluksuz kapatılması sağlanarak, işçiler için her hava koşulunda maksimum güvenlikli çalışma ortamı yaratılıyor. Kaba yapının yapımını hiçbir şekilde engellemeden yapıyla beraber ve yapı cephesine bitişik hidrolik olarak yükselen sistem ile kule vinçlerin çalışamayacağı yüksek rüzgar hızlarında dahi tırmanma işlemini güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanıyor. Artan güvenlik hissi nedeni ile proje daha yüksek verimlilik ile sürdürülüyor ve hidrolik sistem sayesinde de vinç kapasitesinden tasarruf ediliyor. Kuzu Grup tarafından hayata geçirilen Kumru Ankara projesi teslimleri 2017 yılının Eylül ayında yapılması planlanıyor.

Proje adı: Kumru Ankara

Bulunduğu yer: Çankaya; Ankara

Yatırımcı firma: Kuzu Grup

İnşaat Yüksekliği: 125 m

Kat sayısı: 33 kat

Kullanılan sistemler: Doka XClimb 60 Koruma Perdesi


 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER