Dev medya grubu yeni lokasyonuna Doka ile kavuşuyor

20 Kasım 2017 Pazartesi - 17:30
Kategori: Beton

PAYLAŞ

Dev medya grubu yeni lokasyonuna Doka ile kavuşuyor
Dev medya grubu yeni lokasyonuna Doka ile kavuşuyor

Dev medya grubu, Tem’deki yeni lokasyonuna kavuşuyor. 58 bin metrekare alana sahip Medya Merkezi Projesi'nde; ofisler, matbaa, TV stüdyoları ve otopark alanları bulunuyor. Tüm bu yapıların hızla tamamlanabilmesi için Doka’nın hız ve güvenliği ile fark yaratan kalıp ve iskele sistemleri kullanılıyor

Sayısız projedeki kanıtlanmış mühendislik tecrübesi ve tedarik hızı ile Doka, Medya Merkezi Projesi'nde de tercih sebebi haline geliyor. 270 bin metrekare döşeme alanına sahip projenin tüm kalıp ve iskele ihtiyacına çözüm sunan ve projenin tek tedarikçisi unvanına sahip olan Doka, projeye toplamda 105 tır malzeme gönderiyor. Son zamanların en çok gelişen semtinde Tem’in hemen yanında hızla inşa edilen bu büyük projenin 2019 yılında tamamlanması bekleniyor.

Farklı yükseklilere ideal çözüm

 

Farklı boyut ve şekildeki yapılardan oluşan projenin kalıp ihtiyaçları da farklılık gösteriyor. Kolon ve perde boyutlarının değişiklik göstermesine Doka’nın her şekle ve boyuta adapte edilebilen sistemleri ile çözüm sağlanıyor. 3-12 metre arası kolonlar için 400 metrekare Framax Xlife Kolon Kalıbı ve 1.100 metrekare Top 50 Kolon Kalıbı temin ediliyor. Farklı ölçülerle ideal çözümü sunan Framax Xlife aynı zamanda sahip olduğu özel Xlife yüzeyi sayesinde plywood değişimi gerektirmeden 300 döküm yapılabilmesine olanak sağlıyor. Geniş yüzeyli kalıp Top 50 ile boyutlandırma işlemi her taze beton basıncına göre kolayca yapılabildiği için betonlama hızı istenildiği şekilde düzenlenebiliyor. Ayrıca yeri değiştirilecek üniteler, büyük ve optimum boyutlarda olduğundan vinç ihtiyacını minimum seviyeye indiriyor. Projenin perde kalıbı ihtiyacını da karşılayan Doka, yine farklı ihtiyaçlara ideal çözümü sunmayı başarıyor. 4-6 metre boylarında perde dökümleri için 3.200 m² Framax Xlife Perde Kalıbı tercih edilirken, 6 metreden yüksek perdelere kurulumu ve montajı oldukça kolay olan MF240 Tırmanır Kalıp Sistemi ile çözüm sunuluyor. Tırmanır Kalıp MF240, entegre yürütme üniteleri sayesinde vinç kullanımı gerektirmeden hızlı ve güvenli şekilde kalıp kurulumu ve sökülümü sağlar. Bu sistemde kalıp ve tırmanır iskele birbirine bağlıdır ve bütün ünite olarak vinçle kaldırılıp tek seferde yeri değiştirilebilir. Her tarafı kapalı, 2,40 m genişliğindeki çalışma platformu sayesinde de güvenli çalışma ortamı yaratılır.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER