Çamlıca Camii yükseliyor

15 Ekim 2015 Perşembe - 11:15
Kategori: CPT

PAYLAŞ

Çamlıca Camii yükseliyor
Çamlıca Camii yükseliyor

Tamamlandığında İstanbul Boğazı'nın yeni simgelerinden birine dönüşecek olan Çamlıca Camii'nin yapım çalışmalarına hızla devam ediliyor. Toplam 500 kişinin çalıştığı projede yer alan Salim Vinç, şantiye içerisindeki kaldırma operasyonlarına destek veriyor.

İstanbul Çamlıca Tepesi'nde modern ve görkemli bir yapı olarak inşa edilen Çamlıca Camii, 57 bin 500 metrekare arsa üzerine yükseliyor ve 15 bin metrekarelik bir alanı

 

kaplıyor. Aynı anda 37 bin 500 kişinin ibadet etme imkanına sahip olabileceği yapıda dış avlu ve sundurma kısımları, gerekli durumlarda cemaat kapasitesine eklenerek 50 bin ve daha fazla sayıda insanın ibadet edebilmesine imkan sağlayacak. Çamlıca Camii'de bulunan altı minarenin dört tanesinin yüksekliği ise 107,10 metre, diğer iki minare ise avlu kısmında ve 90 metre yüksekliğinde olacak.

Mobil vinç desteği
Çamlıca Camii şantiyesinde 7 kişilik bir ekiple çalışmalarını gerçekleştiren Salim Vinç, proje kapsamında kullandığı vinç ve diğer ekipmanların seçiminde de titiz davranmış. Proje kapsamında 100 ton kapasiteli Terex Demag AC100 mobil vinç, 140 ton kapasiteli Terex Demag AC140 mobil vinç ve 200 ton kapasiteli Terex Demag AC200 mobil vinç kullanan Salim Vinç, kullanılan tüm ekipman ve yardımcı aksesuarların sertifikalı ve üst düzey donanım olmasına dikkat etmiş. İş ve işçi güvenliği konusunda, her projede olduğu gibi işi sıkı tuttuklarını kaydeden yetkililer, tecrübeli ve eğitimli personellerine rağmen iş güvenliği önlemleri bir zorunluluk olarak gördüklerini belirtiyor.

Detaylı haberi CPT dergisi Eylül Ekim sayısında okuyabilirsiniz

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER