VİNÇDER Başkanı Altunkum’dan ilk mesajlar

13 Nisan 2018 Cuma - 09:30
Kategori: CPT

PAYLAŞ

VİNÇDER Başkanı Altunkum’dan ilk mesajlar
VİNÇDER Başkanı Altunkum’dan ilk mesajlar

VİNÇDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum, birlik mesajı verdi. Vinç, ağır kaldırma, ağır nakliye ve araç üstü platform sektörünün aynı çatı altında toplanması gerektiğini ifade eden Altunkum, yeni Yönetim Kurulu ve üyelerle birlikte sektörün daha da büyümesini ve iş dünyasında hak ettiği itibarı kazandırmaya çalışacaklarını söyledi

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen VİNÇDER Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Ahmet Altunkum, derneğe kurulduğu günden bu yana başkanlık yapan Ramazan Midilli'den görevi devraldı. VİNÇDER'in yeni döneminde gerçekleştirilecek çalışmaları konuşmak üzere Ahmet Altunkum ile bir araya geldik. Altunkum, yeni dönemde odaklanacakları en önemli konunun birlik olacağını söyledi.

"İlk hedef birlik oluşturmak"

Ağır kaldırma sektörünün, ağır nakliye sektörü ile paralel bir gelişim sağladığını ve her iki sektörde faaliyet gösteren firmaların artmaya devam ettiğine dikkat çeken Altunkum, “Türkiye hayata geçirilen mega projeler neticesinde her geçen gün büyürken, sektörümüzde mega projelerin talepleri ile orantılı olarak büyümektedir. Şu an hali hazırda yurtiçinde ve yurt dışında hizmet veren birçok firmamız var. Başarılarımızı daha da artırarak güçlü kurumsal ve itibarlı bir sektöre sahip olmak istiyorsak, birlik olmak ve birlikte hareket etmek zorundayız" dedi. Ağır nakliye ve araç üstü platform kiraya veren sektör firmalarının daha önce VİNÇDER çatısı altında olduğunu hatırlatan Altunkum, "Aslında vinç, ağır kaldırma, ağır nakliye ve araç üstü platform sektörü aynı mega projelerde çalışıyor ve firmalarımız paralel bir büyüme sergiliyor. Bunun yanı sıra birbiri içine geçmiş bir yapıları var. Ayrı ayrı hareket etmek yerine tekrar tek bir çatı altında toplanmaları, sektörün gelişimi ve güçlü olabilmesi için çok daha iyi bir adım olacaktır" dedi.

Üye sayısı artacak

Vinç, ağır kaldırma, ağır nakliye ve araç üstü platform sektörünün her geçen yıl giderek büyüdüğünü ve hareketli hale geldiğini belirten Altunkum, sektör oyuncularının da aynı oranda çoğaldığını belirtti. VİNÇDER'in yeni yönetim döneminde en temel amaçlarının, var olan üye sayısını arttırmak ve birleşmeleri sağlamak olacağına da dikkat çeken Altunkum, "Kurulduğu günden bu yana sektörün gelişimi için çalışmalarını sürdüren bir dernek olarak üye sayımız halen yeterli seviyede değil. Sektörde olan herkes, hem derneğe üye olmalı hem de sektörün gelişimi için elini taşın altına sokmalı" dedi. Altunkum, üye sayısının artması ile birlikte sektörde daha etkili bir güç oluşturacaklarını hatırlattı.

‘’Övünç kaynaklarımız’’

“Makine yatırımlarımızın büyüklüğü ile övündüğümüz gibi, istihdamımızın büyüklüğü, ekonomiye katkımızın büyüklüğü ile de övünmemiz gerekir. Her şeyden önce sektörün büyüklüğünü rakamsal olarak ortaya koymamız gerekiyor. Firmalarımızın daha da büyümesini ve hak ettiği itibarı kazanabilmesi için temel kural sektörün tanımlanması gerekliliği” diyen Altunkum, “Sektörün ne kadarlık bir yatırımı var? Ne kadar insan istihdam ediyoruz? Kaç firmayız, kaç makinemiz var ve kapasiteleri ne? Ekonomiye katkımız ne kadar? Müteahhit ve sanayicilerimizin sektörümüzden beklentileri nedir? Bu cevapların önemi nedeni ile bu ve buna benzer soruların cevabını araştırılması ile ilgili çalışmalarımız var. Bu bizim sektördeki büyüklüğümüzün farkındalığını artıracak bir çalışma olacak” dedi. Altunkum, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Beşeri sermayemizi geliştirmezsek fiziki sermayemizin büyümesi bizlere bir katkı sağlamaz. Fiziki sermayemizin büyüklüğü beşeri sermayemizin büyüklüğü ile orantılı büyümediği maalesef ortadadır. Biz mevcut üyelerimizle, yeni katılacak üyelerle ve çalışanlarımızla oluşacak sinerjiyle geride kaldığımız beşeri sermayemizi büyüterek sektörümüzün itibarını hak ettiği yüksekliğe çıkarmak için çalışacağız. Bu gücü de firmalarımızın yatırımlarından, istihdam oluşturmasından, Türkiye’mize ekonomik, sosyal katkımızdan ve çalışanlarımızın birlikteliğinden elde edeceğiz.”

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER