Sektörde AKT dönemi

06 Aralık 2018 Perşembe - 09:15
Kategori: CPT

PAYLAŞ

Sektörde AKT dönemi
Sektörde AKT dönemi

Ağır kaldırma ve taşıma sektörünü yaklaşık on bir yıldır temsil eden VİNÇDER, ismini, logosunu ve tüzüğünü değiştirdi. Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği (AKT) olarak değiştirilen ismi ile daha geniş bir alanda hizmet verecek olan dernek, ayrıca Bursa Vinçder ve Ankara Vinçder dernekleri ile bir çatı altında da buluşacak

AKT - Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altunkum’un göreve başladığından beri dile getirdiği birlik ve beraberlik çağrısı meyvelerini vermeye başladı. Ahmet Altunkum, yapılan çalışmalarla ilgili olarak, "Bursa Vinçder ve Ankara Vinçder’in AKT çatısı altında buluşmasına karar verilmiş, gerekli işlemlere başlanmıştır. Ülkemizin tüm sektör temsilcilerinin tek bir çatı altında toplanabilmesi için, diğer paydaş dernekler ile de görüşmelere devam edilmektedir” dedi. Geçtiğimiz günlerde bir deklarasyon yayınlayan Ahmet Altunkum, bu deklarasyon ile sektör temsilcilerine şu şekilde seslendi: “On bir seneden beri VİNÇDR ismi ile ağır kaldırma ve taşıma sektörünün temsilciliğini yapan Derneğimiz, daha geniş kitlelere ulaşmak ve kendimizi daha iyi ifade edebilmek adına, vizyon ve misyon değişikliği ile beraber yeni bir isimle yoluna devam etme kararı almıştır. Derneğimizin yeni ismi ‘Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği (AKT) olmuştur. Derneğimizin tüzüğü ve logosu değişmiştir.”

Dernekler tek çatıda buluşuyor

21 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ile yeni dönem yönetim ve denetim kurulu seçildiğini hatırlatan Altunkum, “Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben Ahmet Altunkum ile birlikte Yönetim Kurulu Asli Üyeleri; Sadık Durmuş (Başkan Yard.), Hasan Karadöl (Başkan Yard.), Mehmet Aydın (Başkan Yard.), Emir Ali Kapukaya, Abdurrahman Aydın, Yiğit İnam, İbrahim Kalmuk, Mustafa Coşkun olmuştur” dedi. Derneğin yeni isim ve logosunun belirlenmesi ve onayı ile hızlıca web sitesi, sosyal medya, kurumsal kimlik çalışmalarına başlatıldığına da dikkat çeken Altunkum, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Bunlara ek olarak duyurusunu geçmek istediğimiz diğer gelişmeler ise, Bursa Vinç İşletmecileri Derneği ve Ankara Vinç İşletmecileri Derneği’nin; Ağır Yük Kaldırma ve Taşımacılar Derneği (AKT) çatısı altında buluşmasına karar verilmiş, gerekli işlemlere başlanmış olmasıdır. Ülkemiz tüm sektör temsilcilerinin tek bir çatı altında toplanabilmesi için, diğer paydaş dernekler ile de görüşmelere devam edilmektedir.” Yeni oluşturulan tüzükte, derneğin her türlü ağır kaldırma, ağır taşıma ve yük mühendisliği hizmetlerini, mesleki saygınlık, mesleki yeterlilik ve mali yeterlilik standartlarına uygun olarak, Türkiye’de ve uluslararası alanda geliştirme ve kamu nezdinde ilgili sektörleri temsil etmek ve fayda sağlamak amacında olduğunu belirten Altunkum, “Gerçekleştirmiş olduğumuz sektör temsilcisi ziyaretleri ve istişare toplantıları ile derneğimizin faaliyet alanının: Lojistik sektörünün ağır yük yükleme, taşıma, boşaltma ve yerine yerleştirme kolu olduğunda hemfikir olunmuştur. Ayrıca tüzüğümüze eklenmiş bir madde ile temsil alanımız artık; belirlenmiş bazı sınıflandırmalar ile ağır yük kaldırma ve taşımacılığı yapan firmalar, bu makineleri üreten firmalar ve sektörün yan sanayi üreticilerinden de oluşacak şekilde genişletilmiştir. Tüm bu değişiklik ve gelişmelerin sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, sektörümüzü hak ettiği yere hep birlikte getirmeyi canı gönülden dileriz. Zira, bilmeli ve unutmamalıyız ki, ‘Biz yüklemeden, taşımadan, boşaltmadan ve yerine yerleştirmeden lojistik tamamlanamaz’ dedi.

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER