Köstebek kazıya hazır

10 Şubat 2015 Salı - 14:45
Kategori: CPT

PAYLAŞ

Köstebek kazıya hazır
Köstebek kazıya hazır
Ana vinç olarak Terex CC 2400-1 paletli vinç kullanıldı

Gülermak – Kolin – Kalyon ortaklığında gerçekleştirilen Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Projesi'nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Bu önemli projede yer alan Sistem Vinç, tünel kazılarında kullanılacak iki adet TBM'in parçalarını şantiye alanına taşıdı ve montajını tamamladı.

Yaklaşık 17,5 kilometrelik bu önemli projenin tünel kazma işlemlerinde kullanılacak TBM parçalarının taşımaları ve montajları Sistem Vinç tarafından gerçekleştirildi. S325 Herrenkenct ve S2 Lovat marka iki adet TBM'in montajını başarıyla tamamlayan Sistem Vinç, proje kapsamında 20 ton ila 140 ton arasında değişen TBM bileşenlerinin (kesici kafa, main drive, orta-kuyruk shield, helezon, msv, köprü, gantry vb.) taşıma ve montajını sağladı. Proje sürecinde; Yeni Mahalle İstasyon bölgesinde bulunan stok sahasında parçaların Low-bed'lere yüklenmesi, yüklerin montaj sahasına nakliyesi ve araç üzerinden alınarak montaj alanına indirilmesi sırasıyla tamamlandı.

Geniş makine parkı

 

Proje boyunca titiz ve hummalı bir çalışma yürüten Sistem Vinç, personel ve ekipman seçiminde de oldukça dikkatli davrandı. Proje sahasında organize olan Sistem Vinç, mühendisler, operatörler, operatör yardımcıları ve şöforler dahil olmak üzere toplam 14 personel ile projede yer aldı. Personelin yanı sıra geniş makine parkıyla şantiye sahasında yer alan Sistem Vinç, Terex CC 2400-1 paletli vinç, 500 ton kapasiteli Demag AC 1600 teleskobik mobil vinç, 300 ton kapasiteli Demag AC 300 teleskobik mobil vinç, 250 ton kapasiteli Grove GMK6250 teleskobik mobil vinç, 2 adet 80 ton kapasiteli araçüstü vinç, 10 dingilli Goldhofer hidrolik treyler ve 750 beygir gücünde Volvo FH750 çekici kullandı.

Detaylı haberi Makina Market ve CPT dergilerinin Ocak – Şubat sayısında okuyabilirsiniz...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER