Müteahhitlere 1.1 milyar lira hakediş

27 Temmuz 2016 Çarşamba - 13:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Müteahhitlere 1.1 milyar lira hakediş
Müteahhitlere 1.1 milyar lira hakediş

15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası, ekonomide işler normal takviminde ilerliyor. Karayollarındaki müteahhitlerin hakedişleri de planlandığı şekliyle ödenmeye başlandı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Bu kapsamda 1 milyar 150 milyon lirayı bulan ödemeyi bir hafta içerisinde tamamlayacağız” dedi.

Hacer Boyacıoğlu'nun Hürriyet'teki haberinde, Bakan Arslan, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup askerin başlattığı darbe girişimi nedeniyle Türkiye’de olağanüstü günlerin yaşandığını söyledi. Arslan Hürriyet’e yaptığı açıklamada, yaşanan olağanüstü günlere karşın ekonomide öngörülen çalışmaların planlandığı gibi sürdüğünü belirterek, “Hükümetimizle, Bakanlığımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, vatandaşlarınızla birlikte ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırma kararlılığıyla yolumuza devam edeceğiz. Bunun için de büyük projelerimizi birer birer tamamlıyor, yenileri için adımlarımızı atmayı sürdürüyoruz” dedi. Mali disiplinden taviz vermediklerini, ancak ödeme takvimlerini de aksatmadıklarını anlatan Arslan şöyle devam etti:

Ülkenin önünü açıyoruz

“Buna en güzel örnek, karayolları müteahhitlerimiz. Bakanlığımız tarafından karayollarımızın yapımında görev alan müteahhit firmalarımızın alacağı olan ödemeleri zamanında yapıyoruz. Ülkemizde mali düzen ve ekonomik yapı normale dönmeye başladı. Yaptığımız bu ödeme de bunun en büyük kanıtlarından biri. Türkiye’nin dimdik ayakta durması, bununla kalmayıp sürekli güçlenmesi, 79 milyon vatandaşımızın beklentisi. Bizler de bu amaçla çalışmaya, ülkemizin önünü açmaya devam ediyoruz.”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER