Met-Gün İnşaat’ın tercihi Marini oldu

23 Ağustos 2017 Çarşamba - 10:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Met-Gün İnşaat’ın tercihi Marini oldu
Met-Gün İnşaat’ın tercihi Marini oldu

“Gaziantep İli Sınırları İçerisinde; Muhtelif Yerlerde Yol, Altyapı ve Üstyapı Yapımı” işini Met-Gün İnşaat olarak üstlendiklerini söyleyen Proje Müdürü Hüseyin Özalp, artan asfalt ihtiyacını karşılamak için 240 ton/saat kapasiteli Marini Top Tower 3000 asfalt plenti yatırımı yaptıklarını belirtti.

 

Ulaşım, altyapı, üstyapı ve enerji alanında 1986’dan bu yana faaliyet gösteren Met-Gün İnşaat, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında önemli projelere imza atmayı sürdürüyor. Hem kamu hem de özel sektör için çeşitli projeleri hayata geçiren firma, işi zamanında ve kaliteli bir şekilde bitirmeye odaklanmasıyla ön plana çıkıyor. Met-Gün İnşaat Proje Müdürü Hüseyin Özalp, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özalp, 2015 yılından bu yana ‘Gaziantep İli Sınırları İçerisinde; Muhtelif Yerlerde Yol, Altyapı ve Üstyapı Yapımı’ Projesinin Müdürü olarak görev yaptığını belirtti. Gaziantep’in ekonomisinin ve nüfusunun hızla büyüdüğünün ve şehrin gelişmekte olduğunun altını çizen Özalp, “Hızla büyüyen ve gelişen bir kentin aynı zamanda altyapısının ve üstyapısının da aynı doğrultuda artan taleplere ve ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara cevap verebilmesi gerekiyor. Bu nedenle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin halka daha güvenli ve huzurlu yaşam alanları sunabilmesi için altyapı ve üstyapı sorunlarını en aza indirgemek amacıyla Gaziantep’deki projeyi Met-Gün İnşaat olarak üstlendik. Ayrıca Gaziantep ekonomisinde çok büyük yeri olan Organize Sanayi Bölgesi’nin asfalt işlerinin de firmamızın taahhüdünde yapımına devam ediyoruz” dedi.

Asfalt plenti yatırımı

Artan asfalt ihtiyacının karşılanması için 2017 yılının Nisan ayında yeni bir asfalt plenti yatırımı yaptıklarını belirten Özalp, Marini’den satın aldıkları Top Tower 3000 asfalt plentini 5.Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduklarını belirtti. Bölgedeki yapılanmalarının, makine parkı ve ekip sayısının, Gaziantep Belediyesi’nin talimatına ve iş programına uygun olduğunu ve Türkiye genelinde aynı anda birçok şantiyede çalışmalar sürdürdüklerini hatırlatan Özalp, bu çalışmaların verimli ve etkili olabilmesi doğru yatırımları yapmalarının önemini vurguladı. Bu doğrultuda yaptıkları yeni asfalt plenti yatırımında Marini ile çalışmayı tercih ettiklerini ve 240 ton/saat kapasiteli Marini Top Tower 3000 aslfat plentinin kurulumunu tamamladıklarını belirtti. Yeni alınan asfalt plentinde çoğunlukla bitümlü sıcak karışım, asfalt aşınma ve binder tabakası için asfalt üretildiğini dile getiren Özalp, “Danışmanlık, servis ve yedek parça temini konularında verilen hizmetler asfalt plenti markası seçimimizde çok etkili oldu. Taahhüt ettiğimiz işlere ait imalatların zamanında teslim edilmesi ve şirket prestijimizin hiçbir zaman zarar görmemesi adına asfalt plentinde olası arızalar, tamiratlar ve bakım onarım ile ilgili verilen servis hizmetleri her zaman kusursuz olmalıdır. Biz de bu kriterleri yerine getirebilecek markalarla çalışmayı tercih ediyoruz” dedi. Son olarak Türkiye nüfusunun hızla arttığını ve ekonominin her geçen gün büyüdüğünü dile getiren Özalp, “Bu nedenle inşaat sektöründe önemli bir yeri olan yol yapım çalışmaları yakın gelecekte ve önümüzdeki yıllarda hızla artacak gibi görünüyor. Biz de Met-Gün İnşaat olarak kurulduğumuz ilk günkü heyecanımızla ülkemizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER