İstanbul Finans Merkezi projesinde TMS kalıpları

10 Ekim 2017 Salı - 14:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İstanbul Finans Merkezi projesinde TMS kalıpları
İstanbul Finans Merkezi projesinde TMS kalıpları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olan “Halk GYO” projesi Ümraniye'de yükseliyor. 46 ve 34 katlı iki ofis kuleden oluşan projenin alt yüklenicisi Ömsa İnşaat, iskele ve kalıp sistemlerindeki tercihini TMS'den yana kullandı

Hızla gelişen teknolojiyle beraber, her alanda olduğu gibi, inşaat sektörü de daha hızlı, optimal ve etkili çözümlerle hayata değer katmaya devam ediyor. Gerek yaşamımızı kolaylaştıran sanat yapıları, gerek onlarca seçenekli konut projeleri olsun, inşaat dünyası sunduğu imkanlarla her geçen gün kendini geliştiriyor. Tüm bu inşaat projelerinin yapı taşlarından olan kalıp ve iskele sistemleri de hızla gelişen inşaat teknolojisinden geri kalmayıp kendisini sürekli yeniliyor. Bu konuda yatırımlarını sürdüren TMS de inşaat firmalarının projelerine en uygun ve en ekonomik çözümü sunmak için 1973 senesinden bugüne özveriyle ve yenilikçi bir yapıyla çalışıyor ve müşterilerine uygun çözümler geliştiriyor. Uluslararası arenada referans olabilecek çok büyük çaplı projelerde başarılı bir şekilde çalışan TMS, yaptıkları başarılı çalışmalar sonucunda müşterilerine güven veriyor.

Sorunsuz çözümler

 

Türkiye'nin birçok önemli projesinde tercih edilen TMS Kalıp & İskele Sistemleri'nin ürünleri son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olan ve 46 ve 34 katlı iki ofis kuleden oluşan Halk GYO projesinde kullanılıyor. Ümraniye'de yükselen projede çözüm ortağı olmaktan gurur ve mutluluk duydukları Ömsa İnşaat ile çalışmalarını başarılı bir şekilde devam ettirdiklerini belirten TMS Kalıp ve İskele Sistemleri yetkilileri, “Kalıp sistemlerimizin yanı sıra “Hidrolik Tırmanır” ve “ Rüzgar Koruma Perdesi” sistemlerimiz ile tedarikçisi olduğumuz tüm firmalarla sorunsuz bir şekilde, özveriyle ve mutlulukla çözümler üretmeye devam etmekteyiz" diye konuştu.

TMS tarafından sağlanan kalıp ve iskele sistemleri (34 Katlı ofis kulesi için);

Simpex kolon ve perde kalıbı

TMS SIMPEX kolon kalıplarının farklı yükseklik ve kesitlere kolay adapte edilebilir olması, vinç ile kullanılan sistemler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olmasını sağladı. Sistemi oluşturan düşey KAUFMANN HT-20 Plus ahşap kirişlerin ve YK çelik kuşaklarının ara mesafeleri değiştirilerek yüksek beton basınçlarına ve beton döküm hızlarına göre sistemi dizayn etmek mümkün. Villalar, konut projeleri, yüksek yapılar, endüstriyel inşaatlar, yol projeleri, arıtma tesisleri, enerji projeleri gibi birbirinden çok TMS TRK tırmanma iskeleleri ve şaft platformları ile tırmandırılabildiği gibi TMS CLIMBEX hidrolik tırmanır sisteme de adapte edilebiliyor. SIMPEX sisteminin getireceği kolaylıklar; az parçayla çok iş, ön montaj, kurum ve şakule alma kolaylığı, farklı panellerin bir araya getirilerek daha büyük panoların deplase edilebilmesi, kamalarla sabitlenen panoların arasında beton sızmasının önlenir olması, ahşap kiriş, çelik kuşak ve saplama mesafeleri değiştirilerek istenen dayanımların elde edilmesi ve eğri yüzlü perdelerin bile sistemle kalıplanabilir olması.

Vinc’i 80 kolon kalıbı

Perde ve kolon sistemi panoları kapalı torsiyona mukavim çelik çerçevelerden oluşmuş olup enlemeler kutu profillerden yapılmıştır. VINC’I panolar plastik yüzeyli plywood WISA®-Form Elephant veya plywood kaplıdır. Çelik çerçeve profili elemanın istenilen her çerçeve noktasında bir diğeri ile bağlantısını temin edecek şekilde tasarlanmıştır. Perde Pano genişlikleri 30, 45, 60, 75, 90, 120, 240 cm – Kolon Pano genişlikleri 75, 90, 105, 120 cm ve yükseklikleri ise 330, 300, 270, 180, 150,120 cm olarak seçilmiştir. Bütün panoların köşeleri masif olup bir yandan çerçeveyi sağlamlaştırmakta ve diğer yandan da panonun, bir levye veya inşaat demiri ile yer değiştirmesini sağlıyor. Bunun dışında bu köşelerdeki delikler kolay ve çabuk nakliye için kullanılıyor. Panolarda konik olarak açılmış ankraj delikleri DW15’lik tie-rod kullanımı için uygun olup 80 kN/m2’ye kadar beton basıncını karşılıyor. Perdeler Vinc’i panolar, tamon kilit, SAH tie-rod, Vinc’i vinç kulbu, tipi beton döküm konsolları, çiftli itme-çekme tipi payanda ve pabuçlarından oluşuyor.

Cirex Dairesel Kolon Kalıbı:

CIREX Dairesel Kolon Sistemi panoları düşeyde burulmaya mukavim VINC’I 70 çelik profillerden oluşmuş olup, kalıp alt ve üst flanşları lazer kesimli saçlardan meydana geliyor. CIREX panoları çelik yüzeyli olup uzun ömürlüdür. Düşey çelik çerçeve profili elemanın istenilen her çerçeve noktasında bir diğeri ile bağlantısını temin edecek şekilde tasarlanmıştır. Kalıp yüksekliği ve beton basıncına uygun olarak kilit sayısının artırılması mümkündür. CIREX dairesel panoları yuvarlak kenarlı perde kolonlar oluşturulabilmesi için VINC’I perde kolon sistemi ile birebir uyumludur. Muhtelif kesit ve ebatlarda ve hatta özel imalat panolar mevcuttur.

Ram tek yüz gönye payanda sistemi

Tek yüz perde dökümünde RAM Gönye Payanda Sistemi zeminden destek alarak gerekli dayanımı sağlamaktadır. RAM, SIMPEX ve VINC’I sistemlerimizle birlikte kullanılabilmekte olup RAM 300 ile 3.5m, RAM 300 ve eklentileri ile 10m yüksekliğe kadar tek yüzlü beton dökümü yapılabiliyor.

TRK 160-240 Tırmanma Konsolları

Yüksek perde, kolon, şaft vb. yapılarda TRK 160 ve TRK 240 tırmanma konsollarımız VINC’I, SIMPEX, MULTIX, HAND’I v.b. kalıp sistemlerimiz ile birlikte güvenle kullanılabilmektedir. Her iki sistemde de rüzgar bağlantısı, alt sepet vb. uygulamalar mümkün. TRK 240 tırmanma konsolu kolay hareket ettirilen araba sistemi, yatay ve düşey hassas ayar mekanizması gibi opsiyonel özelliklere de sahip.

TMS MK-H 150 Masa Döşeme Kalıbı

MKH Sistemi, Masa Kalıbı olarak kurulduğunda hızlı devir periyodları sağlarken, müstakil taşıyıcı kule veya mütemadi döşeme iskelesi kurumlarında yüksek taşıma kapasitesi ile yüksek ve ağır döşeme kalıbı ihtiyaçlarına cevap veriyor. MKH Sistemi, ayrıca son derece emniyetli Merdiven Kulesi sisteminin de ana elemanlarını oluşturuyor. MKH sistem elemanları ile çok farklı boyutlarda Masa Kalıbı oluşturmak, değişken döşeme alanlarına ve taşıma kapasitelerine uygun tasarımlar yapmak mümkün. İskele kurumu dilli pimlerle son derece basit ve hızlı olarak yapılabiliyor. Değişken döşeme yüksekliklerine adaptasyon modül ilave ve eksiltmeleri ile kolayca yapılabilirken, işin hızını artırmak için MKH Masa ve Kuleleri vinç ile deplase edilebilmektedir. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER