"Cat ile güçlendik"

12 Ekim 2017 Perşembe - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

"Cat ile güçlendik"
"Cat ile güçlendik"

Altyapı ve üstyapı çalışmalarında faaliyet gösteren Özka İnşaat, Türkiye'nin farklı noktalarındaki önemli projelerde yer alıyor. Kadıköy'de yapımı devam eden Kurbalıdere ıslah çalışmalarını da üstlenen Özka İnşaat, dere ıslahında eşit teker Caterpillar 434F2 Comfort modelini kullanıyor

Türkiye'nin birçok şehrindeki otoyol, viyadük, köprü, tünel ve havaalanı projesinde genel yüklenici olarak hizmet gösteren Özka İnşaat, titiz çalışmalar sonucunda projelerini başarılı bir şekilde tamamlıyor. Firma, şu anda Ordu ve Çanakkale'de yol, Darıca ve Gebze'de atıksu terfi, Kadıköy'de ise Kurbağalıdere ıslah inşaatında çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlamlık ve servis ağı

 

Yoğun iş temposunda iş makinesi tercihlerine de son derece önem gösteren Özka İnşaat, genel olarak proje bazlı makine alımı gerçekleştiriyor. Firmanın Makine Ekipman Sorumlusu Hasan Numanoğlu, şu anda yapımına devam ettikleri Kurbağalıdere ıslah çalışması için daha verimli olacağı düşünülerek eşit tekerli Cat 434F2 Comfort modelini satın aldıklarını söyledi. Özka İnşaat olarak iş makinesi satın alırken belirli kriterlerinin bulunduğunu ve o kriterler doğrultusunda hareket ettiklerini de ifade eden Hasan Numaoğlu, "Makine satın alırken ilk olarak makinenin sağlamlığına ve markanın servis ağının yaygınlığına bakıyoruz. Bunun yanı sıra marka ve o markayı temsil eden firma bizim için çok önemli. Bugün Cat'e baktığımızda dünyada kendini kanıtlamış bir marka ve Türkiye'de de bu markayı Borusan Makina temsil ediyor. Bu durum bize ayrı bir güven veriyor ve makine satın alırken önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor" dedi. Makine tercihlerinde yakıt konusu ikinci planda tuttuklarını kaydeden Makine Ekipman Sorumlusu Numanoğlu, az yakan makine az iş, çok yakan makine ise çok iş yapar diyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "İş makinesinde yakıt konusunu ikinci planda tutuyorum. Çünkü; eğer makineniz sağlam değilse ve sürekli arıza yapıyorsa, siz sırf az yakıyor diye o makineyi tercih ediyorsanız, asıl zararı farkında olmadan yapıyorsunuz demektir. O yüzden makine satın alırken önceliğimiz sağlamlık sonrasında yakıttır.

"Makine parkımız Cat ile güçlendi"

Belirledikleri kriterler doğrultusunda Borusan Makina'dan 4 adet Cat 434F2 Comfort ve 1adet Cat 434F2 model olmak üzere toplam 5 adet bekoloder satın aldıklarına değinen Numanoğlu, konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: "Önceden farklı markalara ait bekoloderlerimiz vardı ve sürekli olarak makinelerde sorun yaşıyorduk. Bu yüzden diğer firmalarla olan işbirliğimizi bitirdik. Sonrasında bekoloder satın almak için bir arayışa girdik ve bu süreçte Borusan Makina ile görüştük. Güçlü bir makine istediğimiz için Cat 434F2 modelini inceledik. Cat 434F2, aradığımız kriterlere uyunca makineyi satın almaya karar verdik." Yaptıkları son Cat yatırımı ile parklarındaki makine sayısının 17'ye yükseldiğini belirten Hasan Numanoğlu, bu makinelerin 5 tanesinin Cat'e ait olduğuna dikkat çekti ve şunları ekledi: “Borusan Makina ile uzun yıllar önce tanıştık ve ilk olarak mini loder satın alarak çalışmaya başladık. Kısa bir süre öncede bekoloder ihtiyacımızı Cat tarafından karşıladık. Borusan Makina hizmet olarak Cat'te marka olarak beklentilerimizin tamamına cevap veriyor. Kısacası makine parkımızı Cat ile güçlendirdik.”

Haberin devamı Makina Market'in Eylül sayısında..

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER