Malatya’da Hidromek kullanıcıları artıyor

28 Aralık 2017 Perşembe - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Malatya’da Hidromek kullanıcıları artıyor
Malatya’da Hidromek kullanıcıları artıyor

Malatya ve civar bölgelerde hafriyat işi yapan Birben İnşaat, bölgede artan talebe yetişebilmek için makine parkını sürekli yeni tutmaya çalışıyor. Son olarak Hidromek’ten üç adet ekskavatör satın alan Birben İnşaat, yeni makine yatırımlarında da Hidromek’i tercih etmeyi düşünüyor.

Şemsettin Tüdün Birben İnşaat Kurucusu

Hafriyat alanındaki çalışmalarına 1982 yılında Malatya’da başlamış olan Birben İnşaat, 1995 yılında şirket kurulumu gerçekleşmiş ve yeni ortaklıkları da bünyesine katmış. Malatya ve civar bölgelerde özellikle hafriyat projeleri gerçekleştiren Birben İnşaat’ın bünyesinde 20’nin üzerinde iş makinesi bulunuyor. Firmanın kurucusu olan Şemsettin Tüdün, “Biz daha çok yerel bir firmayız. Malatya’nın dışında çok fazla çıktığımız söylenemez. Ağırlıklı olarak sanayi yapılarının altyapı ve temel kazılarını gerçekleştiriyoruz. İçme suyu ve kanalizasyon kazıları yapıyoruz ve özellikle belediyenin karla mücadele, nakliye ve benzeri ihalelerine de katılıyoruz” dedi. Malatya’nın son yıllarda hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve geliştiğini, bunun sonucunda makinelere olan talebin de arttığını ifade eden Tüdün, “Bu gelişim, aslında rekabeti de arttırıyor. Rekabete uyum sağlamak için de özellikle makine parkımızı genç tutmaya ve sorunsuz olan makinelerle çalışmaya özen gösteriyoruz” dedi. Tüdün, aynı zamanda Malatya Hafriyatçılar ve İş Makinecileri Derneği’nin de Başkanı. 2015 yılında kurulan dernek, bölgede bulunan hafriyatçıları tek bir çatı altında toplayarak, özellikle iş bulma sorunu yaşayan gençlere operatörlük eğitimi vermeyi ve bölgede haksız rekabetin önüne geçmeyi hedefliyor.

“Fabrikayı gördüğümde çok etkilendim”

Birben İnşaat olarak son dönemde özellikle yerli iş makinelerini kullanmaya yönelik karar aldıklarını ve ülke ekonomisine destek olmayı önemsediklerini belirten Şemsettin Tüdün, Hidromek’i tercih etme sebeplerinden birinin bu olduğunu söyledi. Hidromek’i çok eskiden beri takip ettiklerini ve yıllar içerisinde yaşanan gelişimi de gözlemlediklerini ifade eden Tüdün, “Aslında biz Hidromek’i ilk olarak 2003 yılında görmüştük ancak o dönem farklı markalarla çalıştık. Sonrasında yerli üretimi destekleme fikrimiz ve tabii ki Hidromek’in yıllar içerisinde yaşadığı olumlu gelişimin de etkisi, yeni makine yatırımımızda Hidromek’i tercih etmemize neden oldu” dedi. Firmanın makine parkında şu anda üç adet Hidromek bulunuyor. İki adet HMK 300 LC paletli ekskavatör, bir adet de HMK 220 LC model paletli ekskavatör alan firma, şu anda makineleri özellikle altyapı ve temel kazılarında kullanıyor. Makine alımı öncesinde, 2015 yılında kurulan Malatya Hafriyatçılar ve İş Makinecileri Derneği üyeleri ile birlikte Hidromek’in Ankara’da bulunan fabrikasını gezme şansı da yakaladıklarını belirten Tüdün, “Fabrikayı gördüğümde çok etkilendim. Teknolojinin bu boyuta gelmesi ve bunun Ankara’da olması bizi çok gururlandırdı. Makinelerin nasıl üretildiğini görmem, Hidromek’e olan bakış açımın da değişmesine neden oldu. Fabrika ziyareti sadece beni değil, bütün dernek üyelerini çok olumlu etkiledi” dedi. Tüdün, makine parklarındaki diğer iş makinelerini de zaman içerisinde Hidromek ile yenilemeyi hedeflediklerini debelirtti.

Haberin devamı Makina Market dergisinin Aralık sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER