MB Crusher ile mali tasarruf

18 Mayıs 2018 Cuma - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

MB Crusher ile mali tasarruf
MB Crusher ile mali tasarruf

Katar’ın FIFA 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma mücadelesinde kazandığı zafer, ülkede altyapı projelerini canlandırdı. Kamu - özel ortaklığıyla yürütülen bu projelerin değeri 100 milyar doları aşıyor

Katar’da futbol statlarının ve diğer altyapı tesislerinin inşaatı için milyarlarca dolar değerinde doğrudan yatırım yapılıyor. Dünyanın önde gelen mimarları tarafından tasarlanan statlar, yöre, bölge ve dünya çapında faaliyet gösteren yüklenici firmalar için fırsatlar yaratıyor. Yörede hizmet veren küçük ve orta ölçekli işletmeler bu heyecan verici projelere dahil oluyor ve bu da çevredeki topluluklar üzerinde kalıcı bir etki yaratacak gibi gözüküyor. MB Crusher son teknoloji iş makinesi parçalarıyla FIFA 2022 altyapısının başarıyla tamamlanmasına aktif şekilde rol alıyor. Kırma - eleme kepçeleri ve tamburlu kesiciler, her tür ağır iş makinesine eklenen üniteler, agregatların ezilmesini ve elenmesini kolaylaştırıyor. Bu üniteler nakliye, ekipman ve yakıt masraflarında tasarruf sağlamanın yanı sıra uzun vadede kârı da yükseltiyor. Al-Jaber and Makhlouf şirketi, yol yapımı ve altyapı alanında Katar’ın önde gelen şirketlerinden biri ve FIFA 2022 projesine önemli çalışmaları hayata geçiriyor. Al-Jaber and Makhlouf aynı zamanda devlet, kamu ve özel girişimden müşterileri için petrol ve gaz sektöründe, petrokimyasal, su ve elektrik alanında özel hizmetler sağlıyor. Şirket, Aspire Bölgesindeki Al Furousiya Caddesi’nde yol geliştirme çalışmalarını gerçekleştirebilmek için filosuna 2,40 m3 yükleme kapasiteli bir eleme kepçesi olan MB-S18’i ekledi.

Maliyet tasarrufu sağlıyor

MB Crusher eleme kepçesi, kazılan malzemeyi 0-50mm boyutunda eleyerek aynı çalışma alanında yeniden kullanılabilmesini sağlıyor. Böylece malzemeyi 50 km mesafede bulunan ezme alanına taşımaya gerek kalmıyor. Üstelik son derece kalabalık ve yoğun bir yolda devam eden bu projede, çalışma alanına gelen ve alandan ayrılan kamyon trafiğini azaltmak, proje lojistiği ve teslim süresi bakımından da önemli bir rol oynuyor. Elenen 0-50mm boyutundaki malzeme büyük oranda Al-Jaber and Makhlouf tarafından kazılan kısımların yeniden inşası için kullanılıyor. Kimi zamanlar elenen malzemeye kumul kumu ekleyerek yüksek kaliteli bir alt zemin agregası elde ediyorlar ve bu malzemeyi aynı çalışma alanında yeniden kullanarak satın alma masraflarından kaçınıp büyük tasarruf elde etmiş oluyorlar. MB Crusher’ın Katar’daki iş ortağı Q-fab’ın Satış Mühendisi Mohammed Abed Al Aziz O Al Mrayat, konu ile ilgili olarak şunları söylüyor; “Çok yönlülük, güvenilirlik ve kolay bakım imkanı müşterilerimiz için son derece önemli ve MB Crusher her çalışma alanında tam performans ve harika verimlilik sunuyor.” Güvenilirliği ile öne çıkan MB eleme kepçeleri, tamburun eşsiz ve yenilikçi konik biçimini geride kalıntı bırakmadan en yüksek eleme doğruluğunu sağlayan, değiştirilebilir modüler panellere sahip sepetlerle bir araya getiriyor. Bunlara, çalışmada ortaya çıkan tozu kontrol etmeye yardımcı olan toz tutma kiti ve olası demir hurdasını gideren özel bir mıknatıs kiti de eklenebiliyor. MB ödüllü ezme ve eleme kepçeleri yol yapım çalışmaları, şehir içi inşaat alanlarında yapılan kazı ve yıkımlar, geri dönüşüm, taş ocağı ve madenler, kanal ve tünellerde kullanılabiliyor.

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER