Çözüm Makina, yatırımlarını sürdürüyor

28 Mayıs 2018 Pazartesi - 09:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Çözüm Makina, yatırımlarını sürdürüyor
Çözüm Makina, yatırımlarını sürdürüyor

Son dönemde özellikle fabrika, lojistik depoları, şantiyeler ve madencilik işletmelerinde, güvenli çalışma ortamının sağlanması ve verimliliğin arttırılmasına yönelik sistemlere odaklanan Çözüm Makina, Kigis markasını bünyesine kattı. Güney Kore’nin teknoloji şirketi olan ve 2017 yılında aldığı inovasyon ödülüyle dikkat çeken Kigis ile gerçekleştirilen işbirliğini, Çözüm Makina Genel Müdürü Şahin Gökdere ile konuştuk.

İş ve tarım makineleri, kaldırma, yol, hafif inşaat makineleri, endüstriyel güç ürünleri, otomotiv ve iş ve inşaat makineleri güvenlik sistemleri alanlarında ürünler sunan Çözüm Makina, 1997 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Dünya çapında bilinirliğe sahip birçok markanın distribütörlüğünü yapan Çözüm Makina, hizmet verdiği sektör ve markaların sayısını arttırarak büyümeyi hedefliyor. 2013 yılından bu yana iş yerlerinde güvenli çalışma ortamının sağlanması ve verimliliğin arttırılmasına yönelik birçok markayı bünyesine kattıklarını ifade eden Çözüm Makina Genel Müdürü Şahin Gökdere, yeni marka olan Kigis hakkında bilgi verdi.

Son dönemde iş güvenliğinin ve verimliliğinin arttırılmasına yönelik yeni markaları bünyenize kattınız. Bunlardan sonuncusu da Kigis oldu. İş yerlerinde güvenli çalışma ortamının sağlanması ve verimliliğin arttırılması alanındaki çalışmalarınız ne zaman ve nasıl başladı?

Çözüm Makina olarak aslında 2013 yılından bu yana özellikle iş güvenliği ve verimliliği alanında çeşitli markaların distribütörlüğünü üstleniyoruz. 2013 yılında ilk olarak Orlaco markası ile bir anlaşma imzaladık. Bildiğiniz gibi Orlaco, forkliftler, reach trucklar, liman makineleri, vinçler, iş makineleri, itfaiye araçları ve pek çok çeşitli endüstriyel araçta görüntüleme sistemleri sunuyor. Orlaco ile yaptığımız anlaşmanın ardından şirketimizde teknoloji departmanı kurarak bu çatı altında iş güvenliği ve verimliliği ile ilgili markaları bünyemize katma kararı aldık ve araştırmalarımızı sürdürdük. Orlaco’dan sonra kule vinçlerde çarpışma önleyici sistemler sunan Fransız Ascorel markasının distribütörlüğünü aldık. Bu alandaki yatırımlarımızı sürdürerek yine iş ve inşaat, yol yapımı, maden ve tarım alanında çalışan makineler için seviyelendirme sistemleri, 2D-3D elektronik kontrol sistemleri ve mobil tartım sistemleri sunan Alman Moba markasını bünyemize kattık. Bütün bu anlaşmalar, 2013 yılında kurmuş olduğumuz teknoloji departmanı çatısı altında gerçekleştirildi. Son olarak da 2017 yılında Güney Kore firması olan Kigis ile bir anlaşma imzaladık. Bütün bu yapılanmalara baktığımızda, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda paket çözümler sunabiliyoruz. Halihazırda Türkiye’deki büyük birçok üreticiyi ziyaret ettik ve özellikle Kigis ürünlerine yönelik ciddi bir ilgi ile karşılaştık.

Kigis hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kigis aslında, öncesinde Hyundai, Doosan, Volvo gibi firmaların elektronik komponent tedariğini gerçekleştiren bir firma. Buradan elde ettiği bilgi birikimi ile pazara inovatif ürünler sunmaktadır. Ayrıca Kigis, 2017 yılında Güney Kore’de inovasyon ödülünü de almayı başarmış bir marka. Firma aslında şu anda kabuk değiştiriyor ve tedarikçi bir firmadan inovatif ürünler geliştiren bir firmaya dönüşüyor. Biz de Çözüm Makina olarak Kigis’in ilk distribütörü olduk. Türkiye’de ziyaret ettiğimiz müşterilerimize, ürünler hakkında bilgi verdiğimizde son derece olumlu tepkiler alıyoruz ve sektörün kigis ürünlerine ihtiyacı olduğunu fark ediyoruz. Bu kapsamda çok doğru bir markayı bünyemize kattığımızı da düşünüyoruz.

Röportajın devamı, Makina Market'in Mayıs sayısında...

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER