“Hidromek'i gözüm kapalı tercih ederim”

11 Haziran 2018 Pazartesi - 11:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“Hidromek'i gözüm kapalı tercih ederim”
“Hidromek'i gözüm kapalı tercih ederim”

Türkiye'nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Antalya Manavgat'ta faaliyetlerini sürdüren Çalışkanlar Hafriyat, çevre düzenleme, yol açma - genişletme çalışmaları ve sera yeri düzeltme vb. olmak üzere bölgedeki tüm hafriyat işlerini üstleniyor. Makine parkının tamamı Hidromek olan firma, Hidromek makinelerinin gücüne ve performansına güveniyor

2004 yılında aile firması olarak kurulan Çalışkanlar Hafriyat, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya Manavgat'ta hafriyat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bölgede turizmin ve seracılığın yaygın olması nedeniyle turizm işletmelerinin çevre düzenlemesi ve sera yeri düzeltme vb. işleri üstlenen firma, ayrıca çevredeki yol açma ve genişletme çalışmalarında da yer alıyor. Yoğun çalışma temposuyla adeta bölgedeki birçok işi üstlenen Çalışkanlar Hafriyat, müşterilerine kaliteli ve sorunsuz hizmet sunuyor.

“Bölgede yoğun çalışıyoruz”
 

 

Uzun yıllardır Manavgat İlçesi'nde hafriyat sektöründe yer aldıklarına ve bugüne kadar önemli çalışmalara imza attıklarına değinen Çalışkanlar Hafriyat Yöneticisi Ahmet Çalışkan, “2004 yılında firmamızı kurduk. Ağırlıklı olarak hafriyat sektöründe çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Manavgat'ın geniş turistlik alanlara sahip olması nedeniyle, genellikle turizm işletmelerinin çevre düzenleme işlerinde faaliyette bulunuyoruz. Bunun yanı sıra bölgemizde seracılık oldukça yaygın. Bu noktada da sera yerlerinin düzeltilmesinde müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Ayrıca zaman zaman ihalelere giriyoruz ve yol yapma, açma ve genişletme işlerini de üstleniyoruz” dedi. Sadece Manavgat bölgesindeki müşterilerine hizmet verdiklerini ifade eden Ahmet Çalışkan, dönem dönem iş yoğunluklarının değiştiğini söyledi. Çalışkan, “Manavgat dışında farklı bölgelerde çalışmıyoruz. Çünkü buradaki işler bize yetiyor. Zaman bulup, farklı işlere yönelemiyoruz. Baktığınızda bölgede hafriyatçılık yapan firma sayısı oldukça fazla ama Çalışkanlar Hafriyat olarak bölgenin en yoğun çalışan firmalarından birisiyiz” diye konuştu.

 

Yıllardır devam eden “Hidromek” memnuniyeti 

 

Makine satın almak için belirledikleri tüm kriterlerin Hidromek tarafından karşılandığına dikkat çeken Ahmet Çalışkan, Hidromek ile uzun yıllar önce tanıştıklarını ve ilk olarak kazıcı yükleyici satın alarak çalışmaya başladıklarını aktararak şunları kaydetti: “Çalışkanlar Hafriyat'ı kurduktan hemen sonra Hidromek marka ikinci el kazıcı yükleyici satın alarak faaliyetlerimize başladık. Yaklaşık 2 yıl kadar bu makineyle çalıştık. 2007 yılında işlerin büyümesi nedeniyle, yeni bir kazıcı yükleyici almaya karar verdim. Yeni makine alımında ise hangi markayı tercih edeyim diye hiç düşünmedim. Çünkü; mevcut kullandığım makineden memnun kaldığım için tercihimi yeniden Hidromek'ten yana kullandım ve HMK 102S Supra kazıcı yükleyiciyi makine parkımıza kattım.” 2007 yılında satın aldığı HMK 102S Supra kazıcı yükleyiciyi yaklaşık 11 yıldır sorunsuz olarak işlerinde kullandığının altını çizen Ahmet Çalışkan, makinenin ilk günkü gibi güçlü ve performanslı bir şekilde çalıştığını söyledi. Kazıcı yükleyici satın aldıktan sonra işlerinin büyümesiyle ekskavatöre de ihtiyaç duyduklarını belirten Çalışkan, “2011 yılında yer aldığımız projelerde kazıcı yükleyicinin yanı sıra ekskavatöre de ihtiyacımızın olduğunu fark ettik. Sözlerimin başında belirttiğim gibi Hidromek'in kazıcı yükleyicisini satın alarak işe başladım. Makineden memnun kalmamızdan dolayı ekskavatör ihtiyacımızı da Hidromek'ten karşıladık ve HMK 140 LC paletli ekskavatörü makine parkımıza kazandırdık. Tabi o dönemlerde Hidromek, HMK 140 LC modelini yeni çıkarmıştı ve Çalışkanlar Hafriyat olarak biz de makineyi alan ilk müşterilerden biriydik. Makineyi satın aldıktan sonra bazı firmalar tarafından “Bu makineyi daha önce nerede gördün ve hiç kullandın mı? diye eleştiriler aldım. Fakat benim burada güvendiğim tek bir şey vardı o da “Hidromek”ti. Arkamda gerçekten Hidromek gibi bir gücün olması, makineye olan güvenimi artırdı. O yüzden Hidromek markasını gözüm kapalı bir şekilde tercih ediyorum” dedi.

Haberin devamı Makina Market'in Mayıs sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER