“Yine MST’yi tercih ederiz”

06 Ağustos 2018 Pazartesi - 09:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“Yine MST’yi tercih ederiz”
“Yine MST’yi tercih ederiz”

Ankara’da yaklaşık beş yıl önce kurularak hafriyat projelerinde yer almaya başlayan Topcu Hafriyat, büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Yakın dönemde MST İş Makinaları’ndan MST M300LC model ekskavatör yatırımı yapan firma, gelecekte de MST ile çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor

Ali Topcu - Topcu Hafriyat Kurucusu

Uzun yıllardır hafriyat sektöründe çeşitli firmalarda görev alarak çalışmalarını sürdüren Ali Topcu, 2012 yılında Topcu Hafriyat firmasını kurdu. Ağırlıklı olarak yap – sat projelerinde hafriyat gerçekleştiren firma, bunun yanı sıra belediye, kamu kurumları, eğitim kurumları için de hafriyat çalışmalarında yer alıyor. Ankara’da yoğun bir hafriyat sektörü olduğunu ve güçlerinin yettiği bütün projelerde yer almaya çalıştıklarını dile getiren Ali Topcu, “En temel amacımız, işimizi kusursuz ve müşterinin istediği şekilde teslim edebilmek. Tabii bunu yaparken de herhangi bir iş kazası yaşamadan tamamlamak” dedi. Ankara’da son yıllarda özellikle hafriyatçılık alanında ciddi bir rekabet ortamı oluştuğunu ve çok sayıda firmanın sektöre girdiğini ifade eden Topcu, “Seçim öncesinde bir duraksama yaşamıştık ancak seçimlerden sonra bir hareketlilik oluşmaya başladı diyebiliriz. Halen daha başlamayı beklediğimiz projeler de var ancak çalışmalar hızlanacak gibi duruyor” dedi. Her hafriyatçı firmanın her işi yapmaması gerektiğini ve sektörün de bu doğrultuda hareket etmesinin doğru olacağını ifade eden Topcu, “Makine parkında 50-60 iş makinesi ve aracı bulunan bir firma ile 5-10 adet iş makinesi ve aracı olan bir firma, aynı işi üstlenmemeli. Bence firmalar, altından kalkamayacağı ya da yaparken kaliteden ya da iş güvenliğinden ödün vereceği işleri üstlenmemeli. Biz Topcu Hafriyat olarak tecrübemiz ve makine parkımız ışığında hareket etmeye özen gösteriyoruz. En büyük önceliğimiz kalite” dedi.

Yakıt giderleri öncelik

Makine yatırımı yaparken birçok firmadan teklif aldıklarını ve piyasayı incelediklerini belirten Ali Topcu, yeni yaptıkları yatırımda MST İş Makinaları’nı tercih ettiklerini belirtti. İş makinelerinde ilk baktıkları özelliklerin başında yakıt tüketimi olduğunu ifade eden Topcu, “Günümüzde makinedeki en büyük gider kalemi, yakıt tüketimi. Dolayısıyla makine tercihimizde ilk önce makinelerin tükettiği yakıt miktarına dikkat ediyoruz” dedi. Yakıt giderlerinin yanında makinenin çalışma performansını da önemsediklerini hatırlatan Topcu, “Sonuçta günümüzde üretilen makineler, teknoloji ve kalite olarak birbirine oldukça yakınlar. Farkı oluşturan unsurlar ise yakıt tüketimleri ve satış sonrası servis hizmetleri oluyor” dedi. MST İş Makinaları ile ilk olarak dört yıl önce çalışmaya başladıklarını ve bu süre zarfında gerek makineden gerekse de servis hizmetinden hiçbir sorun yaşamadıklarını belirten Topcu, “MST’yi tercih etmemizdeki bir diğer önemli etken ise yedek parça bulma konusunda hiçbir sorun yaşamıyor olmamız. Makine zaten Türkiye’de üretiliyor ve yaygın bir servis ağına sahip. Bu nedenle yedek parça ve servis konusunda sorun yaşamamamız, tercihimizi etkiledi” dedi. Makinede yaşadıkları herhangi bir sorunda yetkili servis ekiplerinin sahaya çok hızlı bir şekilde ulaştığını ve bu durumun da işlerin aksamasın engellediğini söyleyen Topcu, “Bir keresinde makinede bir arıza yaşadık ve hızlı bir şekilde çözülmesi gerekiyordu. Telefonla aradıktan 45 dakika sonra servis gelip makineye bakmaya başlamıştı bile” dedi.

Haberin devamı Makina Market'in Temmuz sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER