KOMATEK Fuarı 2019 için yeni gelişme

14 Ağustos 2018 Salı - 10:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

KOMATEK Fuarı 2019 için yeni gelişme
KOMATEK Fuarı 2019 için yeni gelişme

SADA Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük iş ve inşaat makineleri buluşması olan KOMATEK İş ve İnşaat Makine, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı, 2019 yılında 16. kez kapılarını ziyaretçilere açacak. Uzun süredir beklenen fuar alanının değişmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan SADA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Levent Baykal, konu hakkında açıklamada bulundu

Türkiye’nin en büyük iş makinesi etkinliği olan KOMATEK Fuarı, 2019 yılında kapılarını 16. kez ziyaretçilerine açacak. Hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin, uzun süredir beklediği fuar alanının değiştirilmesi hakkında açıklamada bulunan SADA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Levent Baykal, “2019 yılı Fuar takviminde yer almak, uluslararası duyurularımızı zamanında yapabilmek ve katılımcılarımızı belirsizlik içerisinde bırakmamak amacıyla, daha önceki teamüllere uygun bir şekilde 1-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında AKM - Ankara’da Fuarımızı düzenleyeceğimizi belirleyerek ön duyuruları yapmaktayız” dedi.

İnşaat çalışmaları başladı

Asıl amaçlarının Akyurt ilçesinde inşaatına başlanan ve Haziran 2019 ayında tamamlanması beklenen Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde KOMATEK 2019 Fuarı’nı burada düzenlemek olduğunu vurgulayan Baykal, “İnşaatın yeni başlamış olması, projenin sahibi olan şirketin bu aşamada bir tahsis yapabilecek durumda bulunmaması nedenleriyle henüz bu isteğimizi somut bir projeye döndüremediğimizden belirsizliğin ortadan kalkacağı ve yeni inşaatın yetişerek Fuarımız için tarafımıza tahsis edileceği zamana kadar ne ilan edilmiş bulunan projenin ne de tasarlanan projenin pazarlamasına başlamamak kararı aldık. Belirsizliklerin Ekim/Kasım 2018 gibi ortadan kalkacağını ve yeni projeyi bu tarihlerde siz sayın katılımcılarımıza sunabileceğimizi umuyoruz. Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi alanında Fuarımızın düzenlenmesi durumunda KOMATEK 2019 un Eylül veya Ekim 2019 da gerçekleşmesi planlanmaktadır” dedi. Bu yıla özgü olağanüstü durumun değerlendirileceğini ve sektörün konuya anlayışla yaklaşmasını beklediklerini belirten Baykal, “Planlama açısından yukarıda arz edilen durumun not edilmesini rica eder her türlü sorunuz için amade olduğumuzu yenileriz” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER