Mermer Hidromek ile şekilleniyor

31 Ağustos 2018 Cuma - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Mermer Hidromek ile şekilleniyor
Mermer Hidromek ile şekilleniyor

Zorlu ve engebeli arazilerde bulunan mermer ocaklarında kullanılan iş makineleri işletmeler tarafından özenle seçiliyor. Türkiye'nin önemli mermer, traverten ve oniks ocaklarına sahip olan Tureks - de iş makineleri seçiminde makinenin yakıt tüketimine, gücüne ve performansına önem veriyor. Firma, ocaklarında blok ayırma ve devirme işlerinde ise HMK 370 LC HD paletli ekskavatörlerine güveniyor.

Afyonkarahisar ve çevre illerinde 20 adet taş ocağı bulunan ve bu ocakların 6 tanesini aktif olarak çalıştıran Tureks, yıl içerisinde gelen talepler doğrultusunda diğer ocaklarını da devreye alarak, yılda yaklaşık 30 bin metreküp blok mermer üretiyor. Ayrıca taş ocaklarından elde edilen hammaddeyi Afyon Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan iki fabrikasında 5 binden fazla doğal taş ürününe dönüştüren firma, iç ve dış pazarda önemli satışlar gerçekleştiriyor. Ocaklarında kullanılan iş makinelerinde sağlamlık, servis, yedek parça bulunabilirliği ve fiyat kriterlerine önem veren firma, son yatırımında meslektaşlarından aldığı olumlu referans neticesinde Hidromek'i tercih etti. Makina Market dergisi olarak Tureks'in Genel Müdürü İsmail Aydemir ile bir araya geldik ve firmanın faaliyetlerini ve Hidromek yatırımını konuştuk.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Şu anda Tureks'te üstlenmiş olduğunuz görev ve sorumluluklar nelerdir?

2003 yılından beri Tureks A.Ş firmasında çalışmaktayım. 2017 yılı ağustos ayı itibariyle Tureks'teki görevime genel müdür olarak devam ediyorum. Yönetim kurulunun belirlediği hedefler doğrultusunda tüm departmanların etkin ve hedeflerimize yönelik şekilde çalışmasını sağlayarak, piyasa koşullarının gerektirdiği şekilde şirketin çıkarları doğrultusunda pozisyon alarak ve departmanlar arasında uyumu yakalayarak şirketimizin sürekli gelişen bir firma olmasında önemli çalışmalar yürütüyorum.

İsmail Aydemir Tureks Genel Müdürü

Tureks olarak faaliyetlerinizi değerlendirir misiniz?

Mermer ocaklarımızda çeşitli renklerde ve yapılarda blok üretilmektedir ve fabrikamızda bu bloklar ve iç/dış piyasadan müşteri talepleri doğrultusunda işlenerek yurt dışı ve yurt içi pazarlarına satılmaktadır. Mermer ocaklarımızdan çıkan hammadde fabrikamızda her türlü ölçü, desen, tasarımla üretilmektedir. Böylelikle ülke ekonomimize de katma değeri yüksek ürünler sunulmaktadır.

Hidromek ile ne zaman çalışmaya başladınız ve Neden Hidromek'i tercih ettiniz?

Hidromek'i uzun zamandır takip ediyoruz. Meslektaşlarımızdan aldığımız olumlu referanslar sonucunda da yaklaşık iki ay önce Hidromek'in makinelerini tercih ettik. Hidromek'i piyasada iyi araştırdık ve sektördeki diğer firmalardan marka hakkında aldığımız olumlu raporlar sonucunda Hidromek'e yöneldik. Hidromek'in kaliteli, sağlam makine üretmesi ve yerli olması bizi markaya yönlendirdi.

Hidromek'in hangi makinelerini kullanıyorsunuz?

Şu anda makine parkımızda 2 adet HMK 370 LC HD paletli ekskavatör bulunuyor. HMK 370 LC HD ekskavatörlerini mermer ocağında blok ayırma ve devirme işlerinde kullanıyoruz. HMK 370 LC HD, ocaklarımızın yapısına ve üretim şeklimize en uygun makine. Ayrıca HMK 370 LC HD serisi piyasada kabul görmüş ve referansları iyi olan bir tonajda olması tercih sebebimizde etkili oldu.

Haberin devamı Makina Market'in Temmuz sayısında

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER