Tünel projesinde yoğun çalışma

27 Eylül 2018 Perşembe - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Tünel projesinde yoğun çalışma
Tünel projesinde yoğun çalışma

Ağır kaldırma ve taşıma sektörünün önemli firmalarından Yükselen Vinç, genç ve dinamik makine parkı ile hizmet veriyor. Firma, bir yıla yakın bir süredir Kolin – Kalyon - Cengiz Ortaklığı’nın üstlendiği Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro Projesi’nde çalışmalarını sürdürüyor

Yükselen Vinç Kurucu Ortak - İbrahim Kalmuk

Uzun yıllar zemin sektöründe faaliyet göstermiş ve aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanı olan İbrahim Kalmuk, 2001 yılında vinç sektörünün tecrübeli isimlerinden Yüksel Çakmak ile bir araya gelerek Yükselen Vinç firmasını ortaklı bir yapı ile kurdu. İstanbul merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren firma, özellikle genç makine parkı ile sektörde dikkat çekiyor. Kiralık vinç hizmetlerini yerine getirmekte olan Yükselen Vinç, çözüm ortağı firmaları vasıtasıyla, 500 tona kadar mobil vinç ve 100 tona kadar da kamyon üstü vinç kiralama hizmeti sunuyor. Kuruldukları dönemde Konya’da üretici bir firmadan 40 ton kaldırma kapasitesine sahip kamyon üstü vinç aldıklarını söyleyen İbrahim Kalmuk, “Kurulduğumuz günden bu yana aralıksız makine parkımıza yatırım yaptık. Bu sürede en temel amacımız ise makine parkımızı genç tutmaktı. Bu nedenle sürekli yeni makine yatırımları yaparak hizmet verdik” dedi. Şu anda makine parklarında 15 adet mobil vinç ve vinçli kamyon bulunduğunu ifade eden Kalmuk, “Makine parkımızda şu anda en büyük tonajlı makinemiz, 220 tonluk teleskobik mobil vincimiz var. Bunun dışında 160 ve 120 tonluk teleskobik mobil vinçlerimiz bulunuyor. Bunların yanı sıra da 100 tondan 20 tona kadar değişen kamyon üstü mobil vinçlerimiz bulunuyor” dedi. Firmanın kurulduğu dönemde, özellikle zemin sektöründe olan geçmişinden dolayı zemin ve altyapı projelerinde yer aldıklarını söyleyen Kalmuk, bununla beraber birçok sektörde faaliyet gösterdiklerini söyledi. Yakın dönemde, İstanbul’da birçok büyük projede yer aldıklarını belirten Kalmuk, “İstanbul’da gerçekleşen birçok projede çeşitli çalışmalar yaptık. Ayrıca 3. Boğaz Köprüsü için de bir yıldan uzun bir süre çalıştık” dedi.

Üçünü havalimanı için yoğun çalışma

Şu anda aktif olarak 3. Havalimanı Projesi kapsamında yapımı süren ve yükleniciliğini Kolin – Kalyon - Cengiz Ortaklığının üstlendiği Gayrettepe – Yeni Havalimanı Metro İnşaatı Projesi’nde çalıştıklarını belirten Kalmuk, “Proje kapsamında devam eden istasyon ve tünel kazılarında aktif olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kazıların devam ettiği istasyonlarda özellikle tünel içerisinde kullanılan segment betonların taşınmasında ve istiflenmesinde makinelerimiz kullanılıyor” dedi. Projede 24 saat aralıksız hizmet verdiklerini ve makine parklarının büyük bir kısmının da bu projede çalıştığını hatırlatan Kalmuk, “Makinelerimiz ve operatörlerimiz, 24 saat botunca vardiyalı bir şekilde projeye hizmet veriyor. Biliyorsunuz 3. Havalimanı’nın açılmasına az bir süre kaldığı için, çalışmalar son derece yoğun bir tempoda sürüyor” dedi. Böylesine bir projede yer almanın da son derece zorlu olduğunu ve özellikle iş güvenliği başta olmak üzere bir çok standarda sahip olunması gerektiğini hatırlatan Kalmuk, “Yükselen Vinç olarak hem inşaat sigortaları konusunda sağladığımız çözümler, hem makinelerimizin dinamikliği hem de İSG standartlarına uyumumuz, projede yer almamızı sağladı. İşimizi her zaman ciddi bir şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER