Kiremitçiler Madencilik: “Başarımızın arkasındaki güç Komatsu”

22 Ekim 2018 Pazartesi - 09:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Kiremitçiler Madencilik: “Başarımızın arkasındaki güç Komatsu”
Kiremitçiler Madencilik: “Başarımızın arkasındaki güç Komatsu”

Trakya bölgesinin önemli kömür işletmelerinden biri olan Kiremitçiler Madencilik Tekirdağ Kömür İşletmesi, yıllık 400 bin ton kömür üretimi ile ön plana çıkıyor. Açık işletme yöntemi ile üretim yapan firma makine tercihini Komatsu’dan yana kullanıyor. 

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde bulunan, Kiremitçiler Madencilik Tekirdağ Kömür İşletmesi, bölgenin en önemli kömür işletmelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Bölgede 20 kilometre aralıklarla dört sahada üretim yaptıklarını ifade eden Kiremitçiler Madencilik İş Makineleri Sorumlusu Celalettin Bıçakçı, yıllık üretimlerinin 400 bin ton civarında olduğunu belirtti. Açık işletme yöntemi ile faaliyet gösteren Kiremitçiler Madenciliğin makine parkının hemen hemen hepsi Komatsu’dan oluşuyor. Tekirdağ Kömür İşletmesinde 10 adet Komatsu iş makinesi kullandıklarını ifade eden Bıçakçı, makinelerden çok memnun olduklarını ifade etti. 

Doğru iş ortağı size hem nakit hem vakit kazandırır

 

Temsa İş Makinaları ile 2012'den bu yana çalıştıklarını belirten Celalettin Bıçakçı, 
"Makine tercih ederken bizim için önemli olan ihtiyacımızı karşılayacak iş makinalarını bize sunabilecek ve satış sonrası desteği sağlayabilecek doğru iş ortağını bulmak. Çünkü biliyoruz ki iş sadece makineyi almakla bitmiyor. Doğru iş ortağı size hem nakit hem vakit kazandırır. Bu işletmede bizim ihtiyacımız güç ve performans. Çünkü açık işletme yöntemi ile çalışıyoruz ve sert bir zeminde kazı yapıyoruz. Makineler uzun mesai saatleri boyunca aktif olarak çalışıyor. Bu nedenle makinelerin özellikle sökü yapma konusunda güçlü olması gerekiyor. Bunun yanında tabii ki dayanıklı olması da çok önemli" dedi. Makine tercih ederken dikkat ettikleri bir diğer önemli noktanın yakıt olduğunu belirten Bıçakçı, “İşletmemizin en önemli maliyet kalemlerinden biri yakıttır. Bu nedenle yakıt konusunda olabildiğince tasarruf etmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda makine tercihinde bulunurken yakıt konusuna da önem veriyoruz" dedi. Bunun yanı sıra servis ağının da makine tercihinde önemli rol oynadığını belirten Bıçakçı, "Oluşabilecek herhangi bir arızada servisin hızlıca sorunu çözmesi çok önemli. Burada birçok iş makinesi zor şartlar ve ağır koşullar altında çalışıyor. Bu açıdan güçlü bir servis desteğine ihtiyacımız var. Makinelerin bakımlarının da zamanında yapılmasına dikkat ediyoruz. Oluşabilecek bir sorunda makinelerin durmaması ve sorunun en kısa zamanda çözülmesi çok önemli" dedi ve Temsa İş Makinaları’nın tüm bu istek ve taleplerini karşılayacak uzmanlığı onlara sağladığını vurgulayarak 7 yıldır süren iş birliklerinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

“Güç bizim için önemli”

Makine tercihinde bulunurken dikkat ettikleri noktalar hakkında da bilgi veren Bıçakcı, "Tekirdağ Kömür İşletmesinde bir adet, PC290 LC-8 ekskavatör, bir adet, PC400-8 ekskavatör, bir adet PC300-8 ekskavatör, bir adet PC450 LC-8 ekskavatör ve üç adet PC700 LC-8 ekskavatör, 2 adet Komatsu WA 470 lastikli loder ve bir adet te GD-555 grayder olmak üzere toplamda 10 adet Komatsu iş makinesi bulunuyor. Sayıdan da anlaşıldığı üzere işletmemizin hemen hemen tüm iş makineleri Komatsu’dan oluşuyor. Komatsu istediğimiz tüm özellikleri fazlasıyla taşıyor. Hem teknolojisi açısından hem de üstün performans gücü ile sökü kabiliyeti açısından beklentilerimizi fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim" dedi. Komatsu iş makinalarının yakıt performansı açısından da oldukça başarılı olduğunun altını çizen Bıçakçı, “Makineler burada uzun saatler sert zeminde ağır kazılar yapıyorlar. Buna rağmen yakıt açısından da oldukça ekonomik. " şeklinde ifade etti. 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER