İş makineleri sektörü Çin’de temsil edilecek

16 Kasım 2018 Cuma - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İş makineleri sektörü Çin’de temsil edilecek
İş makineleri sektörü Çin’de temsil edilecek

Bu yıl 27-30 Kasım tarihleri arasında 9. defa düzenlenecek olan Bauma China, Şangay Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek. Türkiye sanayisine önemli katkıları bulunan ve aralarında İMDER üyelerinin de yer aldığı 10’un üzerinde firma Türk pavilyonunda yer alarak, hem ülkemizi temsil edecek, hem de yeni iş ortaklıkları fırsatlarını değerlendirecek.

Bauma China Uluslararası İnşaat Makineleri, Yapı Malzemesi Makineleri, Madencilik Makinaları ve İnşaat Araçları Fuarı, sahip olduğu 300.000 m2 fuar alanı ile iş ve inşaat makineleri sektörünün Çin’deki en büyük organizasyonu. 2016 yılında 41 ülkeden 2958 katılımcı firmayı ve 170.000 profesyoneli ağırlayan fuar, bu yıl 27-30 Kasım tarihlerinde 9. kez Şangay Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek. Pazar araştırmaları sonuçlarına göre, Çin’deki pazar, yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Fuarın organizatör firması Messe München, sergi alanına olan taleplerin bu yıl beklentilerini aştıklarını ifade etti. Bauma China 2018 fuarı, 2016 yılında düzenlenen bir önceki fuara göre katılımcı firma sayısını 300 arttırdı. Sunduğu sergi alanı ile Bauma Münih Fuarından sonra dünyanın en büyük ikinci iş makineleri fuarı olan Bauma China için Şangay Uluslararası Fuar Merkezi’nin 17 salonu ve açık alanının tamamı tahsis edilecek. Hem Çin’den hem de dünyanın her yerinden sektörün önde gelen firmalarını cezbeden Bauma China’da Türkiye, Almanya, İtalya, Kore, İspanya ve ABD gibi ülkeler pavilyonlar ile ülkelerini temsil edecek.

Türkiye temsil edilecek

Türkiye sanayisine önemli katkıları bulunan ve aralarında İMDER (Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) üyelerinin de yer aldığı 10’un üzerinde firma Türk pavilyonunda yer alarak, hem ülkemizi temsil edecek, hem de yeni iş ortaklıkları fırsatlarını değerlendirecek. İngiliz pazar araştırması enstitüsü Off-Highway Research verilerine göre Çin iş ve inşaat makineleri pazarı 2017 yılında %81 oranında büyüme gösterdi. Bauma China Fuarı katılımcılara ve ziyaretçilere, altyapı projeleri ve konut sektöründeki gelişmelere bağlı olarak büyük gelişim gösteren ve şuanda dünyanın en büyük iş makineleri pazarı olan Çin’i keşfetme imkanı sağlayacak. İlk kez 2002 yılında düzenlenen ve o tarihten bu yana Asya’daki lider konumunu sürdüren fuar, bu yıl da 200.000’e yakın ziyaretçi ağırlamayı bekliyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER