Ce-Ka, “İhracata” odaklandı

12 Temmuz 2019 Cuma - 10:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Ce-Ka, “İhracata” odaklandı
Ce-Ka, “İhracata” odaklandı

Hidrolik silindir, krom kaplı boru, krom kaplı mil, hidrolik lift, yüzey sertleştirme ve talaşlı imalat alanında ihtisaslaşan Ce-Ka, dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyor. Tesislerinde sahip olduğu geniş makine ağı ve teknoloji ile müşterilerinin talepleri doğrultusunda üretim yapan firma, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarındaki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Üretiminde kalite üzerinde yoğunlaşan ve bu yıl ihracat çalışmalarına ağırlık veren firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karakullukçu ile bir araya geldik ve Ce-Ka’nın faaliyetlerini konuştuk.

Hasan Karakullukçu / Ce-Ka Yönetim Kurulu Başkanı

Öncelikle Ce – Ka’yı tanıyabilir miyiz?

Ce-Ka yılların verdiği tecrübeye dayanarak piyasaya kaliteli ürün sunmak amacıyla kuruldu. Şu anda yaptığımız yatırımlar sonucunda sahip olduğumuz son teknoloji, son sistem kalite ve modern makine parkımızla ülke sanayimize hizmet veriyoruz. Tecrübeli kadromuzla kaliteli ve ivedi bir şekilde üretimlerimize devam ediyoruz. Firmamızı sürekli geliştirip yenileyerek ve en düşük üretim maliyetleri ile çalışarak, üretim gücümüzü arttırmayı ve bunları yaparken de kaliteden asla ödün vermeden ürettiğimiz ürünler konusunda kendimizi yenileyerek, müşterilerimize dünya standartlarında ürünler sunuyoruz.

Ce– Ka, hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?

Ce-Ka kurulduğu yıllarda öncelikle sert krom kaplama alanında faaliyet gösterdi. Bugün piyasada sert krom kaplamacı olarak tanınan firmamız, zaman içerisindeki süreçte gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla kendini geliştirdi ve kromlu mil ve kromlu boru alanında uzmanlaştı. Daha sonra hidrolik silindir imalatına giriş yapan firmamız, şu anda kromlu mil, kromlu boru, sert krom kaplama, hidrolik silindir, hidrolik lift ve talaşlı imalat gerçekleştiriyor.

Üretim tesisiniz nerede bulunuyor? Üretiminizde kullandığınız teknoloji ve son sistemlerden bahseder misiniz?

Üretim tesisimiz Ankara’da Ostim Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunuyor. Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllardır sektöründe içerisinde yer alan ve işin mutfağını çok iyi bilen bir firma olarak nerede ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Üretim sürecindeki tüm aşamaları titizlikle takip ediyoruz. Artık piyasada ürünlerin dış özellikleriyle ilgilenmek yerine krom kaplamanın ne kadar dayandığı, hangi aşamalarda ne tür tepkiler verdiği ve bu ürünün hangi testlerden geçtiği oldukça önemli hale geldi. Açıkçası eski düzen kaplamacılık artık mazide kaldı. Ce-Ka olarak biz de son teknolojiyi kullanarak üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz ürünün mukavemete ne kadar dayanıklı olduğunu ölçmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla müşterilerimize uzun ömürlü ürünler sunmak için çalışıyoruz. Üretimlerimizde A’dan Z’ye tüm süreçlerde otomatik CNC robotlar kullanıyoruz.

Ürettiğiniz yedek parçaların iş makineleri için önemi nedir? Ürünleri detaylıca anlatabilir misiniz?

Ürettiğimiz ürünler sadece iş makinelerinde değil, tüm hidrolik aksamlarda kullanılıyor. Dolayısıyla ürünlerimiz iş makinelerinde ve takım tezgahlarında hareket unsurunu oluşturuyor. Şu anda iş makinesi tarafındaki Ar-Ge çalışmalarımız son gaz devam ediyor. Ürettiğimiz ve üreteceğimiz silindirlerin denizin altında bile paslanmadan çalışmasını istiyoruz. Bunun üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş makinelerinin denizin altında çalışması için tuz testlerinin 500 saatler üzerine çıkması gerekiyor. Krom kaplamanın altına nikel kaplama yapılması gerekiyor. Bu konudaki Ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. Fabrikamızda üretip müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimizi de kısaca anlatacak olursak; çeşitli ebatlarda Q 50 mm - Q 500 mm, boy 5.000 mm boya kadar kromlu, kromsuz, içi honlanmış borular üretiyoruz. Q 25 mm’den Q 600 mm boy 5.000 mm’ye kadar müşterilerimizin istediği krom kaplı, kromsuz miller üretiyoruz. Ayrıca firmamız muhtelif makine parçalarında bulunan yüzeyi aşınmış miller konusunda uzman kadrosuyla zedelenmiş, aşınmış, yüzeyi bozulmuş millerinizi tekrar eski haline getirebiliyor. Çeşitli iş makineleri markalarına istenilen çap ve boylarda silindir üretiyoruz. Yine Q 25 mm ‘den Q 630 mm 3.700 mm’ye kadar olan parçalarımızın yüzey pürüzlülüğü göze alınarak silindir taşlama işlemi yapıyoruz. Talaşlı imalat konusunda hassas ve özel imalat konusunda müşterilerimize kaliteli ürünler sunuyoruz. Tesisimizde Q1100 mm Q 500 mm üniversal torna. Q 500x2500 mm üniversal Torna, CNC, Dik işleme merkezi mevcut olduğu için istenilen çap ve boylarda imalat gerçekleştirebiliyoruz.

Yedek parçalarda kalite oldukça önemli bir kavram. Bu kapsamda CE-KA’nın kalite konusuna bakış açısını değerlendirir misiniz?

Şu anda en fazla önem verdiğimiz konuların başında kalite geliyor. Bu kapsamda bünyemizde bir kalite kontrol departmanı bulunuyor. Kalite kontrol alanında geçen yıl ölçüm cihazları için önemli bir yatırım gerçekleştirdik. Firmamız tarafından üretilen parçaların en son teknoloji ile ölçümleri yapılıp ve en son kontrolleri yapıldıktan sonra müşterilerimize sunuluyor. Ürünlerimiz çok ciddi testlerden geçiyor. Üretim için gerekli olan tüm belgelere sahibiz. Teslimatta hazır hale gelen her türlü ürünler, hiçbir uzaklık ve yakınlık göz ardı edilmeksizin itinalı bir şekilde paketlenerek müşterilerimize teslim ediliyor.

 

Ürettiğiniz ürünleri daha çok yurt içi mi yoksa yurt dışı pazarına mı sunuyorsunuz? Yurt dışı pazarında hangi ülkelerle çalışıyorsunuz?

Şu anda ağırlıklı olarak iç piyasaya çalışıyoruz ama bu yıl içerisinde ihracat çalışmalarımıza ağırlık vermeyi hedefliyoruz. Ce-Ka olarak şu anda Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Rusya ve Gürcistan’a ihracat gerçekleştiriyoruz. Son katıldığımız Bauma Fuarı’nda ihracat konusuyla ilgili dünyanın birçok ülkesindeki firmalarla görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler sonrasında ihracat ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Bu yıl ihracatta hedeflerimizi çok büyüttük. Çünkü Ce-Ka olarak dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz ve bu ürünlerimizi tüm dünyaya sunmak istiyoruz.

CE-Ka’yı rakip firmalardan ayıran en büyük özellik neler?

Ce-Ka olarak ürettiğimiz her ürüne minimum 1 yıl garanti veriyoruz ve ömür boyu ürünümüzün arkasında duruyoruz. Üründe herhangi bir problem çıktığında ise müşterilerimize direkt değişim garantisi sunuyoruz. Stoklu çalışıyoruz. Müşterilerimizi bekletmiyoruz ve onların sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz. Ayrıca üretimde sahip olduğumuz makine parkı, rakiplerimizden bizi ayıran en büyük özellikler arasında yer alıyor. Hem talaşlı imalat hem de sert krom kaplama ve indüksiyonu işlemini üretiminde bulunduran Türkiye’deki tek firmayız. Dolayısıyla bir ürün, hammadde girişinden son halini alıncaya kadarki tüm süreç atölyemizde gerçekleştiriliyor.

Müşterileriniz sizi neden tercih etmemeliler? Müşterilerinize sunduğunuz avantajlardan bahseder misiniz?

 

Müşterilerimize çok hızlı çözümler üretiyoruz. Bir ürünün üretim sürecinin tamamını atölyemizde gerçekleştirdiğimiz için müşterilerimize ne kısa sürede geri dönüşler yapıyoruz. Bunun yanı sıra stoklu çalışıyoruz. Müşterimiz bizden satın aldığı herhangi bir üründe sorun yaşadığın durumda, hiç beklenmeden ürünün yenisi hemen stoktan müşterilerimize tedarik ediliyor. Kalite standartlarından taviz vermeden üretim gerçekleştiriyoruz. Personelimize kalite konusunda sürekli olarak eğitimler düzenliyoruz. Yurt dışı ve yurt içi fuarlarına katılarak dünyadaki yenilikleri takip ederek, üretimimize uyguluyoruz. Müşterilerimize ürünlerimizi gönderirken hassas bir şekilde hazırlıyoruz ve en kısa sürede ulaştırıyoruz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER