İstanbul’a 45 günde iki yeni hastane

07 Mayıs 2020 Perşembe - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İstanbul’a 45 günde iki yeni hastane
İstanbul’a 45 günde iki yeni hastane

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe'de 45 gün içinde hayata geçirilmesi planlanan 1000 yataklı iki salgın hastanenin yapımına başlandı. Faaliyetlerin 7/24 devam ettiği şantiyelerde hastanenin hizmete açılması için onlarca iş makinesi arı gibi çalışıyor

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada koronavirüs salgınıyla mücadele için İstanbul’a iki yeni salgın hastanesi yapılacağını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa ve Anadolu yakasında inşa edileceğini duyurduğu iki yeni salgın hastanesi için harekete geçildi.

Çalışmalara son sürat devam

Avrupa yakasındaki hastanenin yapımı için ilk olarak Atatürk Havalimanı'nın yanında bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide çalışmalar başladı. Ardından Atatürk Havalimanı’na geçildi ve 1000 yataklı hastane inşaatında zemine beton döküldü. Hastanenin yapılacağı alanda çok sayıda iş makinesi ve kamyon yer alıyor. Hafriyat kamyonlarının giriş çıkış hareketliliğinin arttığı inşaat alanında çok sayıda işçi de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Anadolu yakasında Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi'nde yapımı devam eden bin yataklı hastanenin inşaat alanında da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İnşaat alanında onlarca iş makinesi ve yüzlerce işçi, hastaneyi hizmete açmak için karınca misali çalışıyor.

 

“45 gün içinde bitireceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı alanında bin yataklı bir hastanenin plan-proje çalışmasının şu anda hızla devam ettiğini, aynı şekilde Sancaktepe’de de yine bin yataklı bir hastane yaptıklarını belirterek, “Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap