Borusan Cat: "İşimizin devamı için var gücümüzle çalışıyoruz"

08 Mayıs 2020 Cuma - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Borusan Cat: "İşimizin devamı için var gücümüzle çalışıyoruz"
Borusan Cat: "İşimizin devamı için var gücümüzle çalışıyoruz"

Borusan Cat,  tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı aldıkları tüm önlemleri Makina Market'e anlattı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, iş makinesi sektörünü nasıl etkiledi?

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve yüzyılda bir yaşanan dönemlerden birini yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu sürecin kısa, orta ve uzun vadeli etkilerini birçok sektör farklı şekillerde hissedecek. Sektörlerin etkilenecekleri sürenin uzunluğu ve yıkıcılığı, sürecin ne kadar süreceği ve şiddetinin artıp artmayacağına bağlı. Bugün itibarıyla iş makinesi sektörü için de, farklı sektörler için de kesin bir öngörüde bulunmamızı sağlayacak değişkenler tam olarak olgunlaşmadı. Bu nedenle bizim de sektörümüze dair projeksiyonlarımız, yeni gelen bilgiler ve gelişmeler ışığında sürekli olarak revize ediliyor. Borusan Cat olarak bundan önce farklı dönemlerde de değişen dinamiklere göre çevik şekilde aksiyon almayı başardık. Bu dönem için de senaryolarımız ve aksiyon planlarımız hazır. Teknolojik yetkinliği yüksek, dijital dönüşümünü tamamlamış ve iş modelini bu sürecin öncesinde yaklaşan dönüşüme göre entegre edebilmiş şirketlerin, sektörü ne olursa olsun bu süreci yönetebileceğini düşünüyorum. İş makinesi sektörü için de etkileri, 2020’nin önümüzdeki çeyrek dönemlerinde daha net olarak yorumlayabileceğimizi sanıyorum.

Bu virüse karşı aldığınız önlemler ve değişen çalışma stratejileriniz nelerdir?

Borusan Cat olarak, Sürecin ilk başladığı andan itibaren Sağlık Bakanlığı tarafından da paylaşılan tüm önlemleri aldık. Hijyenimizi en yüksek standartlarda sağladık. Gerekli eğitimleriverdik. Seyahat ve sosyal mesafe kuralını hemen uyguladık. Çalışma alanlarımız sürekli dezenfekte ediliyor. Düzenli ateş ölçümü ile sağlık kontrolü aksamadan devam ediyor. Kriz komitemizi kurduk. Kriz komitemiz ile sürecin ilerleyişini ve işyerlerinde alınacak olan önlemleri detaylı olarak planlamaya devam ediyoruz. Çalışanlarımız ile şeffaf bir şekilde canlı yayınlar organize ettik. Ayrıca yaptığımız anketlerle çalışanlarımızın görüşlerini ve neyi daha iyi yapabileğimiz konusunda geri bildirilerini aldık.

Bu zorlu günlerde müşterilerinize neler söylemek istersiniz?

Bu dönemde tüm projelerimizde çalışanlarımızı, paydaşlarımızı ve işimizi korumayı odak olarak belirledik #BeraberAşacağız sloganımızla da topluma destek vermeye devam edeceğiz. Müşterilerimizin  ihtiyaçlarını karşılamaya ve iş devamlılığını sağlama önceliğimiz. Bu bağlamda, Caterpillar’ın web sayfası Parts.Cat.Com ile istenilen yedek parçayı kapınıza getirebiliyoruz. Böylece hızlı ve güvenli yedek parça online satış kanalımız Parts.Cat.Com’un ücretsiz kargo seçeneği ile dışarı çıkmak zorunda kalmıyorsunuz. Her istenilen yere sipariş getirebiliyoruz. Mesai saati sınırımız da yok. Online teklif almak ve online sipariş vermek çok kolay. Web sitesinde parçaların fotoğrafları ve teknik özellikleri kolayca görüntülenebiliyor. Yine farklı güç ve ebattaki jeneratörlerimiz için hastanelere öncelik ve kolaylık sağlıyoruz. Tüm teknik ekibimizle 7/24 çalışıyor, yılmadan hizmet sunuyoruz. Ayrıca, kiralık güç ürünleri filomuzdaki 33 KVA ve 750 KVA arasında değişen jeneratörlerimizi devletimizin hizmetine sunduk. Borusan Cat olarak, yaşadığımız bu günlerde, bir yandan sağlığımızı korumak, diğer yandan da işimizin devamını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER