Çukurova Ziraat: "Bu süreci müşterilerimizle beraber atlatacağız"

09 Mayıs 2020 Cumartesi - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Çukurova Ziraat: "Bu süreci müşterilerimizle beraber atlatacağız"
Çukurova Ziraat: "Bu süreci müşterilerimizle beraber atlatacağız"

Çukurova Ziraat Genel Müdürü Serkan Karataş, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı aldıkları tüm önlemleri Makina Market'e anlattı.


 
Serkan Karataş - Çukurova Ziraat Genel Müdürü

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, iş makinesi sektörünü nasıl etkiledi?

Bildiğiniz üzere 2019 yılı daralmaların yaşandığı bir sene oldu. Ancak son çeyrekte yaşanan hareketlenme sektörümüz adına umut olmuşken, dünyayı saran Covid-19 sıkıntısı hem global hem de Türkiye’yi olumsuz derecede etkiledi. 2020 başında, geçmiş dönem siparişlerin yapılması ilk 3 ay verilerine katkı sağladı. Fakat Nisan Mayıs ve Haziran aylarında verilere yansıyacak bir daralma öngörebiliriz. 2020 son çeyreğinde tekrar büyüme olacağını düşünüyoruz. Ayrıca firmamız Türkiye’de üretici konumunda. Yaşanan virüs engeli nedeni ile Avrupa’dan temin ettiğimiz kompanentlerin tedarik aşamasındaki sıkıntılarından dolayı üretim tarafımızın etkileneceği düşünülebilir. Fakat, firmamız olarak gerekli stok planlamasını yapmış bulunmaktayız. Böylelikle üretim ayağımızın minimum etkileneceğini ve kesintisiz üretime devam edeceğimizi de paylaşmak isterim. Yurt dışı pazarlarda da daralma mevcuttur ve ihracat ayağımıza da etkileri, yansımaları yaşanmakta ve yaşanacaktır.

Bu virüse karşı aldığınız önlemler ve değişen çalışma stratejileriniz nelerdir?

Öncelikle gerekli önlemler alınarak, kadrolarımızın bir kısmı home ofis olarak çalışabilecek şekilde düzenlendi. Ayrıca Merkez ve Bölge Müdürlüklerimiz de gerekli hijyen uygulamaları yapıldı. Çalışanlarımıza maske, dezenfektan tedarik edildi ve sosyal mesafe kurallarına uyum konusunda gayet titiz ve net uygulamalara geçildi. Satış sonrası hizmetler departmanımız da müşterilerimize kesintisiz hizmet vermek amacıyla gerekli önlem ve eğitimleri vererek mobil olarak çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zaman da Kiralama projelerimizde hizmetlerimizde aksama olmadan gerekli tedbirleri alarak devam ediyoruz.

Bu zorlu günlerde müşterilerinize neler söylemek istersiniz?

Sağlıklı günlere en kısa sürede ulaşmak için üzerimize düşen gerekli tüm tedbirleri aldığımızdan dolayı bu zorlu süreci müşterilerimiz ile beraber en az kayıp ile atlatacağımıza eminiz. Tüm sağlık çalışanlarımızı gönülden tebrik ettiğimizi de paylaşmak isteriz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap