Enka Pazarlama: "Tüm kadromuz ve ekiplerimiz eksiksiz hizmete hazır"

10 Mayıs 2020 Pazar - 10:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Enka Pazarlama: "Tüm kadromuz ve ekiplerimiz eksiksiz hizmete hazır"
Enka Pazarlama: "Tüm kadromuz ve ekiplerimiz eksiksiz hizmete hazır"

Enka Pazarlama, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı aldıkları tüm önlemleri Makina Market'e anlattı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, iş makinesi sektörünü nasıl etkiledi?

İş makinesi sektörü, hayatın diğer bütün dinamikleri gibi bu süreçten oldukça etkilendi. Fakat bununla beraber birçok projede işler yürümektedir. Örneğin; termik santrallerde çalışmalar devam ediyor. Yine aynı şekilde Çanakkale Köprüsü ve bağlantı yolları, hızlı tren çalışmaları, İstanbul metroları ve Yeni Havalimanı’nın bağlantı metrosunun çalışmaları devam etmektedir. Çin’de hayatın artık normale dönmesi ile madencilik sektöründede gene bir hareketlenme olacaktır. Haziran ayı gibi ülkemizde de hayatın normale dönmesini, sektörün yeniden hızlı bir şekilde açılmasını ve hareketlenmesini bekliyoruz.

Bu virüse karşı aldığınız önlemler ve değişen çalışma stratejileriniz nelerdir?

Salgın sürecinde, verdiğimiz hizmetlerin kalitesini korumaya özen gösterirken, virüsün yayılma yollarını da engellemeyi amaçladık. Hizmetlerimizi aksatmayacağımız ancak insan temasını minimuma indirecek nöbetleşe çalışma sistemine geçtik. Servis hizmetlerimizde işlemler hidrolik, elektrik, motor vb. uzmanlık alanlarına haiz ustalarımızın nöbet tarihlerine göre tekrar programlandı ve süreç odaklı yeni bir modele geçtik. Bu sayede müşterilerimizden gelen revizyon ve tamir taleplerine gecikme olmadan daha verimli program yaparak mevcut nöbetleşe iş gücümüz ile yanıt verebilir hale getirdik. Bunları yaparken firmamızın giriş ve çıkışlarında dezenfektan, ateş ölçme ve maske dağıtımı gibi tedbirler getirdik. Çalışma alanlarımızda sosyal mesafeyi ayarlayarak virüsün olası bulaşma yollarını azaltmaya çalıştık. Yedek parça kargolarının maksimum hijyen standartlarında gönderilmesi için ek önlemler aldık. Satış kadromuz normalde ofis dışı sürekli seyahat halinde olduğu için bu dönemde kendilerinden müşterileri ile iletişimlerini mail ve telefon yolu ile sürdürmelerini talep ettik. Yapılacak ziyaretlerde müşterilerimizin de toplumsal sorumluluk gereği tedirgin olabileceğini düşünerek bu dönemde ziyaretlerimizi minimuma indirdik ancak özellikle telefon yolu ile normal zamanda belki vakit bulamadığımız bir çok müşterimiz ile tekrar görüşme imkanı yakaladık. Bu süreçte çalışan kadromuzu koruyarak ve aktif tutarak bu ortamın sona ermesi ile müşterilerimize her türlü hızmeti vermeye hazır halde bekliyoruz.

Bu zorlu günlerde müşterilerinize neler söylemek istersiniz?

Bütün bu süreç geçecek ve sektör eski hareketliliğine dönecektir. ENKA Pazarlama olarak salgın esnasındada / sonrasındada iş ortaklarımızın, müşterilerimizin yanında olmaya devam ettik ve edeceğiz. Tüm kadromuz, ekiplerimiz eksiksiz ve tam olarak hizmete hazırdır.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap