TSM Global: "En üst düzeyde tedbirlerimizi aldık ve 7/24 hizmete devam"

14 Mayıs 2020 Perşembe - 08:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

TSM Global: "En üst düzeyde tedbirlerimizi aldık ve 7/24 hizmete devam"
TSM Global: "En üst düzeyde tedbirlerimizi aldık ve 7/24 hizmete devam"

TSM Global Genel Müdür Yardımcısı Burak Ertuğrul, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı aldıkları tüm önlemleri Makina Market'e anlattı.

Burak Ertuğrul - TSM Global Genel Müdür Yardımcısı

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs, iş makinesi sektörünü nasıl etkiledi?

Mart ayının başından bu yana ülkemizde görülen ve paralelinde alınan tedbirlerle yıkıcı etkilerinin önüne geçilmeye çalışılan korona virüs salgınının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sektörümüze de olumsuz etkilerinin olduğu görülmüştür. Sektörümüzdeki satışların ve faaliyetlerin Nisan ayı içerisinde çok ciddi azaldığı görülmektedir. Ancak başta devam etmekte olan bazı büyük projeler, madencilik sektörü ve stratejik önemli altyapı çalışmaları ve özellikle de mevcut koronavirüs pandemisi ile mücadele de gerekecek olan mevcut inşaatı devam eden ve yeni hastane projelerinin tüm izolasyon ve korunma tedbirleri alınarak devam etmekte olduğunu görmekteyiz. Beklentimiz salgınla başarılı ve büyük bir mücadele veren güçlü sağlık sistemi ve altyapısına sahip ülkemizin, halkımızın da tüm kurallara eksiksiz uyması sayesinde, birkaç ay içerisinde hem sektörümüz de hem de diğer iş kollarında işlerin yavaşta olsa hareketleneceği yönündedir. Bu bağlamda daralan sektörümüzün bu zor günleri yılın ikinci yarısıyla birlikte kademeli olarak atlatacağına inancımız tamdır.

Bu virüse karşı aldığınız önlemler ve değişen çalışma stratejileriniz nelerdir?

Sağlık ve çalışma bakanlıklarımızın önerdiği ve almış olduğu tedbirler temel hareket noktamız olmuştur. Kesintisiz olarak müşterilerimizin yanında olabilmek özellikle de Salgın ile mücadele de çalışmakta olan projelerin aksamaması için; sosyal mesafeyi korunması, gerekli tüm hijyen tedbirlerinin alınması, teması önleyici fiziki altyapı düzenlemeleri ve personelimizin korunma tedbirleri ile ilgili detaylı eğitim ve bilgilendirmeleri gibi pek çok konuda düzenlemeler yapılarak hizmetlerimize kesintisiz olarak devam etmeye çalışmaktayız. Tüm bu tedbirleri almaklar beraber, bu dönemde gerek salgının yayılımının düşürülmesi ve minimum temas önerileri doğrultusunda çalışma sistemlerimiz de dönüşümlü çalışma, evden çalışma, kısa çalışma saatler, dijital temelli iş pratiklerinin aktif kullanımı, hijyen ve temas önleyici fiziki altyapı düzenlemeleri, personel eğitim ve bilgilendirmeleri gibi pek çok konuda düzenlemeler yapılmıştır. Satış ve özellikle aktivite hızı hiç düşmeyen satış sonrası ekiplerimizin bu süreçte temassız çözüm alternatifleri, hem müşterilerimizin hem çalışanlarımızın sağlığını korumaya yönelik attığımız diğer adımlarımız olarak sayılabilir. Mümkün olduğu kadar teknolojiden faydalanarak uzaktan erişim yöntemleri de dahil müşterilerimizin sorunlarına çok hızlı ve kesin çözümler sunmaktayız.

Bu zorlu günlerde müşterilerinize neler söylemek istersiniz?

Tüm dünyanın zorlu bir sınav verdiği bu süreçte ülkemizin güçlü sağlık alt yapısı, devletimizin erken alınmış olan tedbirler ve Türk halkının en önemli özelliği olan dayanışma ruhumuzla bu günleri en kısa zamanda atlatacağımıza ve güçlenerek çıkacağımıza olan inançlarını kaybetmemelerini, TSM Global ailesi olarak tüm tedbirler en üst düzeyde alınmış ve 7/24 hizmetlerinde ve yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Tüm halkımıza ve müşterilerimize sağlıklı ve daha güzel günler temenni ederiz.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER