Wirtgen Ankara:“Müşterilerimizin Yanındayız”

15 Mayıs 2020 Cuma - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Wirtgen Ankara:“Müşterilerimizin Yanındayız”
Wirtgen Ankara:“Müşterilerimizin Yanındayız”

Wirtgen Ankara, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı aldıkları tüm önlemleri Makina Market'e anlattı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, iş makinesi sektörünü nasıl etkiledi

Koronavirüsün (COVİD-19) dünya çapında yayılması artık uluslararası ticaret, endüstriyel tedarik ve lojistik zincirleri ile üretim kapasitelerine önemli bir etki yapmaktadır. Yine de Wirtgen Grubu’nun üretim tesisleri ile dünya çapındaki satış ve servis şirketlerinde işlemlerin mümkün olduğu kadar düzgün devam etmesini sağlamak için Wirtgen Grup erkenden iş yerinde ve müşteriler ile tedarikçiler arasında doğrudan etkileşimde enfeksiyon riskini en aza indirmek üzere kapsamlı küresel salgın planı yapmış durumdadır. Wirtgen Grubu’nun Almanya’daki merkeziyle yakın koordinasyon içinde Wirtgen Ankara satış ve servis şirketinde alınan önlemleri mevcut koşullara uyarlamak için her yeni gelişmeyi sürekli olarak izlemekteyiz.

Bu virüse karşı aldığınız önlemler ve değişen çalışma stratejileriniz nelerdir?

Koronavirüs başlangıcı Türkiye’de işlerin en yoğun olduğu Mart ayında başlaması büyük bir talihsizlik oldu maalesef, mevcut teslimatlarımızı yaptık. Şirket olarak stoklu çalıştığımız için müşterilerimizi mağdur etmeyeceğiz, aynı zamanda tüm fabrikalarımızın Almanya’da olması ve Almanya’nın krizi en iyi yöneten ülke olması bizim içinde avantaj olmuştur. Ürün akışını kesinlikle durdurmadık ayrıca online shopping uygulamamız ile müşterilerimize yeni bir imkan daha sunduk. Süre zarfında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen iki ihaleye ait lastik tekerlekli silindir ve asfalt kemirme makineleri ihaleleri firmamıza verilmiştir. Ayrıca firma olarak esnek çalışma saatleri uygulamasını sadece ofis personeline uyguladık. Diğer tüm satış sonrası personelimiz, müşterilerimize verdiğimiz hizmetin aksamaması için teslimat ve bakımlara devam ediyor. Şantiyelerin çalıştığı bir zamanda bizim de çalışmamız gereklidir, tüm bu çalışmalar mevcut korona koşullarına göre yapılmaktadır. Wirtgen Group bu önlemleri Ocak 2020’den beri yapmaktadır ve tüm personelini de bu konuda portal üzerinde eğitmektedir, tüm çalışanlar bu uyarıları ve eğitimleri genel duyurular ile almışlardır.

 Bu zorlu günlerde müşterilerinize neler söylemek istersiniz?

Bu zorlu zamanlarda bile “Müşterilerimizin Yanındayız” sözümüze bağlıyız. Müşterilerimizin ihtiyacı olabilecek herhangi bir desteği sağlamaya temsilcilerimizin her zaman olduğu gibi hazır olacağını söylemeden geçemeyeceğiz. Bunun yanı sıra herhangi bir soruna karşılık derhal uygun önlemler almak için tedarikçilerimiz ve Wirtgen Grubu’nun fabrikaları ile yakın, kesintisiz temas halindeyiz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER