Maslak 1453 projesi Jaso ile yükseliyor

02 Mayıs 2014 Cuma - 10:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Ağaoğlu'nun Türkiye'de gerçekleştirdiği en büyük proje olan Maslak 1453'te çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Ağaoğlu'nun Türkiye'de gerçekleştirdiği en büyük proje olan Maslak 1453'te çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Ağaoğlu'nun Türkiye'de gerçekleştirdiği en büyük proje olan Maslak 1453'te çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yoğun bir kule vinç kullanımı olan projede Tera tarafından satışa sunulan Jaso marka kule vinçler, Goian yük ve personel asansörü ve AGS marka vinç güvenlik sistemi tercih ediliyor. Ağaoğlu İnşaat Genel Koordinatörü Murad Acar ve Makina İkmal Grup Şefi Ender Sarıhan ile görüşerek proje ile ilgili kapsamlı bilgi aldık. 

Murad Acar
Ağaoğlu İnşaat Genel Koordinatörü Murad Acar

Yaklaşık olarak 1 milyon 800 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Maslak 1453 Projesinde 4800 konut yer alıyor. 300 bin metrekareye yakın ticari alanın bulunduğu proje, Avrupa'da tek bir parsel üzerine yapılmış en büyük proje olma özelliğini taşıyor. Toplamda 34 adet bloğun yükseleceği projede 4 milyon 800 bin metreküp bir hafriyat gerçekleştirilmiş ve hafriyatın %98'i tamamlanmış durumda. Projenin temel çalışmalarında C40, orta yükseklikteki binalarda C50, daha yüksek binalarda ise C60 beton kullanılıyor. Beton, şantiyede sahasında kurulan 4 adet beton santrali ile karşılanıyor ve günde yaklaşık 4 bin 500 metreküpe yakın beton dökülüyor. Endüstriyel kalıpların kullanıldığı projede ayrıca yüksek binalarda Doka tarafından temin edilen kendiliğinden tırmanır hidrolik kalıp kullanımı tercih ediliyor. 

ender sarıhan
Makine İkmal Grup Şefi Ender Sarıhan

Tera desteği

Maslak'ta yükselen 1453 Projesinde Tera'nın distribütörlüğünü üstlendiği 41 adet Jaso marka kule vinç kullanımı gerçekleştirilecek. Bu kule vinçlerden 14 adedi ise, projeye özel olarak üretilmiş vinçlerden oluşuyor. Bu kule vinçler, herhangi bir bina bağlantısı olmadan 88 metreye kadar yükselebiliyor ve 10 ton kaldırma kapasitesine sahip. 16 adet kule vincin üzerinde ise çarpışma önleyici olarak adlandırılan AGS marka güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiş. Ayrıca projede yine Tera'nın distribütörlüğünü üstlendiği 34 adet Goin marka yük ve personel asansörü kullanılıyor. 

 

 

Tera Satış Sonrası Hizmetler Müdürü İsmail Gündoğdu

 

Satış sonrası için şantiyede ofis kuruldu

Tera Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ali Gündoğdu, distribütörlüğünü üstlendikleri ürünlerin Maslak 1453 projesinde çalışmasının çok önemli olduğunu vurguluyor. Gündoğdu, “Ağaoğlu ile 2004 yılından bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2004 yılından bu yana bütün büyük projelerine biz destek verdik. Maslak 1453 Projesi, sadece Türkiye'de değil uluslararası alanda büyük bir proje olduğu için hem Jaso firması hem biz bu konuda yeni ürün ortaya sunacak kadar ciddiyetle yaklaştık. Proje için ayrıca şantiyede satış sonrası ofisi kurduk. Bu sayede çıkabilecek herhangi bir sorunda anında müdahalede bulunabiliyoruz. Ürünlerimizin böylesi büyük projelerde sorunsuz çalıştığını görmek açıkçası bizim için de son derece önemli" dedi.

 

Haberin devamı derginin bir sonraki sayısında.

 

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER