Yenilikler Prag’da anlatıldı

26 Haziran 2014 Perşembe - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Bobcat, Prag’da uluslararası sektörel medya ile bir araya geldi.
Bobcat, Prag’da uluslararası sektörel medya ile bir araya geldi.

Bobcat, Prag’da uluslararası sektörel medya ile bir araya geldi. Türkiye’den Makina Market dergisi adına İmtiyaz Sahibi Melih Apa’nın katıldığı etkinlikte fabrika gezisinin yanı sıra yenilikler hakkında da bilgiler aktarıldı

bobcat
Makina Market dergisi adına İmtiyaz Sahibi Melih Apa’nın katıldığı etkinlikte yenilikler hakkında bilgiler aktarıldı.

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen Bobcat Etkinliği’nde firma yenilikleri ve yeni modelleri tanıttı. Etkinlikte E20 mini ekskavatörüne ait ilk görüntü ve bilgiler de paylaşıldı.
Son dönemlerde Bobcat cephesindeki yeniliklerden birisi S450 model yeni nesil bir mini loderin piyasaya sürülmesi oldu. Firma bunun yanında 2015 yılında çıkaracağı EU IIIB ve IV sınıfıyla uyumlu olan ve kompakt sınıf loder ürün gamında kullanacağı dizel motorlara ilişkin açıklamalar yaptı. Bilindiği gibi Bobcat kısa bir süre önce 1 milyonuncu loderini ürettiğini de duyurmuştu. E20, E17 ve E19 modellerinin hepsi pazara gelecek sonbahar aylarında sunulacak. Bobcat’in bağlı olduğu Doosan Infracore Construction Equipment Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Martin Knoetgen yaptığı açıklamayla firmanın küresel bazda grubun toplam gelirlerinin üçte birini sağladığını ve yeni ürünlere yatırımlarının devam edeceğini, pazar payında belirgin artışlar beklediklerini ve Bobcat markasıyla yeni sektörlere girmeyi düşündüklerini söylerdi.

Yeni nesil makineler

bobcat
Bobcat kısa bir süre önce 1 milyonuncu loderini ürettiğini de duyurmuştu.

Yeni nesil S450 modeli mini loderin gerçek anlamda kompakt sayılabilecek bir loderin sağladığı tüm özelliklerle, Bobcat’in yeni nesil ürün gamında bulunan yeni özellik ve geliştirilmiş unsurların tümünü birleştirdiği belirtiliyor. Kompakt boyutlardaki loderler ürün müdürü Freddy Remory S450 modelinin en çok tutulan ürünleri olan S130 un yerini alacağını ifade etti. Ayrıca belirttiğine göre arzulanan operatör konforunu sağlamak için şirket tarafından daha büyük modellerde olan kabin örnek alınarak daha küçük ve orta büyüklükteki loderlere yerleştirildi ve böylece bu ürünlerde de aynen büyük boyutlu loderlerdeki konfor sağlandı. S130 modeli baz olarak alındığında kabin içi alan % 10 oranında genişletildi. Kabin kapı eşiği alçaltıldı ve kapı açılma aralığı da genişletildi. S450 mini loder, aralarından seçim yapılabilecek 48 farklı onaylanmış eklentiyle birlikte sunuluyor. Bu eklentilere başkaları da zamanla eklenecek ve bu özellik Bobcat’in tüm ürünlerinde sağladığı yardımcı alet taşıyan makine konseptine de vurgu yapacak. Büyük modellerde olduğu gibi S450 de sıkışık alanlarda yapılacak çalışmalarda daha iyi ve hassas kontrol amacıyla geliştirilmiş konfor ve görüş olanağını sunuyor. S450 sınıfındaki bu büyüklükte bir mini loder de İlk defa uygulanan tam anlamıyla basınçlı kabin ve klima seçeneğiyle müşteri beğenisine sunuluyor.
Hidrolik parçalar yanında hortum ve tüp geçiş kanalları da dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler  ve sistem basıncında da yükseltme uygulanmış durumdu. Ayrıca hidrolik bağlantı sayısı da azaltılmış ve 45 ve 90 derecelik bağlantı kullanımına geçilerek kolaylık sağlanmış.
 

Motorlar

bobcat
Bobcat’in yeni motorları Doosan ile yapılan işbirliği sonucu geliştirildi.

Bobcat’in yeni motorları Doosan ile yapılan işbirliği sonucu geliştirildi. Başkan Yardımcısı Jose Cuadrado’nın belirttiği gibi Doosan’ın uzun yıllardır süren motor üretme tecrübesi bu uygulamayı kendi içinde anlamlı kılıyor. Motorlarda EU IIIB ve 4 sınıfı uyumlu yeni sistem yanma düzeneği kullanılıyor ve bu yolla dizel partikül temizleme filtresine gerek duyulmuyor. Bu yeni yanma sistemine ULPC (Ultra Düşük PM Yanma) sistemi adı verildi. Bobcat önümüzdeki süreçte, Avrupa’da 2015 yılında piyasaya sürülecek yeni EU IIIB ve  4 sınıfı uyumlu kompakt araç ve motorlarına ilişkin daha fazla detay ve bilgilendirme yapmayı planlanlıyor. Bobcat’in bildirdiğine göre E20 modeli mini ekskavatör, mevcut başka bir modelin yerine geçmeyecek. Yine firmanın belirttiği üzere sıfır kuyruk salınımlı yüksek düzeyde dengeye sahip bu modelin şu an pazarda rakibi bulunmuyor.

Fotoğraflar

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER