İş makinelerinin yeni oyuncusu Türk Traktör

23 Temmuz 2014 Çarşamba - 16:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İş makinelerinin yeni oyuncusu Türk Traktör
İş makinelerinin yeni oyuncusu Türk Traktör

TürkTraktör İş Makineleri Direktörü Serhad Taşkınmeriç Makine Market Dergisi'ne verdiği özel röportajda tarım sektöründen sonra New Holland ve Case marka iş makinelerinin Türkiye temsilciliğini alarak iş makineleri alanına adım atmalarının nedenlerini ve sektördeki hedeflerini anlattı.

Siz tarım sektöründe bilinen bir firmasınız. İş makineleri sektörüne girmenizdeki sebepleriniz nelerdir?

İnşaat sektörü Türkiye’nin gelişen lokomotif sektörlerinden biri ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde çok önemli tetikleyici rol oynamakta. Bu sebeple Türkiye’nin büyüme planları içerisinde kritik bir yer tutuyor. İnşaat sektörü bir çok sektörü içinde barındırıyor ve bunların başında da iş makineleri sektörü geliyor. Türkiye iş makineleri sektörü son yıllarda önemli bir gelişme kaydetti.

 

Büyümesini sürdüren bu sektör Avrupa’nın 4. büyük ve dünyanın 11. büyük pazarı konumunda. TürkTraktör olarak büyüme stratejimiz çerçevesinde bu sektöre yatırım yapmaya karar verdik. İş makineleri alanında da global anlamda etkin bir üretici olan tarım alanındaki iş ortağımız CNHi’ın Case ve New Holland markalarıyla iş makineleri sektörüne girdik.

Tarım sektöründeki konumunuzun iş makineleri alanında size ne tür yansımaları olacağını düşünüyorsunuz?

​TürkTraktör olarak tarım sektöründe 60 yıllık köklü bir geçmişe ve tecrübeye sahibiz. Güçlü ve deneyimli satış ekibimiz kadar, satış sonrası hizmetlerimizi de başarımızın anahtarı olarak görüyoruz. Müşteriyle yakın ilişki kurmak kadar ihtiyaçlarına hızlı cevap vermenin de markamıza değer kattığına inanıyor ve bu felsefe ile işlerimizi yürütüyoruz. Bu dinamikler iş makinesi sektörü için de geçerli. Tarım sektörden gelen bu tecrübemizi iş makinası sektörüne yansıtacağız. Bunun dışında kendi operasyonel yapımızı, alanında uzman ekiplerle destekleyerek iş makineleri sektörüne özel ihtiyaçları belirlemeye ve karşılamaya özen göstereceğiz.

 

New Holland ve Case marka iş makinelerinin Türkiye temsilciliğini alarak yeni bir alana girdiniz. Bu sürecin öncesini anlatabilir misiniz? 

 

Bildiğiniz üzere 2013 Ekim ayı sonu itibariyle Case & New Holland iş makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş bulunmaktayız. Bu kararın alınması öncesinde çok uzun soluklu pazar araştırmalarımız ve fizibilite çalışmalarımız oldu. Sektördeki oyuncuların pazarın hâlihazırdaki ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını ve bizim bu dinamikler içerisinde TürkTraktör olarak nasıl farklılaşabileceğimize dair CNHi yetkilileri ile yaptığımız uzun çalışmalar sonucunda ve Türkiye iş makineleri sektörünün geleceğine olan inancımızla böyle bir yatırım yapmaya karar verdik.

 

Bu çok özel röportajın devamını Makine Market'in Ağustos sayısında bulabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER