Beton üretiminde Ford Trucks desteği

30 Eylül 2014 Salı - 11:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Ulucanlar Şirkelter Grubu firmalarından biri olan Ulu Beton, yirmi yılı aşkın bir süredir yoğun olarak İstanbul'da hazır beton üretimi gerçekleştiriyor.
Ulucanlar Şirkelter Grubu firmalarından biri olan Ulu Beton, yirmi yılı aşkın bir süredir yoğun olarak İstanbul'da hazır beton üretimi gerçekleştiriyor.

Ulucanlar Şirkelter Grubu firmalarından biri olan Ulu Beton, yirmi yılı aşkın bir süredir yoğun olarak İstanbul'da hazır beton üretimi gerçekleştiriyor. Ford Trucks’tan alım yaptıkları araçlardan memnun kalan firma, zaman içerisinde araç parkını Ford marka çekici ve kamyonlar ile yenilemeyi planlıyor.

ulu beton
Mustafa Ulucan - Ulucan Beton Yönetim Kurulu Başkanı

Ulucanlar Şirketler Grubu, inşaat alanında faaliyetlerine 1950'li yıllarda Sivas'ta başlamış. İnşaat malzemelerinin ticaretini gerçekleştiren firma 1990'lı yıllarda çalışmalarına İstanbul'da devam etme kararı almış. Farklı ticari alanlarda yönelen firma 1994 yılında Ulu Beton ismi ile hazır beton sektörüne yönelik hizmet vermeye başlamış. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ulucan, hazır beton sektöründe 4 adet beton üretim tesisi ve 150'nin üzerinde araç parkı ile hizmet veremey devam ettiklerini belirtiyor. Kurulmuş oldukları bölge olan Sivas'ta faaliyetlerine devam etmediklerini söyleyen Ulucan, "Son iki yıldır hazır beton sektöründe olan çalışmalarımızı geliştirmeye başladık. Eskiden sadece sabit beton santralleri ile hizmet verirken artık proje bazlı çalışmalara katılıyoruz ve mobil santral ile ilgili yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Şu anda sabit beton santrallerimizden ikisi Esenyurt'da, biri Altınşehir'de, diğeri de Çatalca'da" dedi. Yıl sonuna kadar beton üretiminde yaklaşık 600 bin metreküp kapasiteye ulaşmayı hedeflediklerini dile getiren Ulucan, "Mobil santrallerimizin devreye girmesi ile birlikte bu rakamı 700 bin metreküpe kadar çıkabilir" dedi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER