7 Bölge 7 Okul Projesi’nde destekler sürüyor

27 Ekim 2014 Pazartesi - 10:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

 “7 Bölge 7 Okul”  projesinde okullara destekler ulaştırılmaya devam ediyor.
“7 Bölge 7 Okul” projesinde okullara destekler ulaştırılmaya devam ediyor.

İMDER ve İSDER tarafından “2023’e 10 Kala, Uluslararası İş Makinaları Kongresi’nde protokolü imzalanan, nitelikli eleman açığını kapatmayı, eğitimli elemanı iş ve inşaat makinaları sektörüne kazandırmayı hedefleyen “7 Bölge 7 Okul”  projesinde okullara destekler ulaştırılmaya devam ediyor.

 
7 Bölge 7 Okul
Bursa, Osmangazi Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından 19 Eylül 2013 tarihinde ‘2023’e 10 Kala, Uluslararası İş Makinaları Kongresi’nde protokolü imzalanan 7 Bölge 7 Okul projesi kapsamında, iş makinesi alanında eğitim verecek yedi ayrı meslek lisesine yeni teknoloji ve eğitimde ihtiyaç duyduğu ekipmanları ulaştırmaya devam ediyor. 7 Bölge 7 Okul Projesi kapsamında, Bursa Osmangazi Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İzmir Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Kahramanmaraş Elbistan Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Sivas Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Trabzon Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Malatya Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesi ve Batman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne ziyaretler Eğitim Komitesi’nin himayesinde ve işbirliğinde gerçekleştirildi. Projede, 7'si İMDER ve İSDER ortak destekli ve 25'i İMDER ve İSDER üyeleri destekli olmak üzere 32 meslek lisesinde iş makineleri bölümleri bulunuyor. 

7 bölge 7 okul
Malatya Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Online sistem desteği

İMDER ve İSDER’in “7 Bölge 7 Okul” projesi ile sektörün ihtiyacı olan nitelikli teknik eleman yetiştirilmesi, eğitimcilerin eğitilmesi, bölgesel eleman ihtiyacının EML vasıtası ile karşılanması, EML’nin operatör eğitimi verebilir hale gelmesi, eğitim programlarının günümüz teknolojisine uygun güncellenmesi ve öğrencilere pratik eğitim imkanı sağlanması hedefleniyor. 7 Bölge 7 Okul Projesi’nde şu ana kadar okullara ulaştırılanlar arasında önlükler, üyelerin de katkılarıyla hazırlanmış olan İngilizce – Türkçe Teknik Terimler Sözlüğü bulunuyor. Önümüzdeki dönemde ise, el aletleri ve takım çantalarının ulaştırılması, okullara komponent desteği ve eğiticilerin son teknoloji hakkında bilgi edinip eğitilecekleri online bir sistem de yer alıyor.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER