Mini yükleyicide pazar lideri Bobcat

10 Şubat 2015 Salı - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hamamcıoğlu İnşaat ve Maden Makinaları Genel Satış Müdürü Emre Öztürk

Hamamcıoğlu'nun distribütörlüğünü üstlendiği Bobcat mini yükleyiciler, 2014 yılında Türkiye pazar liderliğini elde etti. Hamamcıoğlu İnşaat ve Maden Makinaları Genel Satış Müdürü Emre Öztürk, pazar liderliği ve 2015 yılında müşterilere sunulacak yeni modeller ile ilgili bilgi verdi.

Türkiye pazarında mini iş makineleri alanında ürün ve hizmet sunan Hamamcıoğlu, Bobcat mini yükleyicileri ile 2014 yılında pazar liderliğini elde etti. İMDER verileri doğrultusunda belirlenen liderlik ile ilgili bilgi veren Hamamcıoğlu İnşaat ve Maden Makinaları Genel Satış Müdürü Emre Öztürk, Bobcat'in dünya pazarında yaklaşık yüzde 40'lık pazar payına sahip olduğunu, Türkiye'de ise bu payın yüzde 30 olduğunu söyledi. Türkiye'de mini yükleyici pazarının tamamımının 300 adetten oluştuğunu hatırlatan Öztürk, "Biz Hamamcıoğlu olarak Bobcat'i en iyi satış ve servis ağı ile temsil etmeye çalışıyoruz. Bobcat'in mini yükleyici alanında uzun süredir devam eden pazar liderliği var ancak Türkiye'de mini yükleyici pazarı giderek daralıyor. Söz konusu daralmanın yaşanmaması için çeşitli çalışmaları hayata geçireceğiz" dedi.

Mini yükleyicilerin kullanım alanlarının Türkiye'de inşaat ile sınırlı kaldığını hatırlatan Öztürk, mini yükleyici pazarının büyümesi için inşaat dışında tarım, yıkım, endüstriyel, peyzaj ve benzeri sektörlerin de mini makine kullanımının arttırılması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi; "İnşaat dışında ki sektörlerin de mini yükleyicileri kullanması için farklı ataşman seçenekleri olması gerekiyor. Bobcat olarak ataşman konusunda son derece geniş bir yelpazemiz var. Sadece mini yükleyicilerde 96 farklı ataşman sunabiliyoruz. Mesela dozer bıçağı takıldığında, bir çimeto fabrikasında cüruf malzemesini sıyırabiliyor. Aynı şekilde bir çapalama aparatı ya da toprak düzenleyici ataşmanlara, tarım alanlarında kullanabiliyorsunuz. Yani tek bir makine ile çok farklı sektörlere, farklı ataşmanlarla hitap edebiliyor."

Haberin devamı, Makina Market dergisinin gelecek sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER