Yeni modeller piyasaya sunuldu

05 Mart 2015 Perşembe - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Bobcat, teleskobik elleçleme makinelerinde yeni modellerini piyasaya sürdü
Bobcat, teleskobik elleçleme makinelerinde yeni modellerini piyasaya sürdü

Bobcat, 10-12 metre kaldırma sınıfında bulunan teleskobik elleçleme makinelerinde yeni modellerini piyasaya sürdü. Eski serilere göre daha kompakt ve daha basit dizayn edilen yeni modellerde önce çıkan birçok özellik bulunuyor.

Geliştirilen özellikleri arasında yer alan panoramik kabin, yüksekte ağırlık kaldırma sırasında panoramik bir görüş sağlıyor.

Teleskobik elleçleme makineleri konusunda piyasaya çeşitli ürünler sunan Bobcat, 10-12 metre kaldırma kapasitesine sahip yeni ürünlerinin tanıtımını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. T35100 modelinden T35120SL modeline uzanan bir önceki beş teleskopik elleçleme makinalarının yerine T35105, T35105L ve T36120SL modellerini kullanıcıların karşısına çıkan firma, makinelere eklenen yeni özellikleri tanıttı. Aynı derecede kolaylıkla farkedilebilen karşıt ağırlıklı tasarımı ve siyah şaseye sahip yeni modeller, 18 ay önce piyasaya sürülen TL360/TL470 6-7 m ve T40140/T40180 14-18 m modellerinde görülen tüm yenilikleri içeriyor. Geliştirilen özellikleri arasında yer alan panoramik kabin, yüksekte ağırlık kaldırma sırasında panoramik bir görüş sağlıyor. Kabin içinde dijital görsellik sağlayan yeni bir gösterge paneli ve ergonomik kontroller yanında entegre ileri geri hareketliliği kontrollü bir şekilde sağlayabilen bir de joystick yer alıyor. Yeni makinelerin sahip olduğu en son elektronik teknolojiler sayesinde, makinenin hem akıllı yönetimi hem de ana parçaların bakımı, daha kolay sağlanabiliyor. 100 l/min kapasiteli bir dişli pompası etrafına kurulan gelişmiş hidrolik sistem, barındırdığı aktif diyagnostik sistem yoluyla hidrolik bir arıza durumunda makinenin her zaman güvenli sınırlar içinde kalmasını sağlıyor. Yeni teleskopik elleçleme makinelerinde bulunan hidrostatik transmisyon sayesinde 30 km maksimum hıza çıkabiliyor. T36120SL modelinde hem stabizlizatör (dengeleyici) ve şasi düzlem kontrol sistemi bulunurken T35105L modeli ise yalnızca şasi düzlem kontrol sistemine sahip.

İnşaat ve kiralama için üretilmiş 

Yeni teleskopik elleçleme makineleri, inşaat ve kiralama uygulamaları için yardımcı hidrolik hat ve 1.12 m eninde katlanabilir, standart olarak 1200 mm palet çatallarına sahip.

 

Yeni teleskopik elleçleme makineleri, inşaat ve kiralama uygulamaları için yardımcı hidrolik hat ve 1.12 m eninde katlanabilir, standart olarak 1200 mm palet çatallarına sahip. Güvenlik unsuru olarak makinede bulunan AMA sistemi, kullanılan eklenti ya da kaldırılan yük her ne olursa olsun, aşırı yapılan her türlü hareketi keserek önemli bir güvenlik mekanizmasını oluşturuyor. T35105 ve T35105L teleskobik elleçleme makinalarının her ikisinde de maksimum kaldırma kapasitesi 3.5 ton. Çalışma ortamı çerçevesinde T36120SL modeli için maksimum kaldırma kapasitesi 3.6 ton. Çalışma ortamında ise makinenin maksimum yük kaldırma yükesekliği 11.87 m ve maksimum ön erişim uzunluğu 8.20 metre.

Haberin devamı, derginin gelecek sayısında.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER