Sektörün yeni oyuncusu: TSM Global

25 Mart 2015 Çarşamba - 10:45
Kategori: Röportaj

PAYLAŞ

İş makineleri sektörüne 2014 yılının sonlarına doğru giriş yapan TSM Global, Türkiye geneli yapılanma çalışmalarına hızla devam ediyor
İş makineleri sektörüne 2014 yılının sonlarına doğru giriş yapan TSM Global, Türkiye geneli yapılanma çalışmalarına hızla devam ediyor

İş makineleri sektörüne 2014 yılının sonlarına doğru giriş yapan TSM Global, Türkiye geneli yapılanma çalışmalarına hızla devam ediyor. İstanbul, Adana, İzmir, Ankara ve Diyarbakır olmak üzere genel müdürlük ve beş bölge müdürlüğünü hizmete açan firma, 2015 yılının sonuna kadar tüm yapılandırma çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor. 2015 yılının sonunda hem Türkiye hem de sorumlu olacakları çevre ülkelerdeki organizasyon anlamında bütün eksiklerin tamamlanmış olacağını belirten TSM Global CEO'su Taner Sönmezer, sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle TSM Global'in kuruluş süreci ile başlayabilir miyiz? TSM Global nasıl bir yapıda faaliyetlerini sürdürüyor?

Firma, İstanbul, Adana, İzmir, Ankara ve Diyarbakır olmak üzere genel müdürlük ve beş bölge müdürlüğü ile hizmet veriyor

Sumitomo, özellikle Türkiye ve komşu ülke pazarlarında artan talepler karşısında yeni bir yapılanma kararı aldı. Türkiye yapılanmasında yüzde 90'ı yabancı, yüzde 10'u da Türk ortaklı olmak üzere TSM Global Turkey şirketi, Türkiye’yi sekiz ülkenin ana merkezi yaparak faaliyetlerine başladı. Bu ortaklı yapının içerisinde uzak doğuda uzun yıllardır işbirlikteliği ve ortak üretim yaptığı Sumitomo -Nacco Material Handling işbirlikteliğini Türkiye’ye Hyster forklift ve depo ekipmanları ile taşıyarak TSM Global’in gücünü pekiştirdi. TSM Global olarak en temel amacımız, müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutarak onlara hak ettikleri en iyi hizmeti en hzılı biçimde ulaştırmaktır. Zaten yatırımlarımızı da bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz.

Türkiye, iş makinesi sektörü açısından oldukça önemli bir pazar ve bu pazarda birçok firma yer alıyor. Siz diğer firma ve ürünlerden kendinizi farklı olarak nasıl tanımlıyorsunuz?

Sektörde fark yaratabilmek için en temel amacımız; müşterilerimize yaşam boyu güven sağlamak. Sektörde birçok konuda başarılı olmaya yönelik hedeflerimiz var ancak bunların arasında en öncelik verdiğimiz konu ve Sumitomo ana değerlerimizden olan güvendir. Fark yaratma noktasında bir diğer önceliğimiz ise teknolojik olarak üstün ve verimli ürünlerimizi, vereceğimiz satış sonrası hizmetleri ile en iyi ve en kusursuz bir şekilde sunmaktır. Bunların dışında doğru ve adil olmadığını düşündüğümüz hiçbir çalışma şeklini, ürün yada hizmetleri, müşterilerimize sunmayacağız. Ne pahasına olursa olsun bu konuda duruşumuzu bozmak istemiyoruz. Sonuçta bütün bu saymış olduklarım, müşterilerin memnuniyeti için oluşturduğumuz kriterlerimiz. Müşteri memnuniyeti, iş makinesi ve forklift sektöründe en önemli konuların başında yer alıyor. Zaten bizler de bunu sağlamak için bir yandan gerekli olan yatırımları yaparken aynı zamanda da güçlü organizasyonumuzu tamamlıyoruz. Türkiye genelinde oluşturduğumuz bölge müdürlüklerimizdeki standartlarımız ve hizmet anlayış kalitemiz tüm Türkiye de aynı olacaktır. Bunların ötesinde, sadece satış ve satış sonrası hizmetleri veren bir firma olmak yerine, müşterilerimize ürün ve hizmetlerimizle ilgili danışman olacak bir firma olmak istiyoruz. Sonuç olarak TSM Global olarak sadece adetsel bazda lider olmayı değil, aynı zamanda müşteri memnuniyeti ve en kaliteli hizmet yönünden de lider olmayı hedefliyoruz.

Eğitim konusunda gerek şirket içi, gerekse de sektöre yönelik çalışmalar olacak mı?

Firmanın ürün yelpazesinde Sumitomo, Hyster ve Ammann markaları yer alıyor

 

Eğitimin sektörümüzdeki en önemli konulardan biri olduğuna inanan bir firma ve ekip olarak yeni kurduğumuz 2 adet Eğitim merkezimizde, her ay en az dört adet eğitim gerçekleştirmeye başladık. Bu eğitimler, hem kendi çalışanlarımıza, hem müşterilerimize, hem operatörlere hem de teknik ekibimize verilen eğitimlerden oluşuyor. Eğitim konusuna çok önem veriyoruz ve sadece Türkiye'de değil yurt dışındaki sorumlu olduğumuz ülkelerin eğitimlerini de buradan yapacağız.

TSM Global'de ürün bazında neler satışa sunuluyor?

Ürün yelpazemizde Sumitomo ekskavatörler ve asfalt finişerleri bulunuyor. Ammann markasının hem light hem de heavy line olarak adlandırdığımız toprak ve asfalt silindirlerini ve de tüm sıkıştırma ekipmanlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini yapıyoruz. Hyster markasında ise hem liman ekipmanlarının, hem de forklift ve depo ekipmanlarının satışını gerçekleştiriyoruz. Ancak bunların dışında tüm markaların kova tırnaklarının çözüm ortağı MTG tırnaklarının da Türkiye distirbütörüyüz. Genel olarak baktığımızda, ürün yelpazemizde bunlar bulunuyor. Ancak ilerleyen tarihlerde ürün gamımızın hangi yönde genişleyeceğini hep birlikte göreceğiz. Çünkü müşterilerimize geniş ürün seçenekleri ile hitap etmek istiyoruz..

Röportajın tamamı, Makina Market dergisinin Mart sayısında.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER