MST'nin ekskavatörleri sahaya indi

27 Eylül 2017 Çarşamba - 09:15
Kategori: Video Galeri

PAYLAŞ

MST İş ve Tarım Makinaları, piyasaya sunduğu yeni ekskavatörünü Denizli'de çalışmalarını sürdüren Mengüaslan Hafriyat'a teslim etti. Yeni MST M 300LC serisi ile makine parkını güçlendiren firmanın yöneticisi Gökhan Mengüaslan, yeni makine ile hafriyat işlerinin hızlanacağını ve daha az zamanda daha fazla iş yapacaklarını söyledi

Soldan sağa; Firma Yöneticisi Gökhan Mengüaslan, MST İş ve Tarım Makinaları Ege Bölge Müdürü İlker Ketenoğlu

Bilindiği gibi MST İş ve Tarım Makinaları, yaklaşık 3 yıldır tasarım ve geliştirme faaliyetlerini devam ettirdiği yeni ekskavatörlerinin lansmanını bu yıl Komatek Fuar'ında duyurmuştu. 30 ton ve 22 ton sınıfında iki ayrı modelde üretilen ekskavatörler, yavaş yavaş sahadaki yerini alarak, piyasada çeşitli firmalar tarafından kullanılmaya başladı. Bu firmalardan birisi de Denizli'de hafriyat işlerinde faaliyet gösteren Mengüaslan Hafriyat oldu. MST İş ve Tarım Makinaları, ayrıca 30 tonluk MST M 300LC serisini Mengüaslan Hafriyat'a teslim ederek Ege Bölgesi'ndeki ilk ekskavatör teslimatını gerçekleştirdi. Denizli'de Mengüaslan Hafriyat'ın tesislerinde gerçekleştirilen teslimata firma yöneticisi Gökhan Mengüaslan, MST İş ve Tarım Makinaları Ege Bölge Müdürü İlker Ketenoğlu ve Satış Sorumlusu Erman Atsan ile Mengüaslan ailesi katıldı.

Makine seçimi

2007 yılında hafriyat sektörüne giriş yaptıklarını ve çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Mengüaslan Hafriyat Yöneticisi Gökhan Mengüaslan, hafriyat işleri olarak belediyelerin alt ve üst yapı çalışmalarında, yol, çevre düzenleme, hafriyat, ve temel kazılarında yer aldıklarını söyledi. Hafriyat dışında farklı alanlarda çalışmalarının bulunmadığını ve genellikle de Denizli'de faaliyet gösterdiklerine dikkat çeken Mengüaslan, işlerinin büyük çoğunluğunda iş makinesi kullandıklarını ve bu sayede işlerinin kolaylaştığını dile getirdi. Yoğun olarak iş makinesi kullandıkları için makine alımlarında marka tercihine büyük önem verdiklerini kaydeden Gökhan Mengüaslan, "Hafriyat işiyle uğraşan firmalar için iş makinesi seçimi çok önemlidir. Çünkü bizim işimizin büyük bir bölümünü iş makinesi oluşturuyor. O yüzden makine tercihinde bulunurken, belirli kriterlerimiz oluyor ve bu doğrultuda makine alımı gerçekleştiriyoruz” dedi. Makine tercih kriterlerinin başında makinenin piyasada tercih edilmesi, ikinci el değeri ve makinenin gücünün geldiğini belirten Mengüaslan, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Makinenin gücü ve verimli olması bizim işlerimizin hızlı ilerlemesini sağlayan etkenlerin başında geliyor. Bu yüzden güçlü makine tercih etmeye özen gösteriyoruz. Bunun yanı sıra makinenin performansına da bakıyoruz. Örneğin; makineyi uzun zaman çalıştırdıktan sonra makinenin performansındaki artış ya da azalışı gözlemliyoruz. Yani makine ilk saatlerindeki performansını koruyabiliyor mu? Yoksa koruyamıyor mu? diye inceliyoruz. Bunların yanı sıra elbette makinenin servis durumu ve yedek parça bulunabilirliği de bizim için önemli. Kısacası makinenin gücü, kuvveti, seriliği ve yakıtı da çok önemli. Çünkü yakıt bizim giderlerimizin en başında geliyor.”

Makine parkı MST'den oluşuyor

MST İş ve Tarım Makinaları ile uzun zaman önce tanıştığını ve çalıştığını belirten Mengüaslan, makine parklarında 1 adet MST 644 Plus bekoloder bulunduğunu, yeni ekskavatörle birlikte bu sayıyı ikiye çıkarttıklarını ifade ederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Daha öncesinde farklı markalara ait makineler kullanıyorduk. Daha iyi bir makine almak için uzun süre araştırmalar yaptık. Araştırmalarımız sonucunda MST'nin artıları çok fazlaydı, o yüzden tercihimizi MST'den yana kullandık. Ayrıca; yerli ürün olduğu için de MST'yi tercih ettik ve ilk olarak MST 644 Pus serisini kullandık. MST 644 Plus serisinden ve MST'den memnun kalmamız nedeniyle ekskavatör ihtiyacımızda da yeniden MST'yi tercih ederek; MST M 300LC serisi ekskavatörünü satın aldık." MST 644 Plus bekoloderlerinin çok iyi bir makine olduğuna değinen Mengüaslan, kovası en büyük, parçası en ucuz olan ve en az yakan makine olduğu için MST'yi tercih ettiklerini kaydederek MST 644 bekoloderle ilgili şunları söyledi: "MST'nin bekoloderini tercih ettiğimiz için çok memnunuz. MST 644 Plus'ı diğer makinelerle karşılaştırdığımızda arada ciddi farklar olduğunu görüyoruz. Örneğin arka bekosu uzar bomu tam açıldığında diğerlerine göre kazı derinliği daha fazladır. Bu bom uzunluğu, işlerimizde bize kolaylık sağlıyor. Ayrıca diğer marka bekoloderlerin ön kova hacmi 1 metreküp olurken, MST 644 Plus'ın 1.2 metreküp. Yani bir kamyonu 16 kovada doldurmak var, bir de 12 kovada doldurmak var. Bu da önemli bir gider maliyetini ortaya çıkartıyor. Bu avantajlarının yanı sıra makinenin yedek parça bulunabilirliği çok kolay. Yani yedek parça ve servis bekleme gibi bir sorunumuz yok. Tüm bu nedenlerden dolayı MST'yi tercih ettik. Eğer MST, çalışmalarını bu şekilde sürdürmeye devam ederse, biz de uzun yıllar MST ile çalışmaya devam ederiz."

“MST M 300LC ile işler hızlanacak”

Bekoloder memnuniyetinden dolayı MST'nin 30 tonluk ekskavatörünü tercih ettiklerini yineleyen firma yöneticisi Gökhan Mengüaslan, "Ege Bölgesi'nde MST'nin ilk ekskavatörünü aldıklarını, bundan dolayı da çok mutlu olduklarını ifade ederek; MST M 300LC serisi ile ilgili şunları söyledi: “MST M 300LC serisini aşırı derecede teknolojiye boğmamışlar, makinede ilk olarak bu dikkatimi çekti. Firma, adeta kullanıcıları düşünerek bir makine üretmiş. Makine tamamen yerli bir ürün ve kullanılan komponentler dünya liderleri ile yarışır durumda. Operatörün ihtiyacı ne ise makine tamamen ona cevap veriyor. Makinenin kabin içi dizaynı ve konforu da çok iyi. Ayrıca makine tasarım olarak harika. Makinenin uçmak için sadece pervanesinin eksik olduğunu söyleyebilirim.” Makineyi uzun süre araştırdıklarını ve sonrasında gönül rahatlığı ile satın aldıklarına da değinen Mengüaslan, “Yaklaşık bir yıldır bu makinenin satışını bekliyorduk. Dolayısıyla bu bekleme süresinde makineyi detaylı bir şekilde araştırdık ve farklı markalar ile karşılaştırma şansımız oldu. Karşılaştırma neticesinde olumlu sonuçlar aldık. Bu yüzden makineyi almak isteyen herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim" diye konuştu. 30 tonluk MST M 300LC serisini Denizli Belediyesi'nin üst yapı işlerinde çalışmalarında ve hafriyat işlerinde kullanacağını dile getiren Mengüaslan, MST M 300LC ile işlerinin hızlanacağını söyleyerek, makineden beklentilerini şu şekilde açıkladı: Daha önceden farklı markaya ait 20 tonluk bir makinemiz vardı. O makine ile yapabileceğimiz iş belliydi. Şimdi 30 tonluk bir makine satın aldık. Dolayısıyla MST M 300LC'den beklentimiz çok büyük. MST M 300LC ile hafriyat işimiz hızlanacak ve daha az zamanda daha fazla iş yapacağız. Yani makine ile saatte 150 metreküp malzeme yüklemeyi hedefliyoruz."

Bekoloder memnuniyeti ekskavatöre yansıdı

MST'nin yeni ekskavatörünü tercih etmekle son derece doğru bir karar verdiklerini belirten Gökhan Mengüaslan, MST'nin bekoloderinden memnun olduğunu, ekskavatörünü de kullandıktan sonra aynı düşüncede olacağına inandığını aktardı. MST ile uzun yıllar çalışmalarına rağmen hiç bir konuda sorun yaşamadığına da dikkat çeken Mengüaslan, MST'nin satış sonrası hizmetlerinden ve servisinden son derece memnun olduğunu dile getirdi ve şunları ekledi: MST'nin makineleri ve idari kısmı başta olmak üzere servisi ile satış sonrası hizmetlerinden aşırı memnunum. MST'nin arkasında Sanko Holding gibi güçlü bir kuruluşun olması da bize her zaman güven veriyor. Bu yüzden tercihimiz her zaman MST olacak.” MST'nin servisinden de memnun olduğuna değinen Mengüaslan, “Servis konusunda desteğe ihtiyacımız olduğunda yetkililer, kısa sürede bizlere ulaşarak işlerimizin aksamadan devam etmesini sağlıyor. Ayrıca yedek parça bulunabilirliği ve fiyat politikası da bizi oldukça memnun ediyor. Yani yedek parça hem kısa sürede ulaşıyor hem de ucuza mal ediliyor. Bu durumda bizim markaya olan bağımlılığımızı artıyor. Şu anda MST'nin Ege Bölgesi'ndeki tek ekskavatör biz de bulunuyor. Ekskavatörü merak edenler Denizli'ye gelip makineyi yakından inceleyebilirler. Marka ve makine memnuniyetinden dolayı bundan sonraki makine ihtiyaçlarımızda MST'yi tercih edeceğim ve çevremdekilere önereceğim."

"Ekskavatör teslimatlarımız artacak"

Denizli'de faaliyet gösteren Mengüaslan Hafriyat'ın kendileri için önemli bir firma olduğunu dile getiren MST İş ve Tarım Makinaları Ege Bölge Müdürü İlker Ketenoğlu, bölgelerindeki ilk ekskavatörü teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. İlker Ketenoğlu, "Uzun yıllardır bekoloder ürün grubunda çalıştığımız Mengüaslan Hafriyat,yaklaşık bir yıl önce bizlere ekskavatör ihtiyaçlarının olduğunu ilettiler ve bu doğrultuda görüşmelere başladık. Müşterimizin MST 644 Plus bekoloderinden duyduğu memnuniyet, ekskavatör konusundaki tercihin MST'den yana olmasını aşırı derecede etkiledi. Daha sonra yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmalar sağlandı ve 30 tonluk MST M 300LC serisini ekskavatörümüzü bugün teslim ettik. Bu teslimatla Ege Bölgesi'nde ilk ekskavatörümüzü sahaya indirmiş olduk. Başta Ege olmak üzere tüm Türkiye'de her geçen gün ekskavatör sayımızı artıracağız” dedi.