Yeni nesil Cat ekskavatörler

30 Ekim 2017 Pazartesi - 12:00
Kategori: Video Galeri

PAYLAŞ

Caterpillar'ın üç yeni nesil 20 ton boyut sınıfındaki ekskavatörü 320 GC, 320 ve 323 önceki modellere göre çalışma verimliliğini ve operatör konforunu arttırırken, yakıt ile bakım maliyetlerini de düşürdü. Yeni ekskavatörler müşterilerin üretkenlik ve maliyet hedeflerini karşılamak için amaca yönelik üretilmiş birçok farklı özellik kombinasyonları ile sunuluyor.

Yeni Cat 320 üretkenliği artıran entegre Cat Connect teknolojisi ile üretkenlik konusunda çıtayı yükselitiyor. Standart teknoloji ile daha düşük yakıt ve bakım maliyetlerini birlikte sunarak orta - ağır hizmet tipi uygulamalarda düşük maliyetli üretimini mümkün kılıyor. Düşük - orta hizmet tipi uygulamalar için tasarlanmış olan yeni Cat 320 GC'de daha düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri ile üretkenlik özellikleri en iyi şekilde dengelendi. Sonuçta yüksek güvenilirlik ve saat başına düşük maliyetli performans elde edildi. Yüksek üretim performansı sunan yeni Cat 323 'te standart olarak entegre Cat Connect teknolojisi ve ürün gamındaki en yüksek güç ve kaldırma kapasitesi sunuluyor. Bu özellikler, daha düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri ile birlikte en düşük maliyet karşılığında en yüksek üretkenliği sağlıyor.

Verimlilik %45'e kadar artıyor

 

Yeni Cat 320 ve 323, sektörde üretkenliği artırmak için standart olarak fabrikada takılan en gelişmiş teknolojilere sahip. Her iki modelde sunulan entegre Cat Connect teknolojisi, klasik tesviye işlemlerine göre çalışma verimliliğini %45'e kadar arttırıyor. Derinlik, eğim ve tesviye ile aradaki yatay mesafe yönlendirmesi yapabilen 2D sistemli Cat Grade, operatörlerin istedikleri tesviyeyi hızlı ve hassas bir şekilde elde edebilmelerini sağlıyor. Sistemin E-parmaklık özelliği sayesinde ekskavatör parçalarının operatör tarafından belirlenen noktaların dışına çıkması engelleniyor ve makine binaların altında veya trafiğin yakınında güvenli bir şekilde çalışabiliyor. Standart 2D sistem, gelişmiş 2D özelliğine sahip Cat Grade veya 3D özelliğine sahip Cat Grade'e yükseltilebiliyor. Standart Grade Assist bom, stik ve kova hareketlerini otomatik hale getiriyor. Böylece operatör tek kolla kazma sayesinde istediği eğimi basit ve zahmetsiz şekilde elde edebiliyor. Cat Payload araç üzeri tartı sistemi Cat 320 ve 323'te fabrikada entegre edilmiş. Bu sistem, hareket halinde tartma kabiliyeti ile hassas yük hedefleri ve daha yüksek yükleme verimliliği sağlıyor. Ayrıca kamyonu az veya fazla yüklememek için hareket ettirme ihtiyacı olmadan gerçek yük kapasitesi tahmini yapılabiliyor. Cat LINK™ donanım ve yazılımları şantiyeyi ofislere bağlıyor ve müşterilere makine açısından kritik çalışma bilgilerini sağlıyor.

%25'e kadar yakıt tasarrufu

Cat motorları, üç yeni ekskavatörde göreve uygun 107 - 117 kW arasında güç değerleri sunuyor. Yüksek verimli yeni nesil makineler, önceki benzer modellere göre %25'e kadar daha az yakıt tükettiği belirtliyor. Yeni akıllı modda çalışma, motor ve hidrolik gücünü kazma koşullarına otomatik olarak uyarlayıp yakıt tüketimini ve performansı optimize ediyor. Yakıt tüketimini daha fazla düşürmek için hidrolik isteği olmadığında motor devri otomatik olarak düşürülüyor. Tek fanlı sistemlerden daha yüksek verimli olan yeni soğutma sisteminde birden fazla elektrikli fan bulunuyor. Bunlar, birbirinden bağımsız olarak hidrolik yağı, radyatör ve havadan havaya son soğutucu sıcaklıklarını takip ederek tam olarak gereken hava akışını temin ediyor. Yüksek tepki ve verimlilik için tasarlanmış yeni hidrolik sisteme sahip olan Cat 320 GC, 320 ve 323'te pilot hat ihtiyacını ortadan kaldıran, basınç kayıplarını düşüren ve yakıt tüketimini azaltan yeni bir ana kumanda valfi bulunuyor. Ekskavatörlerde daha az hidrolik hat olduğu için %20 daha az yağ gerekiyor, uzun vadeli işletme maliyetleri düşüyor.

Bakım maliyetleri düşüyor

 

Daha uzun ve daha iyi senkronize edilmiş bakım aralıkları olan yeni Cat ekskavatörler, daha az maliyet ile daha fazla iş yapıyor ve önceki modellere göre bakım maliyetlerini %15'e kadar düşürüyor. Daha yüksek kirlenme kapasitesi olan yeni Cat hidrolik dönüş filtresinin kullanım ömrü 3.000 saat olarak belirlenmiş. Bu önceki filtrelere göre %50 daha uzun bir çalışma süresi anlamına geliyor. Entegre ön filtreli ve birincil ile ikincil filtreleri olan yeni Cat hava filtresi, kullanım ömrünü 1.000 saate çıkarıyor ve önceki tasarımlara göre %100 artış sağlanmış oluyor. Yeni yakıt deposu kapağı filtresi kullanım ömrünü 2.000 saate kadar çıkartıyor. Üç yakıt sistemi filtresi de 500 saatlik bakım aralıklarına sahip. Motor yağı, yakıt su ayırıcısı, yakıt deposu suyu ile çökelme ve soğutma sistemi seviyesi bakım kontrolleri zemin seviyesinden yapılıyor, işlem daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Filtre konumlarını birleştirerek bakım süreleri kısaltılıyor.

Yeni kabin

Tüm yeni nesil Cat ekskavatör kabinlerinde anahtarsız düğmeyle çalıştırma, 203 mm dokunmatik ekranlı monitör ve kumanda tuşları ile ses yalıtımlı, devrilme koruma yapısı (ROPS) gibi standart özellikler ile sunuluyor. Operatör konforu, güvenlik ve sessiz çalışma konusunda yeni bir standart geliştiren Cat, tepki ve çalışma şeklini belirlemek için programlanabilir kumanda kolu düğmeleri ile üretkenlik ayarları girilebiliyor. Yeni gelişmiş viskoz bağlantılar, önceki modellere göre kabin titreşimini %50'ye kadar azaltarak operatör yorgunluğunu da azaltmış oluyor. Yeni ferah kabinlerde alçak profilli tasarım ve büyük ön, arka ve yan camlar ile ekskavatörün ön ve yan tarafları daha kolay görülebiliyor. Opsiyonel 360 derece görüş kabiliyeti özelliği ile makine üzerindeki çok sayıda kameranın görüntüsü bir araya getirilerek operatörün her yönü görebilmesi sağlanıyor. Otomatik iklim kontrolü, dışarıdaki ortam sıcaklığından bağımsız olarak kabin içindeki sıcaklık ayarlarını koruyor. Bluetooth, entegre radyo, telefon bağlantısı yapmak ve şarj etmek için USB portları sayesinde operatörün çalışma ortamı daha işlevsel hale getirilmiş durumda. Kabin tasarımlarındaki yatırılabilen konsol, kabine kolayca girip çıkmayı mümkün kılıyor.