İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE HAYATIMIZA GİREN KORONAVİRÜS, ÇOĞU SEKTÖRÜ ETKİLEDİĞİ GİBİ İŞ VE İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE DE İZLER BIRAKTI. SALGININ BAŞLARINDA KÜRESEL TEDARİK ZİNCİRİNDE MEYDANA GELEN KOPMALAR NEDENİYLE BELİRSİZLİK YAŞAYAN PİYASALAR, TÜRKİYE İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNÜN FAALİYETLERİNİ DE OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDİ. ANCAK YAZ AYLARINDA EKONOMİK FAALİYETLERİNİN TEKRAR CANLANMASI VE İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ DURAKSAMANIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ İLE SEKTÖR BİR MİKTAR NEFES ALDI. ÖZELLİKLE GÜMRÜK KAPILARINDA GEREKLİ ÖNLEMLERİN ALINMASI İLE İTHALAT VE İHRACAT FAALİYETLERİNİN SEKTEYE UĞRAMADAN YAPILMASI SAYESİNDE SEKTÖR, GEÇTİĞİMİZ SON İKİ YILA GÖRE CİDDİ ANLAMDA HAREKETLİLİK KAZANDI. KORONAVİRÜS GÖLGESİNİN HİSSEDİLDİĞİ 2020 YILINDA TÜRKİYE İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNDE YAŞANAN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ SİZİN İÇİN DERLEDİK. İŞTE MAKİNA MARKET’İN GÖZÜNDEN 2020 YILI…

 

“DEVE” SAHALARDA

Demmak Endüstri, Türkiye’nin ilk yerli kaya kamyonunu üretti. ‘Deve’ ismi verilen ve 30 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan yerli kaya kamyonunun motor ve şanzımanı hariç tüm parçaları Türk mühendisler tarafından geliştirildi.

 

 

LIEBHERR TÜRKİYE’DEN SSH’A ÖNEMLİ YATIRIMLAR

Liebherr Türkiye, Satış Sonrası Servis (SSH) desteğini güçlendirmek amacıyla yeni merkez binası yatırımını tamamladı.

 

 

TÜRKTRAKTÖR ARTIK “İŞ MAKİNESİ” DE ÜRETECEK

TürkTraktör, Ankara’da bulunan fabrikasına 20 milyon lira ek yatırım gerçekleştirerek, ithal ettiği Case ve New Holland markalı kazıcı yükleyici iş makinelerini artık Türkiye’de üretecek.

 

 

İMDER’DE İKİNCİ “MERİH ÖZGEN” DÖNEMİ

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), 10’ncu dönem yeni yönetim kurulunu belirledi. İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığına, Hidromek Stratejik Yönetimi Direktörlüğü görevini yürüten Merih Özgen, oy birliği ile yeniden seçildi.

 

 

BORUSAN CAT ONLİNE SATIŞ KANALI PCC’DE 3 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE SATIŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Borusan Cat, müşterilerinin yedek parça ihtiyacını temassız ve kaliteli bir şekilde karşılamak amacıyla “Parts.Cat.Com” dijital uygulamasını hayata geçirdi. Temmuz sonu itibarıyla online yedek parça satış kanalı, Parts.Cat.Com (PCC) üzerinden yapılan işlemlerin değeri, 3 milyon doları aştı.

 

 

HİDROMEK, 42’İNCİ YILINI KUTLUYOR

Küresel iş makinesi sektörünün öncü isimlerinden Hidromek, kuruluşunun 42’inci yılında ilklere imza attığı sektörüne yön vermeye devam ediyor. AR-GE, tasarım ve inovasyon ile ürün gamını genişleten Hidromek, 6 kıtaya yayılan ihracat ağıyla iş makinesi ihtiyacını küresel ölçekte karşılıyor.

 

 

DÜNYANIN EN AĞIR YÜKÜ TÜRKİYE’DE KALDIRILDI

Avustralya merkezli ağır kaldırma kule vinç uzmanı Marr Contracting Pty Ltd, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı sırasında gerçekleştirdiği kaldırma işlemi ile dünya rekoru kırdı.

 

 

YANMAR’DAN YEPYENİ BİR MODEL: SV60

Dünya’nın önde gelen kompakt makine üreticisi Yanmar, yeni SV60 modelini pazarın beğenisine sundu. Yüksek verimli Yanmar motoru ve teknolojisi ile dikkat çeken yeni seri, kompakt tasarımı ile özellikle şehir içi uygulamaları için çözümler sunuyor.

 

 

MADEN SAHALARININ YENİ YÜZÜ: HİTACHİ ZW 370

Enka Pazarlama, Hitachi’nin ZW 370 lastik tekerlekli yükleyici modelini Türkiye pazarına sundu.

 

 

ROTA 70 YAŞINDA

ROTA markası ile direksiyon, süspansiyon ve hidrolik parçalar üreten NSK Group, 70’inci yılını kutluyor.

 

 

ESAN AKÜ, ENDÜSTRİYEL AKÜ ÜRETİMİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Türkiye’nin önemli akü üreticileri arasında yer alan Esan Akü, endüstriyel akü pazarına giriş yaparak yaklaşık 15 milyon dolarlık bir fabrika yatırımı gerçekleştirdi.

 

 

HYUNDAI, HASEL GÜVENCESİYLE YENİDEN PAZARDA

Hyundai İş Makinaları’nın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Hasel İş Makinaları, markanın ekskavatör pazarındaki eski gücüne ulaşması ve daha fazla pazar payı elde etmesi için çalışmalara başladı.

 

 

HİDROMEK YENİ NESİL H4 SERİSİ EKSKAVATÖRLERİNİ TANITTI

 Hidromek, dayanıklılığı ve seriliği ile ön plana çıkan yeni H4 Serisi ekskavatörlerini pazara sundu.

 

 

İNAN MAKİNA, GÜÇLÜ BAYİLERİYLE 2021 YILINA HAZIR

İnan Makina, her yıl geleneksel olarak düzenlediği bayi toplantısını, bu yıl “Kalite asla tesadüf değil, 2021 için hazırız” mottosuyla Çerkezköy’deki fabrikasında gerçekleştirdi.

 

 

TÜRKİYE’NİN İLK EKLEMLİ – PALETLİ ÖRÜMCEK PLATFORMU TANITILDI

Personel yükseltici platform sektörünün yeni oyuncusu ve PLATFORMDER üyesi Vesa Platform, Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformunu (T18AJ) sektör temsilcilerine tanıttı.

 

 

TÜRKİYE’NİN EN AKILLI OTOYOLUNA “Pİ MAKİNA” İMZASI

Türkiye’nin ilk akıllı yolu Ankara-Niğde Otoyolu açıldı. ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş., YİD modeli ile üstlendiği 4 milyar TL’lik projede yerli kaynaklara öncelik vererek, iş ve inşaat makineleri ile kamyon grubundaki tercihini Pi Makina’dan yana kullandı.

 

 

İKİNCİ EL SATIŞIN YENİ ADRESİ: PLATİNUM USED

Temsa İş Makinaları, ikinci el satışlarda müşteri memnuniyetini ön planda tutarak uygulamaya aldığı Platinum Used markası ile dikkat çekiyor.

 

 

SARILAR’DAN RES İÇİN DEV YATIRIM: ZOOMLION ZCC9800W

Sarılar Group, rüzgar türbinleri için özel olarak tasarlanan 800 ton kapasiteli Zoomlion ZCC9800W modelini filosuna katarak önemli bir yatırıma imza attı.

 

 

WİRTGEN GROUP’UN MAKİNELERİ, YARIŞÇILARDAN ÖNCE F1 PİSTİNE İNDİ

Formula 1 İstanbul Grand Prixi’nin yapılacağı Intercity İstanbul Park’ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından asfalt yenileme çalışması sona erdi. Dünyanın en zorlu yarış pistindeki yenileme çalışmalarında Wirtgen Group’a ait yol makineleri kullanıldı.

 

 

JOHN DEERE MOTORLU GREYDERLER, WİRTGEN ANKARA İLE TÜRKİYE PAZARINDA

John Deere, Türkiye’deki Wirtgen Group dağıtım ağı aracılığıyla iki popüler G Serisi motorlu greyderini pazara sunuyor. 620 GP ve 670 GP serileri, 2021’in başından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

 

 

KOMATSU’NUN YENİ HİZMET MODELİ: KOMPETAN

Müşterilerinin çözüm ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları, iş makinesiyle satış sonrası hizmetleri bütünleştiren, her şey dahil yeni hizmet modeli Kompetan ile müşterilerinin işlerine ve makinelerine değer katıyor.

 

 

ELS LİFT’TEN FATİH VİNÇ NAKLİYAT’A ÖZEL ÜRETİM PEMBE PLATFORM

Fatih Vinç Nakliyat, kadın istihdamına dikkat çekmek amacıyla ELS Lift’ten sipariş ettiği özel renk makaslı platformlarını teslim almaya başladı.

 

 

KARAYOLLARI, YENİ MAKİNELERİYLE KIŞA HAZIR

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), karla mücadele ve yol bakım çalışmalarında kullanmak üzere 391 adet yeni makine ve ekipmanı parkına kattı.

 

 

TVH TÜRKİYE, TUZLA ŞUBE’SİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

TVH Türkiye, İstanbul Tuzla Şube’sinde adres değişikliğine giderek, önemli yeniliklere imza attı.

 

 

AKILLI MTB HİDROLİK KAYA KIRICILAR, 2021’DE SAHADA…

Boşta vurmama özelliğine sahip yeni MTB 155 IQ Akıllı Hidrolik Kırıcı, saha testini başarıyla tamamladı. YENİ MTB 155 IQ serisi, 2021 yılında İnan Makina tarafından pazara sunulacak.

 

 

INTERMAT PARİS 2021 İPTAL EDİLDİ

Paris’teki Intermat 2021, Covid-19 pandemisinin belirsizliği nedeniyle iptal edildi.

 

 

DOOSAN, DL-7 SERİSİ LASTİKLİ YÜKLEYİCİLERİNİ PİYASAYA SÜRDÜ

Doosan Infracore Europe, şirketin Stage V uyumlu motorlara sahip yeni DL-7 lastikli yükleyici serisini piyasaya sürdü.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TEKFEN İNŞAAT, 100 MİLYON DOLARLIK PROJEYE YENİDEN BAŞLIYOR

SONRAKİ HABER

KOMATSU MOBİL SERVİS HİZMETİNİ GENİŞLETTİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share