İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Adelsan Makine, emin adımlarla ilerliyor

Mermer ocaklarında kullanılan makine ve teçhizat grubunun yüzde 100′ünü yerli ve milli olarak karşılayan Adelsan Makine, Ar-Ge çalışmaları sonucunda yüzde 35-40 derece eğime kadar çıkabilen 3 çeker mermer delme makinesi tasarladı.

 

Hidrolik ekipmanların üretimi, satışı ve dünyaca tanınmış 67 markanın distribütörlüğünü yapan Uğur Hidrolik, 2017 yılında Adelsan firmasının isim hakkını devralarak mermer sektörüne giriş yaptı. Yaklaşık 1,5 yıl boyunca üretilen makineleri geliştirmek adına Ar-Ge çalışmaları yaparak yola çıkan firma, mermer ocaklarında kullanılmak üzere geliştirdiği teknolojik makineleriyle sektöre hizmet vermeye başladı.

 

Uğur Koşar – Adelsan Makine Genel Müdürü

Yüzde 100 yerli ve milli
Kocaeli Dilovası İmes Organize Sanayi Bölgesi’nde 5000 metrekare kapalı alana kurulu fabrikasında üretim gerçekleştiren Adelsan Makine, kaya ve mermer delme makineleri, el sondaj makineleri, mermer kesme makineleri ve bu makinelerin yedek parçalarını da üretiyor. Mermer ocaklarında kullanılan makine ve teçhizat grubunun yüzde 100′ünü tamamen yerli ve milli olarak karşılayabildiklerine dikkat çeken Adelsan Makine Genel Müdürü Uğur Koşar, “Yaklaşık 1,5 yıl önce başlayan Ar-Ge çalışmalarımızı halen sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın da meyvesini almaya başladık. Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde 3 çeker mermer delme makinemiz yüzde 35-40 derece eğime kadar çıkabilecek şekilde tasarlandı” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Önceliğimiz, kalite”
“Marka bilinirliğini artırmak için birinci önceliğimiz, kalite” ifadelerini kullanan Adelsan Makine Genel Müdürü Uğur Koşar, “Doğal taş sektörünün ocaklardaki çalışma koşulları oldukça zorlu. Yaptığımız yoğun çalışmalar sayesinde makinelerimizi, zorlu şartlarda uzun yıllar sorunsuz çalışabilir hale getirdik. Pazarlama, satış ve reklam faaliyetlerimizi de ağırlık vermeye başladık. Çok yakın bir süre içerisinde Adelsan markasının hak ettiği konuma ve hak ettiği pazar payına ulaşacağına inanıyoruz. Yakın gelecekte ülkemizde ve yurt dışındaki mermer ocaklarında makinelerimizi çalışır halde görmek, en büyük arzumuz” dedi.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ELS Lift, Zirve Vinç teslimatına başladı

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli elektrikli ekskavatör Hicon 7W'yi inceledi ve test etti

BENZER HABERLER
Total
0
Share