İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

AKILLI MTB HİDROLİK KAYA KIRICILAR, 2021’DE SAHADA…

BOŞTA VURMAMA ÖZELLİĞİNE SAHİP YENİ MTB 155 IQ AKILLI HİDROLİK KIRICI, SAHA TESTİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI. YOLDERE HAFRİYAT’IN 6 AY BOYUNCA ZORLU ZEMİNLERDE UYGULAMALI OLARAK TEST ETTİĞİ YENİ MTB 155 IQ SERİSİ, 2021 YILINDA İNAN MAKİNA TARAFINDAN PAZARA SUNULACAK

 

Dünyanın en önemli hidrolik kırıcı üreticileri arasında yer alan İnan Makina, Ar- Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği yeni MTB 155 IQ akıllı hidrolik kırıcı modelinin saha testini uygulamalı olarak gerçekleştirdi. Yeni MTB 155 IQ serisi, test için yaklaşık 6 ay önce Yoldere Hafriyat’a teslim edildi. 6 ay boyunca sert ve zorlu zeminler olmak üzere gerçek saha koşullarında kullanılan yeni akıllı kırıcı, saha testini başarıyla tamamladı. Dünyanın en büyük ve en modern hidrolik kırıcı üretim tesisinde üretilen ve boşta vurmama özelliğine sahip olan yeni MTB 155 IQ akıllı hidrolik kırıcı, 2021 yılında tüm modellerine bu özelliği uygulayarak yurt içi ve yurt dışı pazarındaki payını arttırmayı hedefliyor.

 

BOŞTA VURMAMA ÖZELLİĞİ

Türkiye’nin önemli inşaat müteahhitlerinin taşeronu olarak birçok önemli proje yer aldıklarını belirten Yoldere Hafriyat Genel Müdürü Hikmet Altınkaya, İnan Makina tarafından yerli olarak üretilen yeni MTB 155 IQ akıllı hidrolik kırıcı serisiyle 6 aydır aralıksız çalıştıklarını ve bu zaman kadar bir problem yaşamadıklarını söyledi. Yeni MTB 155 IQ serisinin yüksek güç ve performansa sahip olmasının yanı sıra boşta vurmama özelliğiyle dikkat çektiğini kaydeden Hikmet Altınkaya, “Yeni akıllı kırıcı, zemine geldiğinde vuruyor, zeminle temas etmediğinde ise boşta vurmama özelliği devreye giriyor. Bu özellik ile kırıcı boşta vurmuyor. Kırıcının gücü performansı ve vuruşları oldukça iyi. Yeni akıllı kırıcıyı yaklaşık 6 aydır zorlu ve sert zeminlerde test ettik. Makinenin gücü ve performansı ile zorlu zeminlerde başarılı işler gerçekleştirdik” dedi.

 

“SERT ZEMİNLERDE MTB İLE ÇALIŞIYORUZ”

Makine parklarında MTB markasına ait 250 kilodan başlayıp 4 tona kadar uzanan 10 adet hidrolik kırıcının bulunduğunu ifade eden Altınkaya, yakın zamanda testini gerçekleştirdikleri yeni akıllı kırıcıyı da parklarına katacaklarını söyledi ve konuşmasına şu şekilde devam etti: “Sert zeminlerde MTB markasının kırıcılarıyla çalışıyoruz. İnan Makina ile uzun yıllar önce tanıştık ve iş birliğimiz sorunsuz olarak devam ediyor. MTB’nin hem ürünlerinden hem de servisinden son derece memnunuz. İnan Makina gerçekten çok değer verdiğimiz ve beraber büyüdüğümüz bir firma.” Yoldere Hafriyat olarak hidrolik kırıcı tercih ederken öncelikle servis, kalite ve güç konusuna dikkat ettiklerini kaydeden Hikmet Altınkaya, aradıkları tüm kriterleri MTB markasında bulduklarına değindi ve şunları ekledi: “Hidrolik kırıcı yatırımında İlk olarak servis, ürün kalitesi ve markanın yerli olması tercih sebeplerimizi oluşturuyor. MTB markasını beğeniyoruz ve kalitesinden memnunuz. Yedek parça ihtiyacımız, talebimiz doğrultusunda en kısa sürede karşılanıyor.”

 

Soldan sağa; Gürel SANCAK – Hikmet ALTINKAYA

 

ZORLU ZEMİNLERDE SAHA TESTİ

Yoldere Hafriyat tarafından 6 ay boyunca sahada test edilen yeni MTB 155 IQ akıllı hidrolik kırıcı serisinin 2021 yılında lansmanını yapmaya hazırlandıklarını belirten İnan Makina Şubeler Direktörü Gürel Sancak ise “Yoldere Hafriyat, Gebze’de yıllardır kırıcılarımızı kullanan değerli bir müşterimiz. Makinelerinde yıllardır MTB’nin hidrolik kırıcılarını tercih ediyor. Biz de yeni ürettiğimiz makinemizi Yoldere Hafriyat’ın makinelerinde test etmek istedik. 6 ay boyunca Yoldere Hafriyat tarafından zorlu sahalarda uygulamalı olarak yeni akıllı kırıcımızı test etti. Zorlu zeminlerde kullanılan kırıcımızın artık müşterilerimizle buluşma vakti geldi. 2021 yılı itibariyle MTB 155 IQ serisi sahadaki yerini alacak” dedi. Konuşmasının devamında MTB 155 IQ serisinin özelliklerine değinen Sancak, “Yeni akıllı kırıcımızın en büyük özelliği boşta vurmaması ve güçlü vuruşlara sahip olması. Ayrıca piston toleransları, şasenin malzemesi ve uçları olmak üzere ortaya sağlam ve güçlü bir hidrolik kırıcıyı müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Cat ile işimiz bir saniye bile durmuyor”

SONRAKİ HABER

DOOSAN, DL-7 SERİSİ LASTİKLİ YÜKLEYİCİLERİNİ PİYASAYA SÜRDÜ

BENZER HABERLER
Total
0
Share