İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ascendum Makina, kongrede simülatör kullanımıyla fark yarattı

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) ev sahipliğinde düzenlenen İş ve İnşaat Makinaları Kongresi ve Kiralama Zirvesi’nin 3’sü, 3-4 Ekim’de Crowne Plaza Asia İstanbul’da gerçekleşti. Kongrede farklı bir konsept ile yer alan Ascendum Makina, saha verimliliğini artırmada kullandığı simülatörünü kullanıma sundu. Sektörde bilinçli ve eğitimli operatörlere ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Ascendum Pazarlama Müdürü Serhan Özkan, “Stant alanımıza, ECO Operatör eğitimlerimizde kullandığımız simülatörümüzü getirdik” dedi.

Ascendum Makina, altyapı, yol yapımı projelerinde, inşaat ve madencilik sektörlerinde kullanılan Volvo İş Makinaları, SDLG İş Makinaları, SANY Paletli Vinç ve Forekazık Makinaları, SANY Liman Ekipmanları ve Metso Outotec kırma eleme ekipmanlarının Türkiye distribütörü olarak hizmet veriyor. Ascendum Makina, Volvo İş Makinaları’nın aynı zamanda dünya çapındaki en büyük distribütörü konumunda. Ascendum Pazarlama Müdürü Serhan Özkan, kongre hakkındaki detayları Makina Market’e anlattı.

“Etkinlik, sektör için mükemmel bir fırsat”

“Etkinlik, sektörün son gelişmeleri, uygulamaları ve gelecekteki trendleri paylaşmak için mükemmel bir fırsattı” diyerek kongrenin sektör hakkındaki önemini vurgulayan Ascendum Pazarlama Müdürü Serhan Özkan, konuşmalarına şu sözler ile başladı: “3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi & Kiralama Zirvesi’nde konuşmalar, paneller ve sunumlar aracılığıyla sektörümüzdeki en son bilgileri dinleme şansını edindik. Etkinliğe katılan çeşitli tedarikçiler ve üreticiler, ürünlerini sergileyerek kendilerini daha geniş kitlelere duyurabildiler. Bu sayede biz de etkinlik alanındaki yeni ekipmanları ve teknolojileri inceleyip, ürünler hakkında daha fazla bilgi edinebildik” sözlerini kaydetti.

Volvo İş Makinaları, sıfır karbon ayak izini hedefliyor

Kongre başlıkları altında dijitalleşme, sürdürülebilirlik, enerji dönüşümü, sıfır karbon ayak izi gibi konular yer alırken, Ascendum Makina’nın bu konulara dair yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Serhan Özkan, “Dijitalleşme, sürdürülebilirlik, enerji dönüşümü ve sıfır karbon ayak izi başlıklı konular son yıllarda iş dünyasında ve çeşitli endüstrilerde büyük önem kazandı. Bu konular, hem ekonomik hem de çevresel açıdan büyük ve önemli etkilere sahip olurken pek çok firma bu konulara odaklanarak rekabet avantajı sağlamayı hedefliyor. Dijitalleşme: Veri analitiği, yapay zeka ve otomasyon gibi dijital teknolojileri kullanarak iş süreçlerini iyileştirmek, verimliliği artırmak ve daha iyi kararlar almak için büyük veriyi kullanma kapasitesini içeriyor. Özellikle yeni seri Volvo İş Makinalarımızda bu veriler hem sıfır makine üzerinde hem de makine takip sistemlerimiz ile entegre çalışarak, verimliliği ve iş güvenliğini artırırken, karbon ayak izini düşürmekte ve daha sürdürülebilir bir çevre için çalışıyor. Ayrıca Volvo İş Makinaları olarak karbon ayak izini sadece makinelerimizde değil, komponentlerimizi de ürettiğimiz fabrikalarda, karbon emisyonunu düşürerek daha sürdürülebilir bir yaşam için çalışıyoruz. Bu amaçla hareket eden Volvo İş Makinaları, daha sürdürülebilir bir dünya için ‘Science Based Target’ protokolünü imzalayan firmaların başında geliyor. Bu protokol kapsamında Volvo İş Makinaları olarak 2040 yılına hem üretim tesislerimiz hem de ürettiğimiz makinelerde sıfır karbon ayak hedefi ile çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Etkinlikte farkındalık yaratmak için makine yerine simülatör

Kongre zirvesinde 40’a yakın firma, makine ve ekipmanlarını sergilerken Ascendum Makina ise yeni ürünleri yerine kullanıcı deneyimini artıran ve operatör eğitimlerinde kullandıkları Volvo Ekskavatör Simülatörünü ziyaretçilerine sundu. Similatör kullanımıyla ilgili detayları paylaşan Serhan Özkan, “Makinelerimizdeki verimliliği artırmak için daha bilinçli ve eğitimli operatörlere ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden 2 hafta süren sertifikalı ECO Operatör eğitimlerimizde kullandığımız, birebir makine kullanım şartlarını sağlayan ve farklı aplikasyonlarda çalışma imkanı veren simülatörümüzü sergilemek istedik” ifadelerini kullandı.Yeşil enerji yöntemlerini kullanarak gün ışığından maksimum verim almayı hedeflediklerinden bahseden Elçin Rasim, “İhtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde dizayn edilen, işlevselliğe önem verilen, gün ışığından maksimum verim almak üzere tasarlanan fabrikamızdaki; yağmur suyu depolama sistemimiz ise su tüketimimizi azaltmada önem bir rol oynuyor. Gelecek yıl da güneş enerjisi yatırımımız ile enerjisini kendi üreten bir tesise dönüştürmeyi planlıyoruz” açıklamalarını yaptı.

Sürdürülebilir bir gelecek için ‘akıllı çözümler’

Ascendum’un 2024 yılındaki hedeflerinden bahseden Serhan Özkan, “Volvo İş Makinaları olarak özellikle 2024 yılında, şantiyelerimizdeki verimi artırmak ve daha sürdürülebilir gelecek için ‘akıllı çözümler’ olarak adlandırdığımız farklı makine ve şantiye takip sistemlerini müşterilerimizle paylaşacağız. Daha sürdürülebilir bir dünya için hep birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Dijitalleşme artık hayatımızın her alanında yer alıyor. Bunlarla birlikte daha verimli ve sürdürülebilir bir çevre için çalışmalıyız. Yeni sistemler sayesinde kesintisiz bir operasyon, düşük işletim maliyetleri, zamanında iş-proje teslimi, iş güvenliği ve anlık şantiye takibi yapılabilecek. Bu konuda bilgi almak isteyen herkes, web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan faydalanabilir” diyerek sözlerini noktaladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ENKA Pazarlama, yeşil dönüşümün öncüsü olmaya devam ediyor

SONRAKİ HABER

Cleanfix Türkiye Genel Müdürü Helin Koç: “Makinenizin başına gelebilecek en iyi şey Yeni Timer 4.0’dır”

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share