İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ascendum Makina’dan Akçadağ İnşaat’a dev teslimat

Ascendum Makina dekapaj, taahhüt ve telekomünikasyon altyapısı sektörlerinde önemli projelere imza atan Akçadağ İnşaat’a 8 adet Volvo EC480DL paletli ekskavatör satışı gerçekleştirerek pandemi döneminde dev satışa imza attı. Dekapaj işlerinde kullanılmak üzere olan alınan makineler firmanın Eskişehir Sivrihisar’daki altın ve Yozgat Sorgun’daki kömür dekapaj işlerinde kullanılacak.

 

Covid-19 salgının etkileri devam ederken Ascedum Makina önemli bir satışa imza attı. Dekapaj, taahhüt ve telekomünikasyon altyapısı alanlarında çalışmalar yapan Akçadağ İnşaat’a 8 adet Volvo EC480DL paletli ekskavatör satışı gerçekleştirildi. Markanın Eskişehir Kaymaz’daki altın dekapaj inşaatında yapılan teslimata Ascendum Makina Türkiye Satış Direktörü Arda Okay, Ankara Şube Satış Müdürü Başer Aslan, Akçadağ İnşaat Proje Yöneticisi Feyzullah Akçadağ ve firma yetkilileri katıldı. 2-3 aylık bir satın alma sürecinin ardından satışı gerçekleştirdiklerini belirten Aslan, “Volvo kullanıcılarından SSH konusunda almış olduğu olumlu geri bildirimlerin de etkisi yüksek” dedi.

 

 

İki farklı projede kullanılacak

Akçadağ İnşaat Eskişehir şantiyesi Proje Müdürü ve şirket yöneticisi Feyzullah Akçadağ, şirket olarak Covid-19 salgını döneminde tüm güçleriyle çalışmalarına devam etmeye çalıştıklarını belirtiyor. “Yeni projelerin bu dönemde şirketimize yapacağı katkıyı görmek istedik. Bunun sonucunda da ekipmanlarımızı yenileme kararı aldık” diyen Akçadağ, yeni projelerin hayata geçirileceği bu dönemde yapılan yatırımın oldukça yerinde olduğunu söyledi. Satın aldıkları 5 adet Volvo EC480DL’yi maden dekapaj işlerinde kullanacaklarını belirten Akçadağ şunları söyledi; “Şirketimiz maden sektöründe de diğer alanlarda da kaliteden yana tutum sergiler. Bu nedenle iki farklı şantiyede hafriyat işlerinde Volvo’yu tercih ettik.”

 

İlk makine L120Gz

2020 yılının başında satın alınan Volvo L120Gz ile ilk kez makine parkına Volvo iş makinesi dahil eden Akçadağ İnşaat satın aldığı 8 adet EC480DL ile bu sayı dokuza yükselmiş oldu. Volvo tercihlerinde farklı referanslar üzerinden bilgi aldıklarını ve bunların tamamında markaya duyulan güveni hissettiklerini belirten Akçadağ, “Satış sonrası hizmetler noktasında Ascendum Makina’nın verdiği hizmet bizim bu kararı vermemizde en önemli etkiye sahipti. Zamana karşı yürüttüğümüz işimizde yaşanabilecek herhangi bir sorunun mümkün olan en kısa sürede çözülmesi bizim için hayati önem taşıyor” şeklinde konuştu. 50 ton sınıfındaki Volvo D13 motora sahip EC480DL geliştirilmiş hidrolik sistemi ve en iyi bileşenleri ile bir önceki serisine göre yüzde 8 ila 11 arasında yakıt tasarrufu sağlıyor. Üstelik bunu yaparken performans kaybı da yaşatmıyor. Artırılmış kazı kuvveti ve hızlı döngü süresiyle daha fazla üretmeye imkan tanıyor. Güçlendirilmiş kaynak ve ağır hizmet tipi korumaya sahip dayanıklı alt takımı ile en zorlu şartlarda dahi kesintisiz çalışma sunuyor. Tasarım ve donanım açısından da makinelerin kesintisiz çalışmasını öncelik alan Volvo, EC480DL’de de bakım ve servis bölümlerine kolay erişim sağlıyor.

 

Atölye girdilerinde düşüş bekleniyor

Şimdiye kadar şantiyelerinde Volvo iş makinesi kullanmadıkları için satın aldıkları Volvoları diğer marka iş makineleri ile kıyaslayacaklarını dile getiren Akçadağ, üretim açısından ekonomik ve verimli bir performans beklentimiz var diyerek şunları söyledi; “Volvolardan beklentimiz diğer makinelerimize göre daha verimli şekilde çalışmaları yönünde. Bunun dışında maliyet girdileri noktasında, atölye girdilerimizde düşüş görmeyi planlıyoruz.”

 

Başer Aslan – Ascendum Ankara Şube Müdürü

“Her zaman hazırlıklıyız”

Ascendum Makina Ankara Şube Satış Müdürü Başer Aslan, pandemi süreci gibi ekonomik anlamda sıkıntlı bir süreçte bu denli önemli satışı gerçeklşetirmenin önemine vurgu yaparak, satışa yönelik şunları söyledi; “Sadece ülke olarak değil, global olarak da pandemi ile beraber piyasalarda ciddi bir daralma var. Belirsizliklerin bu kadar yüksek olduğu böyle bir ortamda, bu ve benzeri satışlar, hepimiz için çok önemliydi.” Enerji, madencilik ve ulaşım gibi sektörlerde kriz şartlarında dahi belirli bir potansiyelin olduğuna değinen Aslan, Ascendum Makina’nın bu ve benzeri sektörlere yönelik talepleri karşılamak adına sürekli hazır olduğunu vurguladı.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İş makineleri, Cleanfix ile nefes alıyor

SONRAKİ HABER

ELS Lift, Zirve Vinç teslimatına başladı

BENZER HABERLER
Total
0
Share