İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

AYKE Makina, Hyundai ile gücüne güç katıyor

İş makinesi kiralama, alım-satım ve nakliyesi alanında faaliyet gösteren AYKE Makina, Hasel İş Makinaları’ndan satın aldığı Hyundai marka 6 adet HX140L paletli ekskavatör, 6 adet R210W-9 lastikli ekskavatör ve 1 adet Long Reach özelliğine sahip R290 LC-9LR modeli olmak üzere toplam 13 adet iş makinesi ile parkını güçlendirdi.

1996 yılında Ferdi Aslan tarafından İstanbul’da kurulan ve kiralama işini hedef edinerek yola çıkan AYKE Makina, kiralamanın yanı sıra iş makinesi alım satım ve nakliyesi ile önemli başarılara imza atarak, faaliyetlerini devam ediyor. Ekskavatör, kazıcı yükleyici, greyder, silindir, telehandler, mini yükleyici ve mini ekskavatörlerden oluşan geniş bir makine parkına sahip olan firma, iş ortaklarının ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak, yüksek müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor. Makine parkının yeni ve genç olmasına büyük önem veren firma, 2022’nin ilk çeyrek yatırım planları kapsamında Hasel İş Makinaları’ndan 13 adet Hyundai marka paletli ve lastikli ekskavatör satın aldı.

Volkan DemirkolAYKE Makina Genel Müdürü
İş Makinesi kiralama, alım-satım ve nakliye…

AYKE Makina olarak iş makinesi kiralama, alım satım ve nakliye sektöründe faaliyet gösterdiklerini ifade eden AYKE Makina Genel Müdürü Volkan Demirkol, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna kadar iş makinesi kiralama hizmeti sunduklarını ve aynı zamanda yurtiçinden ikinci el iş makineleri satın alıp, yurt dışına ihraç ettiklerini söyledi.

Geniş makine parkuru

Ağırlıklı olarak ekskavatör, kazıcı yükleyici, greyder, silindir, telehandler, mini yükleyici ve mini ekskavatörlerin yer aldığı geniş bir araç parkuruna sahip olduklarının altını çizen Volkan Demirkol, kiralama hizmeti veren bir firma olarak makine parklarının genç ve kaliteli olmasına son derece dikkat ettiklerini belirtti. Demirkol, “Bilindiği gibi birçok belediye ve kamu kuruluşu, kiralama aşamasında makine yaşlarının 5 yıl ile 10 yıl arasında olmasına dikkat ediyor. Biz de bu süre kriterine uyum sağlayabilmek için parkımızda yeni ve kaliteli makineleri tutmaya çalışıyoruz. 5 yılını dolduran makinelerimizi yurt dışına ihraç ediyoruz. Sonrasında da makine parkımızın daima güçlü kalması için sıfır makine yatırımında bulunuyoruz. Açıkçası genç makine parkına önem veriyoruz” dedi.

1 yıl içinde 426 makine ile hizmet

2019 yılı itibariyle gerek kiralama gerekse makine alım-satım süreçlerinde bir hareketliliğin yaşandığına değinen Genel Müdür Volkan Demirkol, bu hareketlilik karşısında AYKE Makina’nın yüzde 100’ün üzerinde büyüdüğünü söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “2019 yılında işlerimizde bir hareketlenme başlamıştı, hareketlilik pandemi döneminde de hız kazanarak devam etti. Bu hareketlilik karşısında ciromuz ve makine adetlerimiz yüzde 100’ün üzerinde büyüdü. 2021 yılı içerisinde öz mal ve kiralama olmak üzere toplam 426 makine ile müşterilerimize hizmet verdik. 2022 yılına da iyi bir başlangıç yaptık. Bu yıl içerisinde de parkımızdaki makine sayısını artırmayı hedefliyoruz.”

Hyundai’den paletli ve lastikli ekskavatör yatırımı

Makine yatırım planları kapsamında 2022 yılının ilk çeyreğinde Hasel İş Makinaları’ndan 13 adet makine satın aldıklarını ifade eden Volkan Demirkol, “Parkımızdaki makinelerin genç ve güçlü olmasına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda da Hasel İş Makinaları’ndan Hyundai marka 6 adet HX 140L paletli ekskavatör, 6 adet R210W-9 lastikli ekskavatör ve 1adet Long Reach özelliğine sahip R290 LC-9LR modeli olmak üzere toplam 13 adet ekskavatör ile ile parkımızı güçlendirdik. Bu teslimat ile 2022 yılı ilk çeyrek yatırımımızı tamamladık. Önümüzdeki dönemde de aynı hız ve seviyede yatırımlarımıza devam etmeyi planlıyoruz.”

Güç, kalite ve ikinci el değeri

Makine yatırımında kalite, güç, markanın ikinci el değeri ve servis memnuniyetinden dolayı Hyundai markasını tercih ettiklerine dikkat çeken Volkan Demirkol, bundan sonraki yatırımlarda da tercihlerinin yeniden Hyundai markası olacağını söyledi. Demirkol, “Hyundai iş makinelerinin kalitesi, performansı ve gücünden çok memnunuz. Tüm bunların yanı sıra Hasel İş Makinaları’nın satış sonrası ve servis hizmetinden de son derece memnunuz. Aynı zamanda yedek parça tedariğinde de bize büyük kolaylık sağlanıyor. AYKE olarak makineyi satın alıyoruz, belirli bir yaşa kadar kullanıyoruz ve sonrasında ikinci el olarak satıyoruz. Bu yüzden bizim için markanın ikinci el değeri de çok önemli. Hyundai markasının da ikinci el piyasası oldukça iyi. Tüm bu nedenlerden dolayı yatırımlarımızda öncelikli olarak Hyundai markasını tercih ediyoruz” dedi.

“Hasel ile işbirliğimiz devam edecek”

Hyundai markasının distribütör değişikliğinden sonra piyasada daha güçlü adımlar attığına da vurgu yapan Demirkol, “Hyundai’nin Türkiye distribütörü Hasel İş Makinaları ile gelişen olumlu ilişkilerimizden çok memnunuz. Hasel ile işbirliğimiz devam edecek ve bundan sonraki makine yatırımlarımızda Hyundai markası ön planda olacak. Parkımızdaki Hyundai’ye ait makine sayısı markadan memnun olduğumuzu gösteriyor. Bu sayının artarak devam edeceğini ön görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Güç arayanların tercihi: Hitachi!

SONRAKİ HABER

JCB’nin kazıcı yükleyicilerinde lüks standart hale geldi!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share