İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Aytuğlu Dizel, Cummins servis hizmeti ile sektördeki 50. yılını kutluyor

Türkiye’deki Cummins motorlarına yetkili servis hizmeti veren ve yedek parça tedariği sağlayan ve sektörde 50. yılını kutlayan Aytuğlu Dizel, uzman kadrosu ve müşterilerine sağladığı kalite odaklı yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Uzun yıllardır sektördeki faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürütmeyi sürdürdüklerini bildiren Aytuğlu Dizel Genel Müdürü Güngör Aytuğlu, “Cummins Türkiye’nin resmi bayiliğini ve FP Diesel markasının distribütörlüğünü yürütüyoruz. Çeşitli sınıf ve güçteki Cummins motorlar için geniş stoklara sahip olurken konusunda uzman ekibimizle hizmetlerimizi sürdürüyoruz” diyerek kuruldukları günden itibaren gerçekleştirdikleri ilerlemeler hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Cummins yedek parçalar ile tanışmanızı anlatabilir misiniz? İkinci kuşak olarak bu işi ne zaman üstlendiniz?

1986 yılında, rahmetli babam Osman Suat Aytuğlu ile birlikte firmamızda çalışmaya başladığımda işletmemiz daha 12 yaşındaydı. Babam, bilgiyi aktarma konusunda son derece başarılıydı; özellikle Cummins motorları ve Cummins yedek parçalarıyla ilgili bilgileri kataloglar üzerinden öğrettiği günleri hala dün gibi hatırlıyorum.

O yıllarda Türkiye’de Cummins motorlar çok fazla yaygın değildi, bu sebeple Cummins yedek parça satışı yapan firma sayısı son derece azdı. Sonraki yıllarda faks, bilgisayar, özellikle internetin ve bilgisayar programlarının hayatımıza girmesiyle hizmet kalitemizi artırdık ve Cummins yedek parçaya ihtiyaç duyan müşterilerimize daha hızlı destek verme imkanına sahip olduk. İlerleyen yıllarda kadromuz genişledi, stoklarımız arttı. FP Diesel distribütörlüğü, ilk ProPower markalı yedek parçaların raflarımızda yer alması bu döneme rastladı. Bu süreçte ekibimiz genişledi ve alanında uzman bir kadro oluşturduk. Birlikte çalışarak, müşterilerimize her zaman elimizden gelen en iyi hizmeti, en kaliteli Cummins yedek parçayı sunmayı hedefledik. Müşterilerimizin almış olduğu hizmetten mutlu olmasının, bizim de mutlu olmamız anlamını taşıdığını söylemek isterim.

Güngör AYTUĞLU – Aytuğlu Dizel Genel Müdürü

Aytuğlu Dizel’in yıllar içerindeki gelişimini değerlendirir misiniz?

Prensiplerimizden vazgeçmeden, sektördeki yenilikleri, gelişmeleri yakından takip ederek, bu bayrağı gelecek nesillere devretmek ve firmamızı 100. yılına ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu süreçte deneyim ve bilgi birikiminin devam etmesi ve yeni nesillere aktarılması büyük önem taşıyor. Bu sebeple, işletmelerimizi korumak ve bu değerli tecrübeyi gelecek kuşaklara aktarmak için özellikle hassasiyet göstermemiz gerektiğine yürekten inanıyorum.

Cummins motorları uzun yıllardır Türkiye’de temsil ediyorsunuz. Marka ile olan iş birliğiniz hakkında bilgi verir misiniz?

1919 yılında kurulan Cummins, motor üretimi ve teknolojisinde gerçekten dünya lideri. Milyonlarca motoru kullanımda yüksek performanslı ve çok dayanıklı ürünleriyle kanıtlamış durumda. Üretici marka; motorlar, jeneratörler, filtreler, turboşarjlar ve emisyon çözümleri gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip. Aytuğlu Dizel olarak, 2013 yılından bu yana Cummins Türkiye’nin yetkili bayisi konumundayız. Cummins motorlar için her türlü yedek parçayı, Fleetguard filtreleri, Holset Turboları ve komple Cummins motorların satışını yetkili bayi güvencesi ile müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz 11 yıl içerisinde Cummins cephesinden baktığımızda bayilerine ve müşterilerine kusursuz hizmet verebilmek noktasında çok önemli gelişmeler oldu. Bunlardan en önemlisi stok takibi konusu olarak öne çıkıyor. Sorulan bir parçanın Cummins’in Dünya’daki hangi deposunda mevcut olduğunu ve diğer ayrıntıları görebildiğimiz, sürekli güncellenen çok faydalı bir sistem devreye alındı. Online sistem üzerinden verdiğimiz siparişler, Cummins’in Belçika’daki Avrupa ana deposunda hazırlanıyor ve sonrasında Cummins Türkiye deposuna ulaşıyor. Biz de bu depodan siparişlerimizi teslim alarak müşterilerimize hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırıyoruz. Zaman zaman yenilenen özel indirimli kampanya listeleri Cummins motor yedek parçasına ihtiyaç duyan müşterilerimiz için çok büyük avantaj sağlıyor. Böylelikle müşterilerimiz Orijinal Cummins yedek parçaları oldukça uygun bir fiyata satın alma avantajına sahip oluyor.

2001 yılı Suat Aytuğlu ve ekip

Orijinal Cummins yedek parçalarının dışında FP Dizel markalı Cummins yedek parçaların da satışını yapıyorsunuz. Marka hakkında detayları paylaşır mısınız?

FP Dizel markalı Cummins yan sanayi yedek parçaları Amerika’dan geliyor. Biz Federal Mogul firmasının, FP Dizel markalı Cummins yedek parça grubunun resmi distribütörü konumundayız. Federal-Mogul, dünya çapında yedek parça üretimi ve dağıtımında önde gelen firmalardan biri. Birçok markaya OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) olarak yedek parça tedarik eder ve endüstri standartlarını belirlemede önemli bir rol oynuyor. Federal Mogul’un saygın markalarından biri olan FP Dizel, LT10, M11, VTA28, NTA855, KT19, KTA38 ve KTA50 model Cummins motorların yedek parçalarında çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Bizim depomuzda da bu popüler Cummins motor tiplerine ait FP Diesel Cummins yan sanayi yedek parçalar her zaman yer alıyor.

1993 yılı Suat Aytuğlu (Fuat Tanakol ile birlikte)

Aytuğlu Dizel olarak bu yıl 50. yılınızı kutluyorsunuz. 50 yıllık tecrübeniz hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

50 yıl, sadece Aytuğlu firmasının yaşını değil, birçok şeyi ifade ediyor. Firmamızın Haliç kıyısında, Güzel İzmir Han’da, bir göz odada başlayan ticari yaşamı, bugün deposunda her çeşit Cummins motor modeli için geniş stoklara sahip, konusunda uzman ekibi ile hizmet veren Cummins Türkiye resmi bayisi ve FP Diesel Distribütörü olan bir işletme olarak devam ediyor. Ayrıca ProPower markalı yedek parçaların da satışını yapıyoruz. Bu süre zarfında branşımızda sağlam bir isim haline geldik ve sayısız müşterinin güvenini kazandık. 1974 yılından bu yana müşterilerimizin 1000’lerce Cummins Dizel motoruna sağlamış olduğumuz yedek parçalar ile Cummins motorlarının doğru çalışmasına katkıda bulunmuş olmaktan da gurur duyuyoruz. Bu başarıya kuruluşumuzdan bu yana emek veren tüm çalışma arkadaşlarımızın azim ve özverisi, müşterilerimizin sadakati, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın desteği olmadan ulaşmamız mümkün olmazdı.

50. yılınıza özel bir etkinlik düşünüyor musunuz?

30 Haziran’da, heyecan verici bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için Komatek fuarındaki standımızı hazırlıyoruz. Bu özel gün, müşterilerimiz, dostlarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla bir araya gelip, Aytuğlu Dizel’in başarılarını kutlamak ve gelecekteki işbirliklerimizi güçlendirmek için bir fırsat olacak. Özenle planlanan, müzikli ve kokteyl şeklinde gerçekleşecek etkinliğimizde, önemli gelişmeleri konuşacak, keyifli sohbetler yapacak ve birlikte unutulmaz anılar biriktireceğiz. Tüm dostlarımızı, 50. yılımızı kutlayacağımız bu özel günümüzde aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Yakın zamanda gerçekleştireceğiniz öne çıkan bir hedefiniz var mı?

Cummins motorlu iş makineleri, maden makineleri, jeneratörler veya denizcilik sektöründeki Cummins motorlu araç sahipleri; ihtiyaçlarını karşılamak ve en iyi hizmeti almak için bize başvurduğunda, onlara kesintisiz olarak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu nedenle, yedek parça stok seviyemizin doğru olması, tekliflere hızlı dönüş yapmamız, maliyet faktörlerini titizlikle kontrol etmemiz ve en doğru fiyatı sunmamız kritik öneme sahip. Sosyal medya platformlarında aktif olarak yer almanın ve hedef kitlemizle etkileşimde kalmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu sebeple, özgün ve ilgi çekici içerikler oluşturup takipçi kitlemizi büyütmek için stratejiler geliştiriyoruz. Ayrıca, e-posta mesajlarımız ile hem mevcut, hem de potansiyel müşterilerimize ulaşmayı önemsiyoruz. Düzenli bültenler, ürün güncellemeleri ve özel teklifler paylaşmaya devam ederek, müşterilerimizle sürekli iletişim halinde kalmaya devam edeceğiz. Hedefimiz Cummins yedek parça talep eden müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet sunarak ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Bahsettiğim tüm bu konularda ilerlememizi sürdürürken veri güvenliği ise artık eskisinden de büyük önem taşıyor. Yapay zekâ yazılımlarının gelişimi, firmalar için yeni riskler getirebiliyor. Bu teknoloji, işlerimizi kolaylaştırırken aynı zamanda siber güvenlik açıkları da doğurabiliyor. Özellikle kötü niyetli kişilerin daha karmaşık saldırılar gerçekleştirebilmesinin endişe verici olduğunu, firmaların, yapay zeka kullanırken bu riskleri göz önünde bulundurması ve güvenlik önlemleri alması gerektiğini, hatta siber güvenlik önlemlerinin firmaların öncelikli stratejik hedeflerinden biri haline gelmesi gerektiğini söylemek istiyorum.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

MOBIREX MR 130i PRO darbeli kırıcı, iklim dostu döngüsel ekonomiyi destekliyor

SONRAKİ HABER

ENKA Pazarlama, Komatek 2024’te ziyaretçilerin beğenisini topladı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share