İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ayyıldız İnşaat, Zoomlion ile büyümeye devam ediyor

Yakın zamanda Türkiye Genel Merkezinin açılışını gerçekleştiren Zoomlion, sektördeki yükselişini tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda firmalara çözüm ortağı olarak destek sunan marka, inşaat ve hafriyat başta olmak üzere çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Ayyıldız İnşaat’a da çözüm sundu. Ayyıldız İnşaat, bu amaçla Zoomlion’dan 2 adet ZE370E, 1 adet ZE330E-10, 1 adet 215E modelleriyle çalışmalarında verimliliğini yakaladı. Ayyıldız İnşaat Firma Ortağı Ali Yıldız, firmanın çalışmaları ve Zoomlion ile iş birliği hakkında önemli bilgiler verdi.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Ayyıldız İnşaat’ın Adem Aydemir ile birlikte sahibiyim. İstanbul Üniversitesi, Elektrik Elektronik Bölümü mezunuyum. 2009 yılından itibaren inşaat, hafriyat, altyapı işlerini yapıyoruz. 3 sene önce Adem Bey ile birlikte Ayyıldız İnşaat’ı kurduk. Faaliyetlerimize bu şekilde devam ediyoruz.

Faaliyetleriniz ve devam eden projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ayyıldız İnşaat olarak kurulduğumuz yıldan bu yana çok fazla projede yer aldık. Şu anda bulunduğumuz Turgut A.Ş’ye ait Beykoz -Tokatköy kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan Emlak konut projesinde yer alıyoruz. Bölgede yapımına devam edilen projenin, 485 daireden oluşması planlandı. Projede yaklaşık olarak 200.000 m3 civarında bir kazı ile 100.000 m3 civarında da dolgumuz alanımız bulunuyor. Aynı zamanda büyük taşları kırarak g-grid temel altı malzemesi üretiyoruz. Çamlıca Kirazlıtepe- Emlak Konut- Toki projemizde 1.200.000 m3 üzerinde kazı yapılıyor. Bu projelerin yanında Emlak Konut -Tozkoparan projemiz de bulunuyor. Oradaki projede 150.000 m3’lik bir alanda da çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul dışında farklı şehirlerde de projelerimiz bulunuyor.

Makine parkınızdan bahseder misiniz?

Makine parkımızda 7 ekskavatörümüz ile 1 adet de kompresör makinemiz bulunuyor. Parkımızı oluştururken yakıt tüketimini, makinenin performansını, gücünü ve en önemlisi de operatörün memnuniyetini önemsiyoruz. Biz ne kadar şirket sahibi olsak da, makineleri kullananlar operatörlerimizin fikirleri tercih noktamızda önem atfediyor. Operatörler makinenin kendisi ile bütünleştikleri için onların makinenin performansından, gücünden, kabin genişliğinden, koltuk rahatlığından, memnun olması gerekiyor. Operatör makinenin levyesini kontrol ettiğinde sanki kendi gücünü kullanıyormuş gibi hissetmesi onlara rahatlık veriyor. Operatörün memnuniyeti işlerimizin verimliliğinin artması için önemli bir aşamada bulunuyor.

Makine parkınıza Zoomlion’un hangi modelleri bulunuyor?

İşimiz gereği makine parkımızı güncel tutarak, sürekli geliştirmek durumunda kalıyoruz. Eğer parkımıza gereken önemi göstermezsek işlerimizde verim kaybı hatta iş kaybı bile gerçekleşebilir. Bu yüzden makine parkımızı genişletmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yakın zamanda Zoomlion’dan 2 adet ZE370E, 1 adet ZE330E-10 ve 1 adet 215E modellerini satın aldık. Zoomlion’dan yakın zamanda 5. ve 6. makinelerimizi de sipariş ettik.

Zoomlion’u neden tercih ettiniz ve marka ile ilgili izlenimleriniz nelerdir?

Zoomlion’ı bir tanıdığımızın tavsiyesi ile keşfettik. Türkiye pazarına yeni giren bir marka olduğu için Zoomlion’a karşı ilk başta temkinli yaklaştık. Fakat markanın İstanbul Satış Sorumlusu Taylan Kılınç ile temasa geçtiğimizde bize markayı anlattı ve oldukça güven verdi. Makinelerin yakıt tüketim verimliliğinden, performansından ve operatör konforundan oldukça memnunuz. 5 aydır Zoomlion ekskavatörlerimizi kullanıyoruz Şu ana kadar oldukça memnunuz, herhangi bir sorun yaşamadık. Bu sebeple Zoomlion’u tavsiye ediyoruz.

Operatör-Yunus Emre Dereli

Çalışma hayatına 8 yıldır iş makinesi operatörü olarak devam eden Yunus Emre Dereli, “Zoomlion ile ilk defa bu projede tanıştım. 5 aydır burada yer alan tüm Zoomlion ekskavatör modellerini kullanıyorum. Makine rahat, konforlu, kullanımı kolay. Çekiş gücü, seriliği, yürüyüşü çok iyi. Dört dörtlük bir makine diyebilirim” dedi.

Operatör-İsrafil Papakar

7 yıldır operatör olarak projelere katkıda bulunan İsrafil Papakar, “Bu projede ZE330E-10 30 tonluk Zoomlion ekskavatörünü kullanıyorum. Makine kuvveti, seriliği, operatör kabini konforuyla tüm beklentileri karşılıyor” sözlerini kaydetti.

Operatör-Ali Papakar Operatör mesleğinde 2 yıldır tecrübe kazandığından bahseden Ali Papakar, “2 aydır Zoomlion ekskavatörlerini kullanıyorum. Seri, kuvvetli, güçlü, dengesi iyi makineler. Saydığım bu özellikler ile yer aldığım projede rahat bir çalışma gerçekleştirebiliyorum” ifadelerine yer verdi

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SİF İş Makinaları, Sarılar İnşaat’a 2000’inci JCB’yi törenle teslim etti

SONRAKİ HABER

Hidromek Ege’nin sanayi devleri arasındaki yükselişini sürdürüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share