İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

BAŞER İNŞAAT MAKİNE PARKININ TAMAMINI HİDROMEK’E ÇEVİRMEYİ HEDEFLİYOR

DÜZCE’DE HAFRİYAT BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK FARKLI PROJEDE YER ALAN BAŞER İNŞAAT, HİDROMEK’İN DOZER BIÇAKLI HMK 230 LC PALETLİ EKSKAVATÖRÜNÜ PARKINA KATTI. HİDROMEK’İN TALEPLERİNE KISA SÜREDE CEVAP VERMESİNDEN VE MAKİNE KALİTESİNDEN SON DERECE MEMNUN KAL AN FİRMA, 2023 YILINA KADAR TÜM FİLOSUNU HİDROMEK’E ÇEVİRMEYİ HEDEFLİYOR.

Operatör olarak sektöre giriş yapan Selim Başer tarafından kurulan Başer İnşaat, Düzce ve çevresinde başta hafriyat olmak üzere çeşitli altyapı ve üstyapı projelerinde önemli başarılara imza atıyor. 2010 yılında Başer İnşaat’ı kurduktan sonra bir ekskavatör kiralayarak sektöre adım attığını kaydeden Selim Başer, “İlk olarak orman işletmeleri ihaleleri ve il özel idaresi ile çalışmalara başladık. Sonrasında kiraladığım makineyi satın alarak, farklı işlere yönelme fırsatı yakaladım. Operatörlük tecrübem ve deneyimim olduğu için birçok farklı işte çalışma fırsatı buldum. Şu anda da hafriyat, fabrika inşaatları, taş kırma, delme ve patlatma işlerini üstlenerek, büyümeye devam ediyoruz” dedi.

BAŞER İNŞAAT SAHİBİ SELİM BAŞER

HİDROMEK İLE SORUNSUZ ÇALIŞMA AVANTAJI

Makine parklarında bulunan 6 adet iş makinesiyle müşterilerine hizmet verdiklerinin altını çizen Selim Başer, her iki yılda bir makine satın alarak parklarını büyüttüklerini söyledi. İş makinesi yatırımında Hidromek ile iş birliği yaptıklarına dikkat çeken Başer, Hidromek ile 2013 yılında tanıştıklarını ve ilk olarak HMK 220 LC model paletli ekskavatörü satın aldıklarını kaydetti ve şunları ekledi: “HMK 220 LC’yi 14.000 saate kadar sorunsuz bir şekilde kullandık. Makinenin yakıt tüketimi ve sağlamlığı oldukça hoşumuza gitti. 7 – 8 yılın sonunda motor, pompa ve yürüyüş takımlarında herhangi bir sorun yaşanmaması bizi çok memnun etti.”

KALİTE, SAĞLAMLIK VE GÜÇ…

Hidromek’in sağlam, güçlü ve performansı yüksek makineleri piyasaya sunduğuna dikkat çeken Selim Başer, ayrıca Hidromek makinelerinin tamir ve bakım maliyetlerinin, diğer markalara göre daha avantajlı olduğunu vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2013 yılında Hidromek’ten aldığımız makinemizi aralıksız kullandık ve buna rağmen bomda en ufak bir çatlak bile olmadı. Diğer marka makinelerde sürekli bom çatlamaları yaşadık. Hidromek’te bom çatlaması sorunu ile karşılaşmadık. Ayrıca Hidromek makinelerinin yürüyüş takımları da oldukça kaliteli. Biz, orman işleri yaptığımız için makineyi normalden çok daha fazla yürütmek zorunda kalıyoruz. Buna rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadık. Bu nedenle yeni makine yatırımında da Hidromek’in HMK 230 LC paletli ekskavatörünü tercih ettik.”

DOZER BIÇAKLI EKSKAVATÖR

Yeni makine alımında dozer bıçaklı HMK 230 LC paletli ekskavatörü tercih ettiklerini kaydeden Selim Başer, “Makine çalışırken meyilli yerlerde durabilmesi ve kaymaması için dozer bıçağı oldukça işe yarıyor. Uçurumlarda ve dik meyilli yerlerde operatörün güvenliği ve işin kalitesi açısından dozer bıçağının çok faydalı olduğunu gördük. O yüzden Hidromek ile bu konuda özellikle görüştük. İsteğimiz, Hidromek mühendisleri tarafından hayata geçirildi ve makinemizi teslim ettiler.” İfadelerini kullandı.

“2023’E KADAR TÜM PARKIMIZI HİDROMEK’E ÇEVİRMEK İSTİYORUZ”

HMK 230 LC paletli ekskavatörün teslimat süreciyle ilgili de konuşan Başer, “H4 Serisine ait dozer bıçaklı HMK 230 LC’yi 1 aydır kullanarak denemeler yapıyoruz. Bu kapsamda makinenin güçlü, sağlam, dayanıklı ve yakıt tüketiminin düşük olduğunu gördük. Bu sebeple 2023’e kadar makine parkımızın tamamını Hidromek’e dönüştürmeyi amaçlıyoruz” dedi.

SERVİS KALİTESİ VE KOLAY YEDEK PARÇA BULUNURLUĞU

Makinenin yanı sıra Hidromek’in servis kalitesinden de oldukça memnun kaldıklarını belirten Başer, “Servis konusunda ne zaman ihtiyacımız olsa Düzce Bölgesi’nin yetkili servisi en kısa sürede bize destek oluyor. Ayrıca yedek parça olarak ne arıyorsak 1 gün içerisinde elimizde oluyor. Herhangi bir tamir bakım işleminde çok daha ucuza kaliteli bir şekilde revizyon yapabiliyoruz. Hidromek’te servise ne zaman telefon etsek 1 saat içerisinde bize ulaşarak sıkıntılarımızı gideriyorlar. Bu zaman kaybetmememiz açısından çok önemli bir hizmet. Bu kapsamda Hidromek’i tercih etmemizin en büyük sebebi, yerli olması ve ürünlerinin kalitesinin yanı sıra satış sonrası hizmetlerde de bakım, servis ve yedek parça bulunurluğu açısından kaliteli hizmet vermesidir.” İfadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Pİ MAKİNA’DAN RUSYA ATAĞI

SONRAKİ HABER

YILLARIN ESKİTEMEDİĞİ KALİTE: “SUMITOMO”

BENZER HABERLER
Total
0
Share