İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

 BATI MADEN’İN  MERMER YÜKÜNÜ  HİDROMEK ÇEKİYOR

EGE BÖLGESİ’NİN EN ÖNEMLİ MERMER ÜRETİCİLERİNDEN OLAN BATI MADEN A.Ş, MAKİNE PARKINDA YER ALAN 3 ADET HİDROMEK HMK 490 LCHD İLE ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRDI. HİDROMEK’İN MAKİNELERİNDEN OLDUKÇA MEMNUN OLDUĞUNU İFADE EDEN BATI MADEN A.Ş İŞLETME MÜDÜRÜ FİKRET GÜNEŞ, “HİDROMEK KENDİNİ İSPAT ETMİŞ BİR MARKA VE MADEN SEKTÖRÜNDE YERİ ÇOK SAĞLAM” DEDİ.

 

Isparta’nın Aksu İlçesi’nde yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren Batı Maden A.Ş, bölgenin en önemli mermer üreticileri arasında yer alıyor. İşletmeciliğini yaptığı mermer ocağında 2020 yılında 120 bin ton üretim yapan firma, 2021 yılındaki üretimini 220 bin ton seviyelerine çıkarmayı hedefliyor. Bölgeye özel olarak çıkartılan gri mermer kategorisinde üretim yapan Batı Maden A.Ş, makine tercihi konusunda yakıt, dayanıklılık ve performans kriterlerine öncelik veriyor.

 

 SAĞLAMLIK VE DAYANIKLILIK

İş makinesinde aradıkları tüm kriterleri Hidromek’in karşıladığını belirten Batı Maden A.Ş İşletme Müdürü Fikret Güneş, makine parklarında bulunan 4 adet Hidromek HMK 490 LCHD sayesinde aylık 9 bin ton üretimlerinin 15 bin tona çıkarttıklarına dikkat çekerek “Hidromek’in ekskavatörleri ile ocağımızda sorunsuz ve hızlı bir şekilde üretimimiz devam ediyor” diye konuştu. Hidromek’in sağlamlık ve dayanıklılık konusunda ön plana çıktığını ifade eden Güneş, “Mermer sektöründe çalışan makinelerde alt takımların sağlamlığı ve dayanıklılığı çok önemli. Makine parkımızdaki diğer makinelerde bu konuda ciddi sorunlar yaşadık. Fakat Hidromek’in alt takımları çok sağlam ve dayanaklı. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadık” dedi.

 

YAPILAN İŞE GÖRE YAKIT

Batı Maden A.Ş’nin makine tercihindeki bir diğer önceliği ise yakıt. Markalar arasında seçim yaparken yakıt tasarrufu konusuna özellikle dikkat ettiklerini ifade eden Fikret Güneş, “Makinenin yaptığı işe göre yakıt sarfiyatı bizim için önemli. Bu anlamda Hidromek HMK 490 LCHD’ler beklentimizi karşıladı” dedi.

 

SÜREÇ NASIL GELİŞTİ?

Hidromek’ten makine alım süreçleri ile ilgili bilgi veren Güneş, “Hâlihazırda kullandığımız makinelerin alt takımlarından ve motor saatlerinden şikâyetimiz vardı. Bu bağlamda genel bir araştırma yaptık ve Hidromek almaya karar verdik. Bu süreçte Hidromek’in bölgedeki satış ekibinin de büyük payı var. Makineyi bize çok iyi tanıttılar. İhtiyaçlarımızı iyi analiz ettiler. Makineleri yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz ve ne kadar doğru bir karar verdiğimizi de görüyoruz” şeklinde ifade etti.

 

Batı Maden A.Ş İşletme Müdürü Fikret Güneş

“HİDROMEK İLE ÜRETİMİMİZ ARTTI”

Hidromek’in sahada kendilerine önemli katkılar sağladığının altını çizen Güneş, “Ekskavatörleri alırken beklentimiz üretime katkı sağlamasıydı. Hidromek HMK 490 LCHD’ler gelmeden önce aylık üretimimiz 9 bin ton seviyelerindeydi. Hidromek ekskavatörlerin katkısı ile şu anda 15 bin ton seviyelerine ulaştık. Bu da bize büyük katkı sağladı” dedi.

 

HIZLI SERVİS

Hidromek’ten aldıkları satış sonrası hizmetleri de değerlendiren Fikret Güneş, “Servisi çok çabuk ve seri. Herhangi bir sorun oluştuğunda anında çözüm üretebiliyorlar.” şeklinde konuştu. Mermer sektörünün 12 ayı 9 aya sığdırdığını belirten Güneş, “Bu sektörde zaman çok önemli. Makine parçası beklemek ve makineyi kullanamamak üretimimiz için büyük sorun oluşturur. Bu nedenle çok hassasız. Hidromek bu konuda beklentimizi fazlasıyla karşıladı. Bizi hiç mağdur etmedi” ifadelerini kullandı.

 

“HİDROMEK’İN MADEN SEKTÖRÜNDE YERİ SAĞLAM”

Hidromek’in madencilik sektöründe daha da büyüyeceğini ifade eden Fikret Güneş, “Hidromek uzun yıllardır bilinen ve kendini ispat etmiş bir marka. Maden sektöründe yeri çok sağlam” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

FARESIN, MEKALIFT İLE TÜRKİYE’DE

SONRAKİ HABER

LINDE, SAFKAN YARIŞ ATI “YENİ NESİL 1202 SERİSİ”Nİ PAZARA SUNDU

BENZER HABERLER
Total
0
Share