İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Betonstar, ürünleriyle Bauma 2022’de dikkatleri üzerine çekti!

Dünyanın en büyük iş ve inşaat makineleri fuarı olan 24-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Bauma 2022’ye damgasını vuran Betonstar, yeni ürünü H68-RZ ile fuarın en çok ilgi çeken stantlarından biri oldu. Betonstar’ın yeni ürünleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Diken, “Sektörde bir ilk olan dikey erişim ile 68 metreye ulaşabilen, güçlü beton basma kapasitesi ile yüksek dayanıklılık ve mukavemetini sunduk. Bunun yanında H68 -6RZ kamyona monte beton pompamızı fuarda sergilemenin ve satmanın gururunu yaşadık” dedi.

Betonstar şirketi sektördeki 30 yıllık imalat tecrübesi ve deneyimli kadrosuyla 2008 yılından bu yana Betonstar markası adı altında kamyon üzeri ve sabit beton pompalarının üretimi, satışı ve ihracatını gerçekleştirmeye devam ediyor. İzmir Torbalı’daki 100.000 metrekarelik bir alanda Yaklaşık 7.000 adet ürünü AR-GE merkezinde geliştirerek sektörde lider firmalar arasında yer alıyor. 2023 yılında 15. yılını kutlayacak olan Betonstar; sektör deneyimi ile ürettiği mobil, mikserli, sabit ve cityline pompaları ile dünyanın farklı kıta ve ülkelerindeki 50’nin üzerindeki ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Farklı kategorilerdeki ürünler, müşteri ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor

Betonstar’ın ilk kurulduğu yıldan itibaren kendini geliştirmeye devam ettiğinden bahseden Betonstar Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Diken, “İlk kurulduğu yıllarda 4 olan mobil model sayısı, 2014 yılında başlatılan inovasyon ve teknoloji sayesinde 9 ilave ile toplam 13 modele ulaştı. Markamız, bugün ise farklı kategorilerdeki modelleriyle 30’dan fazla ürünü tüketiciyle buluşturuyor. 2021 yılında yaşanan pandeminin yarattığı sıkıntı ve problemlere rağmen 2021 yılını hedeflerinin üstünde gerçekleştirerek; ihracat rakamlarını yükselten Betonstar, satış rakamlarının yükselmesinde ve ürün gamındaki çeşitliliğin artmasında bayi ağının genişlemesine verdiği önem kadar dünyaca ünlü sektör fuarlarında yer almanın önemine de dikkat çekiyor” sözlerini kaydetti.

“H68-6RZ’yi sektör temsilcileriyle buluşturduk”

Karayolları yönetmeliklerine uygun ürünler ürettiklerini ifade eden Oğuz Diken, “Sektörümüzdeki öncü gelişmeleri takip ederek ilkleri hayata geçiren bir firma olan Betonstar, bugün dünyada 6×4 kamyona monte edilebilen 40 metre basma yüksekliğine sahip beton pompasını dizayn ederek üretmeyi başaran ilk firma olmasının yanında yine dünyada 8×4 kamyona monte edilen 47 metre basma yüksekliğine sahip beton pompasının kara yolları regülasyonuna uygun olarak üreten ilk firma olduk. Bu doğrultuda 24-30 Ekim 2022 ‘de gerçekleştirilen Bauma 2022’de sektörde yine bir ilke imza atılarak H68-6RZ’yi sektör temsilcileriyle buluşturduk” dedi.

Şimdi her zamankinden çok daha yüksekteyiz; gücün adı: H68-6RZ

Her üç yılda bir düzenlenen Bauma 2022’de yeni ürünüyle dikkatleri üzerine topladıklarını belirten Oğuz Dikmen, Betonstar’ın sektörde bir ilki gerçekleştirerek altı parçalı bom yapısı ve sahip olduğu yazılım teknolojileri ile farklılık yaratan H68 -6RZ çabanın ve sinerjinin ödülü olarak lanse edildiğinden bahsetti. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Betonstar Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Diken yaratılan ürünlerdeki detayların, pompaların manevra ve kullanım kolaylığının markayı sektörde farklı konumlandırdığını belirterek konuşmasını sürdürdü: “2016 ve 2019 yıllarındaki katılımlarımız ve lanse ettiğimiz yeni ürünlerimizden sonra bu yılki Bauma Fuarı’nda bizler için çok büyük önem taşıyordu. 2021 ve 2022’nin hedefleri arasında yer alan ve sektörde bir ilk olacak olan dikey erişim ile 68 metreye ulaşabilen, güçlü beton basma kapasitesi ile yüksek dayanıklılık ve mukavemetin yanısıra; 6RZ boom tipi ile manevra kabiliyeti başarısına sahip H68 -6RZ kamyona monte beton pompamızı fuarda sergilemenin ve satmanın gururunu yaşadık. Yapılan bu çalışmayı mühendislik ve inovasyon gücünün şirketimize olan yansıması olarak görmek gerek” ifadelerini kullandı.

2030’da küresel inşaat pazarının 14 trilyon dolara ulaşması bekleniyor

Global anlamda inşaat sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan Dikmen, “Covid 19 salgınının ardından sektöre araştırma şirketlerinin gözüyle bakıldığında küresel inşaat pazarının toplam büyüklüğünün 2030 yılına gelindiğinde tahmini 14 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu kapsamda hizmet verdiğimiz beton pompaları sektöründe de talep ve arzın artması kaçınılmaz. Genişleyen bu talebe bağlı olarak yeni inşaat sektörünün taleplerine bizler de yarattığımız yeni teknolojik, güçlü ve akıllı makinelerle cevap vermeye çalışıyoruz; H68-6RZ smart- simple ve strong sloganımızla çıktığımız yolculukta yarattığımız mühendislik gücünün en son eseri oldu. Şunu belirtmek gerek ki; geçen yıllarla beraber Bauma bizler için çıtayı yükselttiğimiz bir sektör fuarı. Her Bauma öncesi ve sonrası hedeflerimizin olması bizim bu yolculukta yol haritamızı çizmemizde destek oluyor.  Gelecek yıllarda hem sektörümüzün hem de inşaat sektörünün büyüme rakamları göz önüne alındığında; zor ve riskli coğrafyalarda, projelerde Betonstar makinelerinin yer alacağını bilmek ve vizyonumuzu buna göre belirlemek bizlere büyük sorumluluklar yüklüyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Çevreci tesislere 'Sanayide Yeşil Dönüşüm Belgesi' düzenlenecek</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Borusan Cat, “Servisin sen ol” ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share